Jaunākais latviešu kino

23. augustā no 11.00 Latgales vēstniecības GORS Mazā zāle pārvērtīsies par jaunāko latviešu filmu programmas parādi, kuras ietvaros tiks izrādītas pēdējos gados tapušās latviešu kino filmas.
Pirmie uz kino dienu tiks aicināti mazākie skatītāji, lai redzētu Animācijas Brigādes animācijas filmu programmu „Kā mēs braucām lāci lūkoties”. No 13.00 sāksies dokumentālo filmu cikls, kurās tiks atspoguļoti gan Latgales, gan ievērojamu Latvijas personību stāsti. Pirmo reizi Latgalē būs iespēja noskatīties arī režisora Viestura Kairiša stāstu par Latgali „Pelikāns tuksnesī”. Tāpat tiks izstāstīti pianista Vestarda Šimkus, tango karaļa no Daugavpils Oskara Stroka un aktiera un režisora Jura Strengas stāsti.
20.00 interesenti atkal tiks aicināti uz spēlfilmas „Džimlai Rūdi Rallallā!” seansu. Filma Rēzeknē jau bija skatāma šī gada pavasarī, taču tiem, kas palaida garām, atkal būs iespēja redzēt veco ļaužu pansionāta iemītnieku piedzīvojumus.
 
Filmu programma:
 
11.00, Mazā zāle. Ieeja 1,00 EUR
Animācijas Brigādes animācijas filmu programma „Kā mēs braucām lāci lūkoties”
Filmu studijas „Animācijas Brigāde” Berlīnes kinofestivālos nominēto filmu parāde: „Jāņtārpiņš”, „Jaunā suga”, „Zīļuks”, „Korida”, „Eži un lielpilsēta”, „Sārtulis”, „Vāsa” u.c. Kā arī iespēja noskatīties animācijas filmu „Kraukšķītis”, kas veidota pēc Margaritas Stārastes stāsta motīviem.
 
13.00, Mazā zāle. Ieeja 2,00 EUR
Pelikāns tuksnesī, dokumentālā filma
Dokumentālā filma „Pelikāns tuksnesī” ir episks vēstījums par filmas režisoram Viesturam Kairišam tuvo Latgali, tās īpašo maģiju un arī postu. Pastāvīgā reliģijas klātbūtne, cilvēku ikdienas dzīves ritums, dabas diženums, dzīvība un nāve – tas viss operatora Ginta Bērziņa gleznotajos skatos savijas ar Gustava Mālera mūziku, radot pieminekli zemei, ko režisors sauc par mūsu zūdošo Atlantīdu.
 
14.45, Mazā zāle. Ieeja 2,00 EUR
Brāmss un kazas piens, dokumentālā filma par Vestardu Šimku
Dokumentāls kino vēstījums par starptautiski atzīto latviešu pianistu Vestardu Šimku. Filma tapusi četru gadu garumā, sekojot pianista mīlestībai pret dabu un dzīvei meža malā dzimtajās lauku mājās Vecmokās visos gadalaikos, kā arī koncertos un mēģinājumos Rīgā, Berlīnē, Madonā, Barselonā, Liepājā, Londonā un Bilbao.
 
16.30, Mazā zāle. Ieeja 2,00 EUR
Tā dullā Strengas dēļ jeb vasara ar zelta teļu, dokumentālā filma
Jau gandrīz desmit vasaras ciematā pie jūras aktieris Juris Strenga rīko operas festivālu, kurā aicina vietējos iedzīvotājus iejusties aktieru lomās. Daļa klasikas jau iestudēta, nu pienākusi kārta Šēnberga un Verdi operām.
Ar saviem oficiāli reģistrētajiem 178 iedzīvotājiem Klapkalnciems ir viens no daudzajiem jūrmalciemiem, kas izkaisījušies gar jūras krastu. Caurbraucot var šķist, ka šī apdzīvotā vieta ne ar ko neatšķiras no kaimiņu Lapmežciema, Ragaciema vai Apšuciema. Tomēr tā nav.  Vienreiz gadā Klapkalnciemā tiek aizmirsts par ikdienas rūpēm, stresu un kompleksiem un dota vaļa radošām trakulībām – slavenā aktiera un režisora Jura Strengas rosināti, ciemata iedzīvotāji pulcējas, lai iestudētu operu.
 
18.15, Mazā zāle. Ieeja 2,00 EUR
„Tapieris”, dokumentālā filma par Tango karali Oskaru Stroku
 „Tapieris” ir filma par Oskaru Stroku – tapieri, krogus muzikantu, tirgotāju, uzņēmēju, avantūristu, patiesu  mīlētāju un Tango karali. Oskars Stroks- neiepazītais misters X. Eiropas mūzikas klubos un restorānos, kā aizvien, Stroka tango skan, viņu neminot un neatpazīstot tā autoru. „Tapieris” ir stāsts par cilvēku, kas cīnās par sevi, savu dzīvi un savu mūzikas uztveri laikā, kad pasauli pāršalc lielās depresijas laiks. Leģenda par mūziķi aizsākas kādā  kinoteātrī pirms gadu simta, kad Stroks vēl nenojauš, kas notiks pēc tam. Viņu apbur mēmā kino kustīgās bildes un viņš- tapieris turpmāk stāsta par dzīvi savā- mūzikas valodā.
20.00, Mazā zāle. Ieeja 3,00 EUR
“Džimlai Rūdi Rallallā!”, spēlfilma
Veco ļaužu pansionāta iemītnieki jau gadiem ilgi jūtas nevienam nevajadzīgi un traucējoši. Bet tad viņiem rodas traka ideja – atteikties no pensijām un doties brīvprātīgi armijā, tā glābjot valsti finanšu krīzes laikā un aizraujoši pavadot dzīves pēdējos gadus. Vecīši ir gana gudri, šo notikumu organizējot, un tagad īstie piedzīvojumi sākas. Kulminācija visam ir veco ļaužu armijas daļas dalība NATO apvienotajos manevros.