Kultūras notikumi septembrī

Teātra izrādes, koncerti ikvienai gaumei, Arta Butes izstāde un bezmaksas kino seansi Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma ietvaros – tas viss gaidāms septembrī Latgales vēstniecībā GORS!

Arta Butes izstāde “ARTIsCOOL”
No 16. augusta līdz 3. oktobrim GORS Mākslas galerijā

Izstādē “Art Is Coll” dominē divas tēmas - daba un klusā daba. Darbos daudz varam redzēt dažādu ainavu vērojumu variācijas. Savukārt kluso dabu uzstādījums ir balstīts uz klasisku "nature morte” interpretāciju. “Mode ir mainīga, bieži samākslota, kamēr klasika ir konstants lielums ar savu pievienoto vērtību”, uzskata pats mākslinieks.Osedžas zeme. Valmieras drāmas teātra viesizrāde
Sestdiena, 3. septembris 17.00, Lielā zāle, 13,00 – 18,00 €

Latviešu skatītājam luga jau ir zināma no filmas ekranizācijas un iestudējuma Latvijas Nacionālajā teātrī - dziļi aizkustinošs, reizē skumjš un uzjautrinošs, melnā humora piepildīts stāsts par Vestonu ģimeni, kad bēres atkal sasien viņus visus kopā bērnības mājā Oklahomā - bumbā ar laika degli, kur uzsprāgst viss līdz galam neizrunātais, pagātnes aizvainojumi un pāridarījumi, atsienot ne tikai vienu konfliktu pēc otra, bet radot arī jaunas atklāsmes.

Jaunais Platons. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums
Otrdiena, 6. septembris 18.00, Mazā zāle, bezmaksas

Ziemeļīrijas galvaspilsētā Belfāstā, nomaļā rajonā, kas gadu desmitiem cietis no nemiernieku uzbrukumiem un kopienu segregācijas, kādas pamatskolas direktors ar filozofijas palīdzību maina savu skolēnu un viņu vecāku uzskatus. Iedvesmojošs paraugs, kā pārvarēt izaicinājumus, vairot labo un palīdzēt bērniem veidot humānāku pasauli. Ieeja par brīvu, ieejas kartes iespējams izņemt GORS Informācijas centra-kasē.

Hamleta sindroms. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums
Piektdiena, 9. septembris 18.00, Mazā zāle, bezmaksas

Slavenajai Hamleta frāzei “būt vai nebūt” kara apstākļos ir pavisam cita nozīme. Vienaudžus, kas piedzīvojuši Maidanu un 2014. gada iebrukumu, ukraiņu teātra režisore Roza Sarkisjana aicina dalīties pieredzē, terapeitiski izmantojot Šekspīra valodu. Par ko cīnās jauni cilvēki Ukrainā, pēc kādām pārmaiņām viņi ilgojas? Kadrā pārklājas dzīve, teātris un dokumentālais kino, un skatītāji attopas emocionāli piesātinātā telpā - meklējot atgriešanos pie cilvēcības. Ieeja par brīvu, ieejas kartes iespējams izņemt GORS Informācijas centra-kasē.

ATMOSFĒRAS. RUDENS. Sam Amidon trio
Sestdiena, 10. septembris 18.00, Lielā zāle 15,00 €

Sems Amidons ir dziedātājs un multiinstrumentālists (bandžo, ģitāra, vijole) no Vērmontas, tagad dzīvo Londonā, Anglijā. Viņš ir izdevis septiņus atzinīgi novērtētus solo albumus. Albumi bieži sastāv no spilgtām tradicionālo
amerikāņu balāžu un himnu aranžijām. Pirms koncerta, plkst. 13.00, norisināsies arī Sema Amidona meistarklase par tradicionālo mūziku un improvizāciju. Aicināts ikviens interesents!

