Annele Slišāne. Grāmatas #100DEČILATVIJAI izdošanas svētki

No 2018. gada  2. oktobra līdz 25. novembrim Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā var apskatīt, izsmaržot un izlasīt tekstilmākslinieces Anneles Slišānes projekta #100dečiLatvijai visus 100 dečus un to stāstus.

Līdz ar izstādi tapa arī Anneles Slišānas projekta #100dečiLatvijai grāmata – 100 deču vizuālo un literāro stāstu apkopojums. Grāmatas atklāšanas svētki kopā ar mākslinieci un folkloras kopu “Upīte” Latgales vēstniecība GORS tika svinēti 26. oktobrī.

Tekstilmākslinieces, audējas, rokdarbnieces un skolotājas Anneles Slišānes dzimtā puse ir Viļakas novada Upīte. Turpat blakus, pašā pierobežā, Zeļčos, 2016. gada 21. augustā tapa pirmais tekstilmākslas projekta #100dečiLatvijai, dečs. Projekts ir Anneles ideja un īstenošana – unikāla, personīga dāvana Latvijai simtgadē. 100 nedēļās 100 dažādos materiālos tapuši 100 deči un to stāsti latgaliešu un latviešu rakstu valodās. Simtgadīgās stellēs Latgalē un Rīgā veikti eksperimenti ar dažādiem materiāliem, dodoties jaunos tekstila meklējumos, izrādot cieņu dabai un kultūrvēsturiskajam mantojumam. Deči austi no puķēm, no neapstrādātiem augu stiebriem, no dažādām augu, dzīvnieku un mākslīgajām tekstilšķiedrām. Īstenojot ideju par dabas vērtību saglabāšanu un pasaules ilgtspējīgu attīstību, deči tapuši arī no otrreiz izmantojamiem materiāliem.

Foto: Andrejs Vasjukevičs/ Latgales vēstniecība GORS