GORS aktualitātes

Atcelts Borisa Grebenščikova un grupas “Akvarium”koncerts, notiek biļešu atgriešana

Uz šā gada 25. septembri pārceltais Borisa Grebenščikova un grupas “Akvarium” koncerts “Rasta Basta” Latgales vēstniecībā GORS ir atcelts COVID-19 apstākļu dēļ. Aicinām līdz 1.oktobrim nodot biļetes naudas atmaksai. 

  • Ja biļetes iegādātas GORS biļešu tirdzniecības sistēmā internetā www.latgalesgors.lv vai kasē klātienē, lūdzam aizpildīt iesniegumu naudas atmaksai (pieejams Informācijas centrā - kasē), klāt pievienot biļetes, parakstīt un iesniegt GORS Informācijas centrā - kasē Pils ielā 4, Rēzeknē. Var sūtīt arī elektroniski parakstītu iesniegumu (veidlapa pieejama GORS mājas lapā) uz e-pastu: koncertzale [at] rezekne.lv. Iesniegumi par biļešu naudas atmaksu tiks pieņemti līdz 1.oktobrim.
  • Ja biļetes iegādātas interneta veikalā www.bilesuparadize.lv, nauda par biļetēm tiks ieskaitīta biļešu pircēja bankas kontā automātiski likumā noteiktajos termiņos.
  • Ja biļetes ir iegādātas “Biļešu Paradīze” kasēs klātienē, tad naudu par iegādātajām biļetēm var saņemt jebkurā “Biļešu Paradīze” kasē.

ASV laikmetīgā baleta trupa “Complexions” – Rēzeknē

8.oktobrī ar dejas izrādi “Star Dust” Latgales vēstniecībā GORS atgriežas pasaulslavenā ASV laikmetīgā baleta trupa “Complexions”. Izrāde notiek ikgadējā Baltijas Starptautiskā baleta festivāla ietvaros. Šī baleta trupas izrāde sākotnēji bija plānota pērnā gada 30.aprīlī, tomēr epidemioloģisko apstākļu dēl tas nebija iespējams. Līdz ar to uz ASV laikmetīgā baleta izrādi 8.oktobrī derīgas visas iepriekš iegādātās biļetes.

Lūdzam pievērst uzmanību tam, ka šis ir COVID drošais pasākums, apmeklētājiem būs jāuzrāda sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts QR koda veidā. Ja QR koda neesamības dēļ neatbilstat izrādes apmeklējuma noteikumiem, aicinām līdz šā gada 1. oktobrim GORS kasē būs iespējams aizpildīt iesniegumu par biļešu naudas atgriešanu. Iesnieguma veidlapa biļešu atgriešanai atrodama šeit un iesniedzama elektroniski (koncertzale [at] rezekne.lv) vai izdrukātā veidā GORS kasē. 

Complexions tiek dēvēta par vienu no neparastākajām baleta kompānijām pasaulē. Tā aptver visus laikmetīgās dejas vēsturiskos sasniegumus un atklāj neierobežotu laukumu eksperimentiem, kurā dejotāji var godināt pagātni un vienlaicīgi attīstīt nākotnes deju. Skatītājiem neierastā horeogrāfija un oriģinālā mūzika apvienojumā ar klasiskā baleta pamatelementiem lauž visus dejā pieņemtos standartus. Piecos kontinentos, vairāk nekā 20 valstīs kompānija ir prezentējusi savu vīziju par kustību, un ir gatavi ar dejas palīdzību apvienot pasauli un padarīt to mazliet labāku. Laikmetīgo baleta kompāniju Complexions 1994. gadā nodibināja izcilais horeogrāfs Dvaits Roudens (Dwight Rhoden) un baleta solists Desmonds Ričardsons (Desmond Richardson), Viņu kopējais mērķis ir popularizēt profesionālu laikmetīgo deju, apvienojot dažādas metodes, stilus un kultūras iespaidus bezkompromisa mikslī.

Izrāde "Star dust" ir cieņas apliecinājums leģendārajam britu rokmūziķim Deividam Bovijam (David Bowie). Šis balets nes viņa hitu ietērpu un izklāj to vizuālo nospiedumu, ko iedvesmojusi viņa unikālā personība. Izrādes horeogrāfs - Dvaits Roudens (Dwight Rhoden).

Romualda Geikina izstāde “Konverģence”
Līdz 27. septembrim, Mākslas galerija

Izstādes nosaukums “Konverģence” precīzi raksturo Romualda Geikina daiļrades būtību kurai viņš ir bijis uzticīgs visu savu radošo mūžu. Mākslinieks brīvi interpretē dažādu kultūru, periodu, virzienu ierosmes un mijiedarbību, risinot to tuvināšanos un saplūšanu vienas kompozīcijas ietvaros.

Pāvela Ostapceva izstāde “Grafika no skapja”
Līdz 27. septembrim, 2. stāva foajē

Pāvels Ostapcevs strādājis dažādās grafikas tehnikās – linogriezumā, mecotintā, ofortā, darbojies lietišķajā grafikā, veidojot Rēzeknes vizuālo identitāti pilsētas 700. jubilejas gadā, pievērsies arī grāmatu grafikai. Tāpat kā glezniecībā, arī ar grafikai raksturīgiem paņēmieniem mākslinieks radījis ainavas un klusās dabas, kā arī figurālas kompozīcijas. Izstādes darbi tapuši laikā no 1984. līdz 1997. gadam un tagad piedzīvo atkalredzēšanos ar skatītāju.

