KULTŪRAS NOTIKUMI MAIJĀ

Maijā Latgales vēstniecība GORS turpina desmitās jubilejas svinības pasākumu ciklā “10 kā 1”. Svētku programmā ir apskatāma mūsdienu keramikas māksla, tiks piedzīvota garšu pilna koncertprogramma kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un atgriešanās pirmsākumos pie Ziedoņa. Kā arī tiekamies viesmākslinieku koncertos un izrādēs bērniem.

CELĪS, BRUOĻ! Koncerts
Trešdiena, 3. maijs 19.00, Lielā zāle 15,00 – 25,00 €

Koncertā piedalās gan jau populāri un labi pazīstami, gan arī pavisam jauni, dažādu mūzikas stilus pārstāvoši mākslinieki - Jānis Aišpurs, Arnis Slobožaņins, Guntis Rasims, Juris Vucāns, Juris Ostrovskis, Oskars Bērziņš, Jana Dudare un Amanda Lapa, Ingars Gusāns, Inga Zeile, Vinsents Kūkojs, Ūga, Mārcis Lipskis, Vīru koris GRAIDI un citi. Programmā dziesmas no Latgales Kongresa simtgades albūma “Celīs, bruoļ!” un citas skanīgas latgaliešu melodijas.

ČETRI BALTI KREKLI (ELPOJIET DZIĻI...) (1967). Filma
Ceturtdiena, 4. maijs 17.00, Mazā zāle bezmaksas

Sešdesmito gadu brīvības alku kinematogrāfiska kvintesence, jauneklīgs maksimālisms un sirdsapziņas balss, kas Rolanda Kalniņa filmas dumpīgajiem varoņiem ļauj nostāties blakus pasaules kino jauno viļņu parādībām. Latvijas kinovēsturē pirmā filma, kas par patstāvīgu un līdzvērtīgu spēlētāju uzskata filmas mūziku un montēta, ieklausoties Imanta Kalniņa mūzikas dramaturģijā.

LATVIJA - MIČIGANA – 30. Koncerts
Piektdiena, 5. maijs 17.00, Lielā zāle bezmaksas

Latvijas Republikas Zemessardzes orķestra un ASV Mičiganas Nacionālās gvardes 126. armijas orķestra koncerts par godu Latvijas un Mičiganas sadarbības 30. gadadienai.

PIE VIENAS UGUNS. Grupas "The Sound Poets" akustiskais koncerts
Sestdiena, 6. maijs 16.00, Lielā zāle 18,00 – 30,00 €

Akustiskie koncerti kļuvuši par grupas “The Sound Poets” tradīciju. “The Sound Poets” vēlas jaunā albuma “Pie vienas uguns” mūziku nodot saviem klausītājiem mierpilnā un pieklusinātā gaisotnē. Klausītāji piedzīvos dzīvas enerģijas apmaiņu, ko iegūt var vienīgi šādās tuvās satikšanās reizēs.

ČELLINO CEĻO. Zīmējumu teātra muzikālā izrāde bērniem
Trešdiena, 10. maijs 13.00, Mazā zāle 7,00 €

Dzīvespriecīga izrāde par draudzību, greizsirdību, dusmām, līdzjūtību un dāsnumu. Čellīno spēlē pazīstamu Baha skaņdarbu, ik pa laikam apstājoties, lai ieklausītos un paskatītos apkārt.

LIELAIS INDRIĶIS. Piedzīvojumu filma, animācija, ģimenes filma
Ceturtdiena, 11. maijs 13.00, Mazā zāle 4,00 €

Filmas sižets ir balstīts uz filmu studijas vadītāja Māra Putniņa grāmatu "Mežonīgie Pīrāgi un Lielais Indriķis", kuras pamatā ir stāsts par patriotismu un mīlestību pret savu dzimteni. "Lielais Indriķis" ir pirmā "Animācijas brigādes" pilnmetrāžas filma. Pirms kino seansa būs iespēja tikties ar filmas režisoru Jāni Cimmermani un aplūkot lelles no dažādām filmu studijas "Animācijas brigāde" filmām.