LABVĒLĪGAIS TIPS – MAN JAU 30!
Svētdiena, 11. septembris 18.00, Lielā zāle 15,00 – 30,00 €

Grupas vēstījums ir tiešs – mēs ticam, vēl dejosim disko! “Man jau 30” ir frāze no grupas mūžīgā grāvēja “Alumīnija cūka” un kļuvusi par koncertsērijas vadmotīvu. Ir pagājis laiks, nomainījies ārdurvīm kods, neskaitāmi skatuves tērpi, svars sviesta iepakojumam, bankām nosaukumi, izdoti 11 studijas albumi un divas izlases. Tas viss laikā kopš “Labvēlīgais tips” uz Latvijas skatuvēm, privātās un neprivātās ballītēs, TV un radio ēteros ar saviem muzikālajiem stāstiem priecējis klausītājus.

DZEIVIS GRAIDI. Koncertizrāde
Piektdiena, 16. septembris 18.00, Lielā zāle 7,00 €

Starptautiskā teātru festivāla "Soli pa solim" atklāšanas izrāde. Koncertizrādes galvenie varoņi – kora “Graidi” dziedošie vīri un pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” mūziķu grupa. Teicēja lomā – latgaliešu literāts un multimākslinieks Oskars Orlovs. Nosaukumā “Dzeivis graidi” atklāsies koncertizrādes galvenā ideja – vīru radošā kopdarbība, dzīves ainas, piedzīvojumi un pārdzīvojumi ir kā krāsains dzīpars dzīves audeklā.

Sporta deju pasākums “Latgales kauss 2022”
Sestdiena, 17. septembris 08.00, Lielā zāle 10,00 €

Jau tradicionāli sporta deju klubs "Viva", sadarbībā ar Latvijas sporta deju federāciju un Rēzeknes pilsētas domi, aicina uz starptautiskām sporta deju sacensībām "Latgales Kauss 2022. Skatītājiem būs iespēja redzēt augstas klases dejotājus un atbalstīt savus favorītus. Sporta deju sacensību sākums - plkst. 9.15, vakara daļa 18.00. 

BORISS GREBENŠČIKOVS. BG+
Svētdiena, 18. septembris 17.00, Lielā zāle 30,00 – 65,00 €

18.septembrī Rēzeknē Latgales vēstniecībā GORS notiks vienīgais Borisa Grebenščikova koncerts Latvijā! Paskaidrot, kas ir Boriss Grebenščikovs un kur slēpjas sāls Akvarium fenomenā, nevienam nevajag. Šogad paliks 50 gadi no laimīgā visiem mums satriecošā fenomena starta, kas iedvesmo un iepriecina ne vienu vien cilvēku paaudzi, kas saprot, novērtē patieso, dzīvo un neparedzamo.

IGO 60. Jubilejas koncerts
Piektdiena, 23. septembris 19.00, Lielā zāle 15,00 – 30,00 €

Leģendārais dziedātājs, mūziķis un daudzpusīgais mākslinieks Igo, kura vārds ir kā latviešu mūzikas kvalitātes zīmols, šogad 29. jūnijā atzīmēs savu 60 gadu jubileju, ko nolēmis krāšņi nosvinēt ar koncertiem un izstādēm visā Latvijā.

Brāmsa vijolkoncerts un Šūmaņa simfonija. Vineta Sareika un Sinfonietta Rīga
Sestdiena, 24. Septembris 18.00, Lielā zāle 7,00 – 15,00 €

Kopā ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga 17. sezonas sākumu svinēs starptautiski atzītā latviešu vijolniece Vineta Sareika, kura nesen pievienojusies “Berlīnes filharmoniķiem”. Viņa ar klausītājiem atkaltiksies Brāmsa meistardarbā, kas tehnisko grūtību dēļ savulaik saukts par koncertu pret vijoli, tomēr jau vairāk kā gadsimtu saista solistus visā pasaulē. Un ir skaidrs – Šūmaņa pravietiskās rindas ir piepildījušās.

GORS Vēstnieku karšu un ISIC/ITIC karšu īpašniekiem tiek piemērota 10% atlaide GORS organizēto pasākumu biļešu iegādei.  Goda ģimenes (3+ ģimenes) karšu īpašniekiem tiek piemērota 15% atlaide GORS Kino seansu apmeklējumiem, kā arī 10. septembra koncertam “Atmosfēras. Sam Amidon trio” un 24. septembra Sinfonietta Rīga un Vinetas Sareikas koncertam "Brāmsa vijolkoncerts un Šūmaņa simfonija".Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.