5. decembrī Latgales vēstniecībā GORS solo koncertu sniegs izcilais, pasaulē atzītais latviešu pianists Reinis Zariņš. R. Zariņa koncerts ir vienīgais pianista solo koncerts Latvijā šī gada otrajā pusē, bet uzstāšanās Rēzeknē būs otrā ciemošanās reize Latgales vēstniecībā GORS.
Pianists klausītājiem piedāvās koncertprogrammu „1Schubert | 12dances”, kuras pirmajā daļā izskanēs apjomīga un samērā personiski intīma Šūberta sonāte, ko komponists sarakstījis savas dzīves pēdējos gados, bet solo koncerta otrajā daļā būs klausāmas dažādu kultūru dejas, kuras pamatā 20. gs. sarakstījuši komponisti Šostakovičs, Stravinskis, Smetana, Čaikovskis, Ravēls, Džinasters un citi. Latvijas Radio 3. programmas "Klasika" intervijā Reinis Zariņš par koncertu stāsta: “Koncerta otrā daļa būs kā deju kolekcija, kuras programmu esmu uzmanīgi izplānojis, iekļaujot gan slāvu kultūras, gan latīņamerikāņu kultūras, gan džeziskākas dejas, un noslēdzot to visu ar pamatīgāku skaņdarbu, kas kronē koncertprogrammu – Ravēla valsi klavieru versijā. Valsis ir mežonīgi grūts, bet liela bauda to spēlēt!” Pianists cer, ka pirmās daļas nopietnais skaņdarbs un otrās daļas daudzi vieglie radīs aizraujoši klausāmu koncertu.
Rīdzinieks Reinis Zariņš klavierspēles studijas sāka septiņu gadu vecumā, bet jau desmit gadu vecumā debitēja kā solists ar orķestri. Pianists ar izcilību absolvējis Jāzepa Mediņa, Emīla Dārziņa, Jēlas Universitātes mūzikas skolas (ASV), kā arī Londonas Karalisko Mūzikas akadēmiju. Reinis Zariņš savu skolotāju vidū izceļ Borisu Bermanu, Kristoferu Eltonu, Rafi Haradžanjanu un Renē Salaku.
Pianists aktīvi koncertē Eiropā, ASV un nesen arī Dienvidāfrikā. 2011. gadā Reinis Zariņš saņēma Lielo Mūzikas balvu par izcilu interpretāciju, un līdz šim paguvis plūkt laurus 11 starptautiskos pianistu konkursos. Pianists ir izdevis trīs augsti novērtētus diskus – studijas albumus Circus & Magic un "Jāzeps Vītols – Works for solo piano", kā arī koncerta ierakstu no Londonas Vigmora zāles.
Reiņa Zariņa spēja pārliecinoši interpretēt gan klasiķus, gan pēdējā gadsimta darbus sajūsminājusi klausītājus daudzviet, arī pasaules prestižākajās koncertzālēs – Amsterdamas Concertgebouw, Ņujorkas Kārnegija un Steinveja zālēs, kā arī Londonas Vigmora zālē.