10 kā 1 | SALDI RŪGTI MŪŽĪGAIS. LNSO, VAK Latvija, Andris POGA
Sestdiena, 13. maijs 18.00, Lielā zāle 14,00 – 18,00 €

Koncertprogramma “Saldi rūgti mūžīgais”  būs viens no Latgales vēstniecības GORS 10 gadu jubilejas sērijas krāšņākajiem akordiem. Tās dalībnieki - Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Andris Poga ir koncertzāles ilggadējie draugi, domubiedri un daudzu radošo ideju rosinātāji un realizētāji. Koncerts būs tradicionāls un reizē ļoti neparasts, saldu un reizē arī rūgtenu garšu piesātināts. Būs jaundarbs un būs arī mūžīgas klasiskas simfoniskās un vokāli - simfoniskās mūzikas vērtības.

10 kā 1 | ZIEDONIS. Koncertuzvedums
Sestdiena, 20. maijs 18.00, Lielā zāle 14,00 – 18,00 €

Uzvedumā "Imants un Ziedonis" būs iespēja noklausīties fragmentus no oratorijas "Dzejnieks un nāra", vispārzināmus hitus "Mīlestība divreiz neatnāk", "Visskaistākām ogām pasaulē", "Buramdziesmiņa" ("Kamēr vien akmens augs") un virkni mazāk zināmu vai pavisam aizmirstu dziesmu, piemēram, slaveno tekstu "Mūžu mūžos būs dziesma", tik ne Valtera Kaminska bravūrīgajā, bet Kalniņa liriskajā izklāstā. Dalībnieki – Renārs Kaupers, Jānis Strazdiņš, Latvijas Radio koris, instrumentālā grupa un diriģents Sigvards Kļava.

10 kā 1 | VISI PUTNI SKAISTI DZIED. Līdzdalības izrāde
Sestdiena, 27. maijs 19.00, lielā āra skatuve, ieeja par brīvu

Muzikālā īpašvietas izrāde “Visi putni skaisti dzied” būs dokumentāla līdzdalības izrāde, kas piedāvās skatītājam neparastus skatupunktus uz kultūras un dabas robežām, kurās cīnās kultivētais un dabiskais, cilvēka kārtība un dabas savvaļa. Šī būs līdzdalības izrāde, kura taps, sadarbojoties profesionāliem māksliniekiem ar vietējo kopienu. Kora dziedātāji ne tikai kļūs par muzikālā materiāla izpildītājiem, bet viņu domas par dziedāšanu, cilvēka un dabas attiecībām, kļūs arī par izrādes dramaturģijas daļu.

10 kā 1 | LIELO DZĪVNIEKU GAIDOT. Daiņa Pundura keramikas izstāde
Līdz 1. jūnijam Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerija

“Lielo dzīvnieku gaidot” ir darbu sērija, kas autora radošās darbības kopainā iezīmē ciklisku trajektoriju - no abstraktu, ģeometrisku objektu veidošanas atgriežoties pie arhaiska keramikas trauka formas apgūšanas, tā fiziskā tilpuma un vizuālās ietilpības jēdzienu apzināšanās. Darbu tapšanas iemesls ir atklājums - atziņa, ka monumentālu keramikas trauku veidošana un to eksponēšana mijiedarbībā ar telpu un notikumiem var kļūt par unikālu mediju. Autors uzlūko trauku tā maksimālajā izpausmē, kā abstraktu ideju par trīsdimensionālu objektu ar iekšējo tilpumu, tiecoties ekspozīcijas telpā radīt vizuālu rituāla noskaņu, sasniedzot ekspresijas intensitāti, kas robežojas ar fiziski sajūtamu klātbūtni.

Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.