Varis Vētra koncertēs Rēzeknē

Sestdien, 15. martā plkst. 16 Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē ar koncertprogrammu "Viena mirkļa dēļ..." uzstāsies aktieris, režisors, dziesmu autors un izpildītājs Varis Vētra, prezentējot savu jauno dziesmu albumu un savu pirmo dzejoļu krājumu "Tu esi skaista visos niekos, sīkumos!".

Koncertprogrammā ir iekļauti skaņdarbi no jaunā albuma, kā arī Latvijas radio stacijās plaši izskanējušās un tautā iemīļotākās dziesmas no pirmā albuma "Pārdodu vēju un zirgu vēl klāt", piemēram, "Māmiņai", "Tu esi skaista visos niekos, sīkumos" un citas.

Visu dziesmu, mūzikas un tekstu autors ir pats Varis Vētra. Viņš par savām dziesmām saka: "Es mēģinu atgādināt, ka dzīve ir pilna ar jaukiem brīnumiem, mums tikai jāļaujas tos ieraudzīt, tāpēc ceru, ka dziesmas iedvesmos arī klausītājus gan iekšējā, gan apkārtējā pasaulē saskatīt vairāk skaistā un baudāmā!"

Leģendārās latviešu rokgrupas "Jumprava" līderis Aigars Grāvers uzskata, ka, lai pilnvērtīgi izbaudītu Vara Vētras mūziku, to nepieciešams dzirdēt klātienē. Viņaprāt, dziesminieka personības pozitīvā savdabība apbur: "Tas, kā viņš dzied, skatās, runā savus dzejoļus – tas uzrunā un liek justies labi. Jūtu, ka no viņa nāk patiesa radošā enerģija, kas iedvesmo un spēcina arī klausītājus."

Savukārt Vara Vētras ilggadējs kolēģis un draugs, aktieris Jānis Paukštello teic: "Es apbrīnoju Vara uzdrīkstēšanos un meistarīgo prasmi dziesmās paust personiskas sajūtas. Viņam ir ļoti meditatīvs, nomierinošs un neatkārtojams balss tembrs, ko kopā ar dziesmu tekstiem par dzīvi un mīlestību varētu raksturot kā „filozofiju par dzīvi” Vara Vētras gaumē. Tā ir mūzika dvēselei."

Dzejoļu krājumā "Tu esi skaista visos niekos, sīkumos!" apkopoti 87 dzejoļi ar prozas un dramaturģijas elementiem – mākslinieka novērojumi un pārdomas par cilvēku savstarpējo attiecību līkločiem. Dzejoļu krājums "Tu esi skaista visos niekos, sīkumos!" ir kārtējais Vara Vētras radošās daudzpusības apliecinājums. Tajā ietvertie darbi tapuši aizvadīto trīs gadu laikā, un autors pats tos raksturo kā mākslinieciskās metaforās un asociācijās ietērptu dažādu dzīves situāciju atspoguļojumu. Dzejā, kas galvenokārt rakstīta monologu un dialogu formā, Varis Vētra runā par prieku, laimi, bēdām, dusmām, dažādām problēmām un to risinājumiem: "Savā daiļradē es necenšos cilvēkus mācīt – tā nav rokasgrāmata dzīvošanā vai mīlēšanā. Tas ir atgādinājums par trim vērtībām - šīs vērtības ir saruna, cieņa un mīlestība."

Biļetes uz koncertu var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā, tai skaitā Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē, Pils ielā 4, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv. Biļetes pērkot savlaicīgi, pieejamas labākas vietas un draudzīgākas cenas.