VISI PUTNI SKAISTI DZIED

Sestdien, 27. maijā, 19.00 un svētdien, 28. maijā, 16.00 Latgales vēstniecība GORS kopā ar “Dirty Deal Teatro” aicina  apmeklēt muzikālo izrādi brīvdabā “Visi putni skaisti dzied”, kas būs koncertzāles jubilejas pasākumu cikla “10 kā 1” noslēdzošais notikums.

Visi putni skaisti dzied” sniegs skatītājiem neparastu skatupunktu uz kultūras un dabas robežām, kurās notiek cīņa starp kultivēto un dabisko, cilvēka kārtību un dabas savvaļu. Izrādes ietvaros profesionāli mākslinieki sadarbojas ar jauniem cilvēkiem, kas dzied koros. Arī skatītāji, ieklausoties un sadzirdot stāstus par putniem un cilvēkiem, veidos izrādes kopējo skanējumu. Pulcēšanās pirms pasākuma notiks pie GORS galvenās ieejas, bet izrādes galvenie notikumi norisināsies pilsētas Festivāla parkā un Rēzeknes upes krastā.

“Latviešu mitoloģijā cilvēku un putnu dziesmas palīdz sakārtot pasauli. Dzeltenajai cielavai, zvirbulim, mežirbei, griezei, dzenim un cīrulim tajā ir nozīmīgas lomas. Tomēr šobrīd tie piedzīvo strauju populācijas samazināšanos. Viņu balsis intensīvās lauksaimniecības un mežistrādes dēļ ir apklusušas vai apklust visā Eiropā. Arī pie mums. Ko tas nozīmē Latvijas cilvēkiem, kuri dzied koros? Vai mūsu dziesma un dziedāšana spēj sakārtot pasauli tā, lai tajā nepazustu mazāk aizsargātās balsis? Es gribu dot iespēju cilvēkiem, kurus aizrauj dziedāšana, apzināties, ka mūsu balsīm ir spēks ne tikai lielajā Dziesmu svētku kopkorī, ka mūsu balsis var ne tikai skaisti skanēt, bet arī aizstāvēt citus dziedātājus - putnus. Mēs stāstām latviešu un putnu satikšanās, kopīgas dzīves, sadzīvošanas un sadziedāšanās stāstu. Un uzdodam jautājumu - kur slēpjas putna dziesmas vērtība?” Izrādes režisore Krista Burāne.

“Mūzikai, lai atklātu tās vēstījumu, vārds nav nepieciešams.  Mēs paši to veidojam, interpretējot, radot, un šajā izrādē mēs radam gan komandā, gan kopā ar skatītājiem. Un radīšana ir svētki, dzīvība un cerība, tas ir kultūras, kā arī dabas daudzveidības pastāvēšanas ilgtermiņa plāns. Bez radīšanas ir tikai stīvas, garlaicīgas un patosīgas runas dažādās gadadienās, un izmiršana.” Izrādes komponists Jēkabs Nīmanis.

“Visi putni skaisti dzied” organizē Dirty Deal Teatro sadarbībā ar Latgales vēstniecību GORS un British Council pārstāvniecību Latvijā. Izrādi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds mērķprogrammas “Atbalsts muzikālā teātra žanra attīstībai” ietvaros.