ORGANismi | EKSPEDĪCIJA – BALSS. Muzikālā izrāde bērniem

“Cilvēce ir pārvākusies uz Mēness, jo katastrofas dēļ, dzīvība uz Zemes vairs nebija iespējama… Lai arī esam piemērojušies dzīvei uz šī debess ķermeņa, te nav atmosfēras un līdz ar to nav arī skaņas.

Mūsu Mēness un visas civilizācijas kodols ir "Organ", kas latviešu valodā nozīmē Ērģeles. Mani un manu bunkura biedru drīz sūtīs uz Zemi, jo “Organ” uz tās ir negaidīti uztvēris, savādus signālus. Vai tiešām Zemes atmosfēra no jauna kļuvusi dzīvībai piemērota? Varbūt es patiešām pirmo reizi varēšu dzirdēt savu un viņa balsi?"

Muzikālajā izrādē kopā ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu un aktieriem no Latvijas Leļļu teātra dosimies ekspedīcijā, lai no jauna atklātu skaņu, kas zudusi! Noskaidrosim, kas ir vibrācija. Vai vibrācijai ir skaņa? Vai skaņai ir balss? Vai vibrācija ir sajūtama gaisā, uz zemes un ūdenī? Varbūt arī uguns ir skaņa? No kurienes rodas ērģeļu balsis un kā tās ir nonākušas uz Zemes.

Ērģeles - Iveta APKALNA
Aktieri – Matīss MILLERS, Artūrs PUTNIŅŠ

Režisors –  Edgars Niklasons
Scenārijs – Matīss Millers
Telpa, tērpi – Evita Bēta
Mūzikas konsultante – Ilona Rupaine
Gaisma – Ervīns Šaicāns

Mūzika – Johans Sebastiāns BAHS

 
ORGANismi
Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi” Rēzeknē pirmo reizi izskanēja 2015. gada oktobrī, parādot ērģeļu kā koncertinstrumenta dažādību un iespējas. Festivālu, sadarbojoties ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu, rīko Latgales vēstniecības GORS komanda. Festivāla dzimšanas iemesls ir digitālo ērģeļu “Johannus Eclessia” iegāde 2014. gadā, ļaujot Latgales vēstniecībai GORS kļūt par pirmo koncertzāli Latvijā, kurā līdz ar jauno instrumentu bija iespējams atskaņot vēl plašāku muzikālo repertuāru, īstenot jaunas sadarbības formas un skanējumus. Spēlējoties ar vārdiem organ (grieķu val. ērģeles) un organismi, festivāla rīkotāji atklāj vēl nenojaustās ērģeļu un citu mākslu, gadsimtu, stilu saspēles iespējas.
 
Gors vēstnieka un "Goda ģimeņu" karšu īpašniekiem

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 10% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.

Tāpat tiek piešķirta 15 % atlaide uzrādot derīgu "Goda ģimene" (3+ ģimenes karte) GORS vai "Biļešu Paradīze" kasēs klātienē.

 

Noderīga informācija

 

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne.lv

 

 

05. Okt 2023

18:00, ceturtdiena
Paredzamais ilgums1 h
Norises vietaLielā zāle
Organizētājs: Austrumlatvijas koncertzāle, SIA

Biļetes cena

12.00 €