DŽUDITA. Operete

Franca Lehāra operete - muzikālā komēdija 5 ainās.  Mūžam aktuāls, fascinējošs stāsts par ilgām, apsēstību, iekāri un kaislīgu mīlestību.  Džudita tiek uzskatīta par labāko Lehāra darbu, un arī pašam komponistam tā bijusi vismīļākā, tāpēc atzīmējot komponista 155 dzimšanas dienu, to pirmoreiz muzikālā teātra vēsturē iestudējam Latvijā!
 
SATURS:
Skaistā un nevaldāmā Džudita jūtas kā būrī iesprostota laulībā ar vīru Manuelu. Viņas dzīvē viss mainās brīdī, kad viņa sastop harizmātisko kapteini Oktavio. Kaislība starp viņiem ir tik spēcīga, ka Džudita pamet pagātni un aizbēg kopā ar viņu.
 
Viņu mīla uzzied svešumā – saules pielietā Ziemeļāfrikas pilsētā. Viņi sapņo, dzied un mīl, bet liktenis iejaucas: Oktavio jādodas karā. Pamesta viena, Džudita atrod sevī spēku kļūt par mākslinieci. Viņas balss un neparastā daile padara viņu par zvaigzni un slavenību greznā klubā, kur apmeklētāji apbrīno viņas spožo talantu. Tomēr zem šīs mirdzošās maskas slēpjas dziļa vientulība.
 
Stāstā klātesoši ir arī citi: dzirkstošā un bezrūpīgā Anita un viņas mīļotais Pjerīno, kuri dzīvo vieglāk, vienkārši mīļi, - ar humoru un prieku, un sapņo par kopīgu nākotni.
 
Džudita - ANTA JANKOVSKA (soprāns/Itālija)
Oktavio - DAINIS SKUTELIS (tenors) vai  ANDREJS KRUTOJS (tenors/Šveice)
Lomās arī – JOLANTA STRIKAITE, EMĪLS KIVLENIEKS, NAURIS INDZERIS, INMĀRS SIKLE, PATRĪCIJA KOZLOVSKA, HENRIJS KOZLOVSKIS u.c.
Koris, dejotāji un simfoniskais orķestris.
Mākslinieki var tikt mainīti
Diriģents ATVARS LAKSTĪGALA, diriģenta asistents ARTŪRS PLAUDIS
Režisors GERNOT KRANNER (Austrija), režisora asistente SONORA VAICE
Horegrāfe IEVA KEMLERE
Kostīmu māksliniece ALEKSANDRA BRANDNER (Vācija)
Kostīmu māksliniece-ražošanas vadītāja VITA RADZIŅA
Scenogrāfs HERWIG LIBOWITZKY (Austrija)
Video māksliniece-scenogrāfe INETA SIPUNOVA
Gaismu mākslinieks IVARS VĀCERS
Scenogrāfijas izstrādes Tehniskais direktors ANSIS GORNAVS

Tulkojums EVITAS MAMAJAS 
Instrumentācijas POLA BERNARDA BERNOTA
Producente AGIJA OZOLIŅA-KOZLOVSKA
 
Režisors GERNOT KRANNER Franca Lehāra opereti Džudita ar lieliem panākumiem iestudējis vairākkārt, tostarp  Lehāra festivālā Bādišlā (Austrijā) 2007.gadā, bet Latvijā šis jauniestudējums būs pirmais režisora iestudējums. Lehāra festivāls Bādišlā (Das Lehár Festival Bad Ischl ) ir lielākais operetes festivāls Austrijā, un tā daudzveidība un kvalitāte ir unikāla visā pasaulē.
USEFUL INFORMATION

 

Half an hour before the event begins, a children’s room will be open for children aged three to seven. The children’s room is free of charge. Please register in advance by calling +371 64633303.

Please note that during the event, photography, video, and/or audio recording may take place for illustrative artistic purposes and to inform the public about the event. These activities are carried out in accordance with data processing requirements, without identifying specific individuals. The recorded material may be published and/or broadcast in the media, as well as on social networks and online platforms.

If you do not wish to be photographed or filmed, you have the right to request that such activities not apply to you. You also have the right to request the deletion of your personal data — photographs, video, or audio recordings in which you appear — by contacting the data controller: SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administration in person in Rēzekne, at Pils Street 4; by calling +371 646 33303; or by writing to koncertzale [at] rezekne.lv.

22. Mar 2026 16:00, Sunday
Duration2 h
LocationLielā zāle
Event organizer: Operetes teātris, SIA

Ticket price

  • 20.00 €
  • 30.00 €
  • 35.00 €
Bezmaksas ieeja bērniem nav paredzēta.

Pasākums bērniem paredzēts sākot no skolas vecuma.