AICINĀM UZ FESTIVĀLA ATKLĀŠANU

29. jūnijā plkst. 19.00 Latgales vēstniecība GORS ielūdz uz vasaras satikšanās festivāla #VASALIGORĀ atklāšanas koncertu “Romantisma serenādes”. Kamermūzikas koncertā piedalās soprāns Ilze Grēvele-Skaraine, baritons Rihards Millers, pianiste Ērika Millere un muzikologs Orests Silabriedis.

Koncertprogrammas “Romantisma serenādes” pamatā ir F. Šūberta, R. Šūmaņa un R. Štrausa daiļrade, kura spilgti parāda vācu romantisma mūzikas attīstību no šī stila sākumiem Šūberta daiļradē līdz tā noslēguma posmam R. Štrausa opusos. Šī koncertprogramma klausītājiem būs vienreizēja iespēja soprāna Ilzes Grēveles-Skaraines, baritona Riharda Millera un pianistes Ērikas Milleres izpildījumā iepazīties ar vācu romantisma mūziku, kā arī ieskatīties tā laika cilvēku dvēseles pārdzīvojumos. Koncerta klausītājus ar programmu un dziesmu saturu iepazīstinās Orests Silabriedis.

Vokāliste Ilze Grēvele-Skaraine ir beigusi Stirnienes pamatskolu, J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā mācījusies kora diriģēšanas un ērģeļspēles nodaļā. JVLMA ieguvusi maģistra grādu Senās mūzikas dziedāšanā, studējusi arī Hāgas Karaliskajā konservatorijā Nīderlandē un Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijā. Ilze Grēvele-Skaraine ir Lielās mūzikas balvas 2019 nominante, Starptautiskā Alīdas Vānes jauno operdziedātāju konkursa 2019. gada laureāte, konkursa “Ineses Galantes talanti 2018” uzvarētāja. Cieša sadarbība izveidojusies ar Baltijas valstu baroka mūzikas pārstāvjiem, veidojot koncertprogrammas, kā arī ar ērģelniekiem Ilonu Birģeli un Aigaru Reini, uzstājoties Latvijas dievnamos.

Ērika Millere mācību gaitas sākusi J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā pie ped. Nellijas Sarkanes un ped. Ilgas Viļumas. Ieguvusi bakalaura grādu JVLMA un ar izcilību absolvējusi maģistrantūras klavierpavadījuma klasi. 2015. gada jūnijā Ērika Millere saņēma labākās koncertmeistares titulu IX Starptautiskajā Klaudia Taev Jauno operdziedātāju konkursā Pērnavā un diplomu kā labākā koncertmeistare IV Starptautiskajā Jāzepa Vītola vokālistu konkursā. Līdztekus darbam Operā un JVLMA Ērika regulāri sadarbojas un koncertē ar dziedātājiem.

Rihards Millers ir aizņemts daudzos LNO iestudējumos (lomu skaitā Moraless, Mazeto, Melhiors, Puasons), līdztekus labprāt piedalās kamermūzikas programmu atskaņošanā, veidošanā un producēšanā. Dziedājis dzejnieka Knuta lomu Imanta Kalniņa operas “Matīss, kauju bajārs”.

Biļetes iespējams iegādāties Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmā internetā latgalesgors.lv un kasē Pils ielā 4, Rēzeknē, kā arī “Biļešu Paradīze” biļešu tirdzniecības sistēmās kasēs un internetā. Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.