Kultūras notikumi novembrī

Novembri Latgales vēstniecībā GORS iesāksim ar divām Liepājas teātra viesizrādēm – “Vilki” un “Šekspīrs”. Tāpat dzirdēsim Mālera Pirmo simfoniju, ko izpildīs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Vasilija Sinaiska vadībā, savukārt Valsts svētku nedēļā būs skatāma filma “Janvāris” un deju ansambļa “Daiļrade” izrāde.

ZEMNIEKI. Dokumentālā filma
Trešdiena, 2. novembris 18.00, Mazā zāle 3,70 – 5,50 €
Dokumentālā filma “Zemnieki” caur sešām ļoti atšķirīgām ģimenēm parāda lauku dažādību 21. gadsimtā, lauku dzīves pretrunas, provinciālismu, ekoloģiskās problēmas, kā arī ilūzijas par zemnieka dzīvi. Mūsu filmas varoņi dzīvi viensētās, prom no pilsētas kņadas izvēlējušies ļoti atšķirīgu iemeslu dēļ.
 
 
 

VILKI. Liepājas teātra izrāde
Piektdiena, 4. novembris 18.00, Mazā zāle 18,00 €

Vilki ir stāsts par ģimeni, kurai, saskaroties ar neplānotiem sarežģījumiem, nākas dziļi un patiesi izvērtēt savstarpējās attiecības un skart arvien dziļākas tēmas, kuras vienmēr tikušas noklusētas un nekad nav risinātas. Tā vēstīs par to, kā tēva un dēlu attiecības ir ietekmējušas jauno cilvēku izvēles un attieksmi pret dzīvi; kā izprast mīlestību, ja pats to līdz galam nekad neesi jutis.

ŠEKSPĪRS. Liepājas teātra izrāde
Sestdiena, 5. novembris 16.00, Lielā zāle 12,00 – 16,00 €

Izrāde ir režisora Elmāra Seņkova debija Liepājā un piedāvā skatītājiem daudz asiņu, daudz melna humora un vēl vairāk līķu, kā jau Šekspīra lugās tas ierasts. Viņa Šekspīra fabulās uz skatuves satikušies Ričards III, Lēdija Makbeta, Džuljeta, Otello un citi Šekspīra varoņi. Izrāde par to, kā cilvēki manipulē cits ar citu, kā viltus informācija maina situāciju un kāds pārējos allaž tur sev ērtā pavadā. Aust rīts. Mostas varenie, kroplie, mīlošie un aizvainotie, mostas varaskāre, vēlme atriebties un sirdsapziņas mokas… Aust rīts. Nu, vai pasaule nav skaista?

JANVĀRIS. Drāma, Vēsturiska drāma
Piektdiena, 11. un 13. novembris 19.00, Mazā zāle 3,70 – 5,95 €

1991.gada janvāris. Pēc skolas beigšanas Jazis nevar izlemt, kā dzīvot tālāk. Draud iesaukšana Padomju armijā, veidojas pirmās nopietnās attiecības. 90.gadu sākuma bohēma, paaudzes protests. Latvijā tikmēr turpinās cīņa par valsts neatkarību, padomju milicijas speciālo uzdevumu vienības OMON draud apstādināt baltiešu brīvības cīņu, Rīgā sāk būvēt barikādes. Filmas jaunie varoņi ir tālu no jebkādas politiskās dzīves, taču apstākļi viņus ierauj notikumu epicentrā un liek izdarīt izvēli.

LNSO, MĀLERS UN SINAISKIS
Sestdiena, 12. novembris 17.00, Lielā zāle 15,00 – 20,00 €

Gaismas tēlu mūzikā Dzenītis attēlo regulāri un daudzveidīgi. Britena Klavierkoncerts izstaro skaidrību un pārliecību. Savukārt Mālera Pirmā simfonija ir žanra zelta virsotne. Šajā vakarā mūzikas spēku apliecinās LNSO, publikas iemīļotais pianists Andrejs Osokins un goda diriģents Vasilijs Sinaiskis.

MANS ZELTS IR MANA TAUTA. Svētku koncerts
Trešdiena, 16. novembris 19.00, Lielā zāle 15,00 – 25,00 €

Ar jaunu muzikālu koncertstāstu “MANS ZELTS IR MANA TAUTA” pie skatītajiem novembrī dosies četri lieliski dziedātāji: Zigfrīds Muktupāvels, Dināra Rudāne, Anmary, Atis Ieviņš un instrumentālā grupa - Jānis Lūsēns, Aivars Gudrais, Harijs Gūtmanis,  Jānis Lūsēns jun.  CIK SAULES MŪSOS. Deju ansambļa “Daiļrade” izrāde. Valsts svētku koncerts
Piektdiena, 18. novembris 18.00, Lielā zāle 1,00 €

18. novembrī Latgales vēstniecībā GORS viesosies deju ansamblis (DA) “Daiļrade” ar folkbaleta izrādi “Cik Saules mūsos”. Izrādes saturiskā vēstījuma centrā ir mūsdienu cilvēka sastapšanās ar seno latviešu dievību – Saules, Mēness un Pērkona – pasauli.

DVĒSELES CEĻOJUMS. Arsena Petrosjana (Armēņu duduks) kvartets
Sestdiena, 19. novembris 19.00, Lielā zāle 12,00 – 15,00 €

Arsena Petrosjana Kvartets izpilda armēņu tautas mūziku un reliģisko mūziku. Tā aptver dažādus gadsimtus un žanrus. Koncertā skanēs iepriekš plaši nedzirdēti instrumenti: duduks, santurs, kanuns un perkusijas.

BIJIS, IR UN BŪS. MUSIQQ koncertsērija
Sestdiena, 26. novembris 19.00, Lielā zāle 20,00 – 30,00 €

Jau 2023. gada martā klajā nāks grupas “Musiqq” jaunais mini albums, kas tapis, iedvesmojoties no leģendārās grupas “Līvi” dziesmām.  Gaidot jauno albumu, grupa aicina uz koncersēriju - “Bijis, ir un būs” Liepājā, Rēzeknē un Valmierā. Koncertu ietvaros izskanēs grupas populārākās dziesmas, kā arī kompozīcijas no gaidāmā albuma.