LNSO vasarnīca 2018. Zenīts

No 24. līdz 26. augustam Latgales vēstniecībā GORS norisinājās nu jau ceturtais klasiskās mūzikas festivāls ģimenei un draugiem "LNSO vasarnīca". “LNSO vasarnīca” piedāvāja daudzveidīgu, krāsainu programmu divos lielos vakara koncertos ar četru ģēniju mūziku, divās muzikālās izrādēs bērniem un pusaudžiem, kā arī darbnīcas un spēles. 
26. augustā Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē bija skatāma muzikālā izrāde pusaudžiem “Zenīts”.
Jāņa Šipkēvica komponētais dziesmu cikls “Zenīts” diviem zēniem un astoņiem instrumentiem. Cikls veidots kā paša Jāņa un viņa kādreizējā klasesbiedra, cikla tekstu autora Marta Pujāta intuitīvi emocionāls vēstījums par pieredzēto skolas gados.
Jānis Šipkēvics saka: “Šis ir savdabīgs psiholoģisks seanss, kurā ar dažādu žanru kompozīcijām tiek atjaunotas saites ar skolas laika maģisko pasauli. Muzikāli cikls skan tā, it kā to savam iztēles orķestrim būtu uzrakstījis bērns. Ar vēlmi izprast apkārt notiekošo un piešķirt tam kādu rotaļīgu, eksistenciālu, smieklīgu, aizkustinošu, pārpasaulīgu un puiciski ikdienišķu jēgu.”
Izrādes režisors – Viesturs Meikšāns, scenogrāfe un tērpu māksliniece – Rūta Briede. Piedalās Rīgas Doma kora skolas audzēkņi un “LNSO zenītansamblis” Gunta Kuzmas vadībā.
Izrāde “Zenīts” bija nominēta Lielajai mūzikas balvai 2017 kategorijā “Gada izrāde”.

Foto: Andrejs Vasjukevičs/ Latgales vēstniecība GORS