Mazo kultūras vēstnieku programma

Ar mērķi uzteikt aktīvākos kultūras norišu apmeklētājus un rosināt lielāku interesi un izpratni par dažādām kultūras norisēm, Latgales vēstniecība GORS rudenī uzsāk Mazo kultūras vēstnieku programmu. Tās ietvaros gados jaunākie mākslu cienītāji aicināti doties aizraujošā un izzinošā piedzīvojumā, kur, sakrājot zīmodziņus par apmeklētajiem pasākumiem, varēs kļūt par GORS Mazo vēstnieku un saņemt arī balvu.

“Mums ir ļoti svarīgi veidot saikni ar kultūras norišu apmeklētāju jauno paaudzi un palīdzēt viņu ģimenēm attīstīt bērna sociālās iemaņas, personību, radošumu un kritisko domāšanu. To darām, aicinot viņus uz koncertiem, teātra izrādēm, izstādēm, kino, kā arī rosinot līdzdarboties muzikālu uzvedumu tapšanā. Redzot, cik daudzi bērni ir regulāri GORS apmeklētāji, gribas uzteikt viņu aktivitāti un vienlaicīgi rosināt citas ģimenes un arī izglītības iestādes Latgalē regulāri apmeklēt tādu pasaules līmeņa koncertzāli, kāds ir GORS”, saka Latgales vēstniecības GORS vadītāja Diāna Zirniņa. 

GORS Mazo vēstnieku programmā iekļauti astoņi pasākumi, un tā simboliski iesāksies 3.septembrī ar ziņkārīgā ragaiņa Bikibuka koncertu “BikiKONCERTS”, kurā kā īpašas viesis piedalīsies dzejniece Inese ZANDERE. Šajā dienā atklās arī izdevniecības “Liels un mazs” 101 m garo izstādi “BikiMETRS”. 

Septembra vidū ģimenes gaidīsim uz laikmetīgās dejas izrādi bērniem “Eksperiments ar apskāvienu”, būs arī iemīļotie varoņi sunītis Pifs un lācēns Ričijs Rū, bet latgalisko garšu piešķirs dziedošā bērnu un ģimeņu grupa “Rupuči”. Oktobrī norisināsies 8. Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi” kā ierasts sadarbībā ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu top īpaša muzikāla izrāde bērniem “Ekspedīcija - balss”, bet novembrī ielūkosimies operas aizkulisēs Latvijas Nacionālās Operas un Baleta izrādē visai ģimenei “Burvju durtiņas operā”. Arī kino cienītāji varēs apmeklēt bērnu animācijas filmu pēc savas izvēles un saņemt papildpunktu.

Pasākumu piedāvājumā sev atbilstošu atradīs gan piecgadnieks, gan arī skolas vecuma bērns. Aicinām akcijā piedalīties ne tikai ģimenes, bet arī skolēnu klases programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros un GORS Informācijas centrā – kasē līdz ar pasākumu apmeklējumu saņemt zīmodziņus par katru apmeklēto pasākumu. Sakrājot četras atzīmes, programmas dalībnieks saņems par GORS Mazā vēstnieka apliecinājumu, kā arī iespēju apmeklēt GORS Kino.

GORS mazo vēstnieku rudens sezonas programma:
BikiKONCERTS. Kopā ar dzejnieci Inesi Zanderi
Svētdiena, 3. septembris 11.00, 1.stāva foajē, bezmaksas

Koncerta programmā ir iekļautas bērniem un vecākiem jau iemīļotas un zināmas dziesmas - “Kartupeli, kartupeli”, “Zaķīšu pirtiņa”, “Saulīte ar zobiem”, kā arī BikiGRUPAS veidotas oriģināldziesmas tieši šim projektam. Grupas mērķis ir rosināt bērnos interesi par latviešu dzejas, mūzikas un ilustrāciju mijiedarbību. Koncertu vada un ar dzejas lasījumiem piedalās īpašais viesis - dzejniece Inese ZANDERE.

BikiMETRS. Izdevniecības “Liels un mazs” izstāde
3. septembris – 29. oktobris, 3.stāva foajē, ieeja 2,00 €

Izstāde piedāvā dzīvot līdzi bikibuku tapšanas procesam – tā līdzinās lappusēm no BIKIBUKA dienasgrāmatas: tajā var uzzināt dažādus “bikifaktus”, pētīt skices un fotogrāfijas, lasīt fragmentus no darba sarakstes, mākslinieku komentārus, pētīt izmantotās tehnikas, iepazīt darbu prototipus – cilvēkus un lietas, ar kvadrātkodu palīdzību savā telefonā klausīties dziesmas, kurās skan BIKIBUKĀ publicēto dzejoļu teksti. Bet, ja esi mazs un lokans skatītājs, dažās ilustrācijās varēsi ielīst un iejusties no iekšpuses!

