LNSO vasarnīca 2018. Atklāšanas diena

No 24. līdz 26. augustam Latgales vēstniecībā GORS norisinājās nu jau ceturtais klasiskās mūzikas festivāls ģimenei un draugiem "LNSO vasarnīca". “LNSO vasarnīca” piedāvāja daudzveidīgu, krāsainu programmu divos lielos vakara koncertos ar četru ģēniju mūziku, divās muzikālās izrādēs bērniem un pusaudžiem, kā arī darbnīcas un spēles. 
24. augustā izskanēja festivāla atklāšanas koncerts “Bahs un Mocarts”. Pirms koncerta 3. stāva foajē notika arī pirmskoncerta sarunas par tēmu "Mocarta brīnumbērnība". Koncertā piedalījās viens no Latvijas lepnumiem, pasaulslavenā klavesīniste Ieva Saliete, kas vairāk nekā 15 gadus dzīvojusi un strādājusi Vācijā, bet pēdējos gados dzīvo Rēzeknes novadā, joprojām turpinot koncertēt ar pasaulslaveniem ansambļiem. Kopā ar Salieti koncertā uzstājās ne mazāk spožais Georgs Sarkisjans – Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncertmeistars. Vakara gaitā Baha vijolmūziku ģitāras skaņās ietērpa Matīss Čudars – viens no vadošajiem jaunās paaudzes Latvijas ģitāristiem. Koncertā piedalījās arī viens no ievērojamākajiem Latvijas mūziķiem, LNSO pirmā oboja Egils Upatnieks un LNSO I vijoļu grupas koncertmeistara vietniece Darja Smirnova. Vakara diriģents – Guntis Kuzma.
Pēc koncerta plkst. 21.00 Latgales vēstniecības GORS "Jumta terasē" ar skaistu skatu uz Rēzekni bija dzirdama Matīsa Čudara soloprogramma un tika izrādīta šogad Kannu kinofestivālā plašu ievērību guvušās režisora Rolanda Kalniņa filmas “Četri balti krekli” seanss.

Foto: Andrejs Vasjukevičs/ Latgales vēstniecība GORS