Izstādes atklāšana

No 6. oktobra līdz 28. novembrim GORS Mākslas galerijā eksponēta Anatolija Šandurova darbu izstāde “Postindustrializācija”.

Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieku notiks 8. oktobrī plkst. 16.00 Mākslas galerijā. Ieeja gan izstādē, gan tās atklāšanā ir bez maksas.

Mākslas darbu sērijas ar kopīgu nosaukumu “Postindustrializācija” rašanos  ir rosinājuši dziļi personiski pārdzīvojumi, kurus izsaukušas autora apceres par postpadomju realitāti. Par sociālistisko lauku kopsaimniecību savulaik rosīgo darbību liecinošās arhitektūras paliekas arvien ir klātesoša objektīva īstenība nomaļos lauku apvidos. Skatītājam, kurš nepazīst šo nesenās vēstures nogriezni, šajā vidē ir grūti adaptēties un sajusties kā saprotošam līdzdalībniekam, kuram bijusi sava loma šajā apjomīgajā cilvēkdarbībā ar patiesi tektonisku ietekmi uz neskartai dabai atkarotajām teritorijām. Autora pārvietošanās pa teritorijām, kas savulaik bijušas pakļautas kolektīvās saimniekošanas likumiem, bet nu ir atgriezušās savā dabiskajā stāvoklī, liek aizdomāties par civilizācijas bezspēcību un dabisko norišu rosināto izmaiņu fizisko ātrumu.

Anatolijs Šandurovs (1972) ir beidzis Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu, vēlāk absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. Mākslinieks kopš 2016. gada ir asociētais profesors LMA Grafikas katedrā, kopš 2017. gada Daugavpils Saules skolas pasniedzējs. Anatolijs Šandurovs piedalījies daudzās grupu un personālizstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs. Viņa darbi ir apskatāmi tādās publiskajās kolekcijās kā Vindzoras pils Karaliskā mākslas kolekcijā (Lielbritānija) un A. Puškina Valsts tēlotājas mākslas muzeja kolekcijā Maskavā (Krievijā). Kopš 2005. gada Anatolijs ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, ir biedrības "ARTS COUNCIL LATVIA" dibinātājs, biedrība nodarbojas ar Latvijas mākslas popularizēšanu pasaulē.