EKSPERIMENTS AR APSKĀVIENU. Laikmetīgās dejas izrāde bērniem
Svētdiena, 17. septembris 12.00, Lielās zāles skatuve 5,00 €

Laikmetīgās dejas izrāde bērniem „Eksperiments ar apskāvienu” ir jautra rotaļa, kurā dalībnieki kopā ar skatītājiem meklēs ceļu uz apskāvienu. Izrādē caur kustību tiek izdzīvoti dažādi attiecību varianti, kuros visas darbojošās personas grib veidot kontaktu, taču nespēj atrast kopīgu valodu. Izrādes mērķis ir veicināt mazo skatītāju asociatīvo domāšanu, kā arī iepazīstināt bērnus ar laikmetīgo deju viņiem saprotamā valodā

UN ATKAL PIFS. Latvijas Leļļu teātra izrāde
Ceturtdiena, 21. septembris 13.00, Lielā zāle 9,00 – 11,00 €

Latvijas Leļļu teātrī labsirdīgā sunīša Pifa un viltīgā runča Herkulesa ķīviņi ir piedzīvojuši atkārtotus iestudējumus un veido teātra Zelta fondu. Par latviešu bērnu mūzikas klasiku kļuvušas arī izrādē skanošās Ivara Vīgnera dziesmas. Sunītis Pifs uz Latvijas Leļļu teātra skatuves dzīvo jau 40 gadus! Jā, tieši tik rekordgarš ir šīs leģendārās izrādes līdzšinējais mūžs, un šāda dzimšanas diena ir jāatzīmē ar vērienu!

ORGANismi 2023 I EKSPEDĪCIJA – BALSS. Muzikālā izrāde bērniem
Ceturtdiena, 5. oktobris 18.00, Lielā zāle 12,00 €

Ērģeles aptver milzīgu skaņu augstuma diapazonu un tembru daudzveidību. Šī instrumenta balsīs un reģistros var saklausīt dažādu orķestra instrumentu skanējumu, cilvēku un pat eņģeļu balsis. Muzikālajā izrādē kopā ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu, mūziķiem no Rēzeknes kamerorķestra un Latgales Mūzikas un mākslas vidusskolas muzikantiem dosimies ekspedīcijā, lai noskaidrotu, no kurienes rodas ērģeļu balsis un kā tās ir nonākušas uz Zemes.

BURVJU DURTIŅAS OPERĀ. LNOB. Izrāde visai ģimenei
Trešdiena, 1. novembris 13.00, Lielā zāle 10,00 – 14,00 €

Aicinām pievienoties mūsu muzikālajā ceļojumā pa Operu! Izrādes varoņi – lācis Tanheizers, žurka Aurora, suņi Zigfrīds un dons Žuans, kaķenīte Odīlija, kaķis Figaro, lapsiņa Mizeta, melnais suns Makbets un tante Turandota – ar komponista Arvīda Žilinska populāro bērnu dziesmu starpniecību jaunākos skatītājus iepazīstinās ar operas aizkulisēm, ļaujot ielūkoties šuvēju un dekorāciju darbnīcās, grimētavā, baleta zālē, orķestra bedrē un citviet.

RIČIJS RŪ 2 | Ceļojums uz Āfriku
Svētdiena, 5. novembris 16.00, Lielā zāle 10,00 – 20,00 €

Bērnu iemīļotais varonis lācēns Ričijs Rū ar gaisa balonu devies pie draugiem plašajā pasaulē. Viņu jau gaida mērkaķītis Kikī, garā žirafe, zilonēns Bombero, lauva, rozā flamingo, mazais pingvīns un kāda ļoti īpaša satikšanās. Iepazīsim lācēna Ričija Rū jaunos draugus un kopā dosimies  krāšņā muzikālajā  piedzīvojumā. Koncertuzvedumā skanēs dziesmas no tikko iznākušās grāmatas un dziesmu albuma “Ričijs Rū rīko koncertu 2”.

Bērnu un ģimeņu grupa RUPUČI. Runoj, dzīd i blieņojās...
Svētdiena, 24. novembris 15.00, Lielā zāle 12,00 – 20.00 €

Bērnu un ģimeņu grupā “Rupuči” apvienojušies Kristaps, Ernests un Terēze, kā arī Lācis NoMeža. Šādā sastāvā savā saimē viņi muzicē un dara dažādas interesantas lietas jau labu laiku.

GORS Kino. Bērnu animācijas filma
Laika periodā no septembra līdz 30. novembrim apmeklē kādu no bērnu animācijas filmām, kas ir atrodamas GORS kino repertuārā. GORS Kino piedāvā arī iespēju noskatīties latviešu filmas dažādām skolēnu vecuma grupām programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Biļetes iespējams iegādāties Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmā internetā www.latgalesgors.lv un kasē Pils ielā 4, Rēzeknē, kā arī “Biļešu Paradīze” biļešu tirdzniecības sistēmās kasēs un internetā.

Aktuālajai informācijai par koncertu ciklu norises laikiem un citai informācijai var sekot līdzi www.latgalesgors.lv, kā arī @latgalesgors platformās Facebook un Instagram.