Svinot komponista Pētera Vaska 75.jubileju, šonedēļ koncerts “Vasks un domubiedri”

Svinot komponista Pētera Vaska 75.jubileju, 11. septembrī plkst. 18.00 Latgales vēstniecībā GORS Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava un pianists Reinis Zariņš izpildīs Pētera Vaska, Artura Maskata un Andreja Selicka kormūziku un klaviermūziku ar vairākiem klātienes pirmatskaņojumiem.

Pēteris Vasks, kuram nule piešķirta Stambulas mūzikas festivāla balva par mūža ieguldījumu, ar radīto mūziku allaž bijis klātesošs arī Latvijas Radio kora dzīvē, spēcinot un dziedinot ar savu garīgo jaudu. Koncerts “Vasks un domubiedri” iecerēts  saviļņojošs, kluss, sakrāls vēstījums klausītājiem!

Koncertā skanēs dramatiskā balāde ‘‘Mūsu māšu vārdi’’ ar Māra Čaklā vārdiem, kas rakstīta kā veltījums mātēm – latviešu tautas stiprākajai daļai. Saviļņojošās lūgšanas ‘‘Mans Kungs un mans Dievs’’ pamatā ir šveiciešu mistiķa Brāļa Klauss lūgsna, ko viņš esot skaitījis ik dienas. Ar šo tekstu komponists sastapās meditācijas retrītā, kas norisinājās Baltijas jūras krastā. Pirmatskaņojumu piedzīvos ‘‘Angele Dei’’ korim a cappella. Tā ir lūgšana sargeņģelim, kas kalpo kā atgādinājums par Dieva sargājošo mīlestību.

Savukārt klavieru skaņdarbs ‘‘Vasara’’ no cikla ‘‘Gadalaiki’’ skaņās glezno siltuma prieku un mierpilnu apceri, bet ‘‘The Fruit of Silence’’ ar Mātes Terēzes vārdiem ir klusa meditācija par kalpošanas un mīlestības ceļu.

Līdzās jubilāra Pētera Vaska mūzikai dzirdēsim Artura Maskata ‘‘Pavasara tēmu’’ klavierēm un ‘‘Agnus Dei’’ – svēta daiļuma un dziļi izjustas ticības apliecinājumu. Pirmatskaņojums gaidāms no Andreja Selicka, savdabīgā mūzikas svētceļnieka, kura skaņdarbos spēcīgi atbalsojas ikonu simbolisms un sakrālā arhetipija. Viņš skaņās radījis ‘‘Ekstātisku dziedājumu Dieva Mātei’’, kam blakus likta jau iepriekš rakstītā ‘‘Ave Maria’’ dziedošām klavierēm.

Ostravas Janāčeka filharmonijas orķestris viesosies Latgales vēstniecībā GORS

Ar vienīgo koncertu Latvijā 19. septembrī plkst. 18.00 Latgales vēstniecībā GORS uzstāsies viens no Čehijas vadošajiem simfoniskajiem orķestriem - Ostravas Janāčeka filharmonijas orķestris ar diriģentu Risto Jostu un jauno, talantīgo un daudzsološo pianistu Lukašu Vondračeku. Koncertprogramma “No čehu pļavām un birzēm” ietvers čehu klasiķu Bedržiha Smetanas, Antonīna Dvoržāka un ungāra Bēla Bartoka skaņdarbus. 

Koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Ilona Rupaine saka: “Mēs ļoti priecājamies, ka šajā sarežģītajā laikā varam uzņemt izcilu čehu simfonisko orķestri, iepazīstināt mūsu publiku ne vien ar talantīgo un starptautisku pieredzi guvušo pianistu Lukašu Vondračeku, bet arī ar Latvijā kādu laiku nedzirdētu mūziķi – spožu igauņu jaunās paaudzes diriģentu Risto Jostu, kurš vienlīdz izcili darbojas kā operas orķestra bedrē, tā uz skatuves, diriģējot dažādus Eiropas simfoniskos orķestrus, kā arī korus.”

GORĀ atgriežas Latvijas Nacionālā opera un balets ar izrādi “Korsārs”

26. septembrī Latgales vēstniecībā GORS atgriežas Latvijas Nacionālās operas un balets ar baleta iestudējumu “Korsārs”, kas vēstī par karstasinīgo pirātu Konrādu, kurš iemīlējies skaistajā Medorā.

Šis balets skatītāju uzmanību izpelnījies ar dinamisko, romantisko sižetu un daudzveidīgo tēlu galeriju, kurā ņirb pirātu dēkas, mīlestības likstas, harēmi, austrumu tirgus un cīņas.

Pasākums ir organizēts kā drošais pasākums ar bērniem, noteiktu sēdvietu daļu paredzot zonai ar skatītājiem vecumā līdz 18 gadiem. Tādējādi bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja pasākumā bez COVID sadarbspējīga sertifikāta, vecumā no 12 līdz 18 gadiem – ar sertifikātu par vakcināciju, pārslimošanu vai testēšanu. Ģimeņu zonā skatītājiem – mutes un deguna aizsegi, bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez mutes un deguna aizsegiem.

Pārējiem apmeklētājiem jāuzrāda sadarbspējīgs QR kods par vakcināciju vai pārslimošanu, mutes un deguna aizsegi nav jālieto.

Teātra izrādes bērniem un pieaugušajiem

Septembris GORĀ tiek aizvadīts teātra zīmē, kur uz teātra izrādi “Meklējiet sievieti” 15. septembrī plkst. 18.00 Lielās zāles zemskatuvē aicinās Rēzeknes Tautas teātris, 24. septembrī plkst. 18.00 koncertā “Dailes kanons” klausītāji tiksies ar Latvijā populāriem Dailes teātra aktieriem un bērnus uz leļļu teātra izrādi 25. septembrī plkst. 16.00 aicinās Latvijas Leļļu teātris ar viesizrādi “Dilles tante”.