GORAM 10 - ZIEDONIM 90

Sestdien, 20. maijā, plkst.18.00 svinot Latgales vēstniecības GORS 10 gadu jubileju un dzejnieka Imanta Ziedoņa 90. dzimšanas dienu, Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava aicina baudīt koncertuzvedumu “Ziedonis”, kas jau pirms 10 gadiem iekaroja klausītāju sirdis.

2013. gada jūnijā “Imants uz Ziedonis” bija viens no pieprasītākajiem Latgales vēstniecības GORS Atklāšanas pasākumiem. Tolaik viens no uzveduma idejas autoriem un uzveduma režisors bija Uģis Brikmanis, kurš allaž bijis un mūžos paliks Latvijas Radio kora un Latgales vēstniecības GORS domubiedrs un draugs. Imanta Kalniņa dziesmas ar Imanta Ziedoņa dzeju šogad ar jaunām krāsām iemājos koncertuzveduma īpašajā - dzejnieka jubilejas gada versijā. Būs iespēja noklausīties fragmentus no oratorijas “Dzejnieks un nāra”, iemīļotās dziesmas “Mīlestība divreiz neatnāk”, “Visskaistākām ogām pasaulē”, “Buramdziesmiņa” un virkni mazāk zināmu vai pavisam aizmirstu dziesmu. Imanta Kalniņa dziesmas speciāli šim uzvedumam aranžējuši dziedātājs un komponists Andris Sējāns, ģitārists Kaspars Zemītis un Valmieras teātra mūzikas daļas vadītājs Emīls Zilberts. Dziesmas mīsies ar Imanta Ziedoņa balss ierakstiem – dažādos laikos dokumentētiem dzejas lasījumiem un esejiskām pārdomām jeb jēdzienu spēlēm. Koncerta solisti – Renārs Kaupers, Jānis Strazdiņš un Iveta Apine.

“10 kā 1” jubilejas pasākumu cikls noslēgsies 27. maijā brīvdabā pie GORA ar  līdzdalības izrādi “Visi putni skaisti dzied”.  Izrāde sniegs skatītājiem neparastu skatupunktu uz kultūras un dabas robežām, kurās notiek cīņa starp kultivēto un dabisko, cilvēka kārtību un dabas savvaļu. Izrādes ietvaros profesionāli mākslinieki sadarbojas ar jauniem cilvēkiem, kas dzied koros. Arī skatītāji, ieklausoties un sadzirdot stāstus par putniem un cilvēkiem, veidos izrādes kopējo skanējumu.

Latgales vēstniecības GORS desmitgades notikumu norise tiek īstenota ar Rēzeknes pilsētas domes un Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu.

Aktuālajai informācijai par koncertu ciklu norises laikiem un citai informācijai var sekot līdzi www.latgalesgors.lv, kā arī @latgalesgors platformās Facebook un Instagram.