Kultūras notikumi augustā

Vasaras satikšanās festivāla #VASALIGORĀ noslēdzošo mēnesi aizvadīs šovasar iepazītās Muzikālās brokastis ZĪDS dārzā, iecienītie Jumta terases kino vakari, kā arī koncertsērijas “Atmosfēras” otrais koncerts un vēl daudz kas cits.

Signes Vanadziņas izstāde “Pelni ir pelēkais zelts”
No 21. jūnija līdz 15. augustam
GORS Mākslas galerijā
Nozīmīgs simbols izstādē “Pelni ir pelēkais zelts” ir pelēkā krāsa, tā kā daļa izstādes darbu ir veidoti, krāsas jaucot kopā ar pelniem. Un tieši šis pelnu pelēkums izgaismo un ļauj uz tā fona īpaši iemirdzēties un plaiksnīt citām sulīgajām gleznu krāsām – gan mākoņainā dienā un vakara krēslā, gan rīta ausmā un nakts tumsā.

Arta Butes izstāde “ARTisCOOL!”
No 16. augusta līdz 3. oktobrim GORS Mākslas galerijā

Izstādē “ARTisCOOL” dominē divas tēmas - daba un klusā daba. Darbos daudz varam redzēt dažādu ainavu vērojumu variācijas. Savukārt kluso dabu uzstādījums ir balstīts uz klasisku "nature morte” interpretāciju. “Mode ir mainīga, bieži samākslota, kamēr klasika ir konstants lielums ar savu pievienoto vērtību”, uzskata pats mākslinieks.Izzini GORU ekskursijā
Sestdienās plkst. 12.00, 1,50 – 2,00

Vasaras sestdienās GORS aicina ikkatru koncertzāles viesi iepazīt apmeklētājiem ikdienā nepieejamās telpas izzinošā ekskursijā kopā ar gidu. Ekskursijas ieejas kartes iegādājamas gan www.latgalesgors.lv, gan GORS Informācijas centrā-kasē klātienē. Ekskursijas cena 2€, skolēniem, studentiem, senioriem, 1. un 2. grupas invalīdiem - 1,50 €.

Maksims Galkins
Sestdiena, 13. Augusts 18.00, Lielā zāle, biļetes izpārdotas

Humorists, TV raidījumu vadītājs, šovmenis, dziedātājs. Viņa regāliju un statusu sarakstu var turpināt ilgi. Bet visupirms Maksims Galkins ir izcils mākslinieks, talantīgs, harizmātisks un vienmēr aktuāls. Unikālā humora izjūta un daudzpusīgs talants padara viņa solo koncertus par žanru mozaīku, kas sastāv no parodijām, dziesmām un priekšnesumiem no pazīstamajiem televīzijas šoviem. Viņa humors ir aktuāls, elastīgs un patiesi smieklīgs. Maksims perfekti izjūt savu auditoriju un, šķiet, sirsnīgi sarunājas ar to, it kā stāstot par savu dzīvi pēkšņi atbraukušajiem vecajiem draugiem.

Pasaulē sliktākais cilvēks. Kino vakars uz Jumta terases*
Sestdiena, 13. augusts 20.30, Jumta terase 10,00 € ar GORS Vēstnieka karti

Jūlija nevarētu sakārtot savu dzīvi tā, kā filmas veidotāji to izdarījuši viņas vietā: prologā, 12 nodaļās un epilogā. Tuvojoties 30. dzimšanas dienai, viņa no jauna rod talantus un karjeras ceļus. Uzsākot attiecības ar nedaudz vecāko grafisko noveļu autoru Akselu, abiem ir ideāla saderība, kas pieprasa stabilitāti. Tomēr Jūliju arvien vairāk piepilda nemiers. Maldīdamās starp to, ko vēlas pati un citi sagaida, viņa vienu nakti sastop Eivinnu. Savu untumu vadīta, viņa ir gatava pamest visu.
*Cenā iekļauts īpašs dzēriens no kafejnīcas ZĪDS

Muzikālās brokastis kafejnīcas ZĪDS dārzā
Svētdiena, 14. augusts 11.00, Jumta terase vai lietus gadījumā kafejnīca ZĪDS

2022.gada vasarā apmeklētājiem tiek dāvāti trīs vasaras mēnešu rīti, kas GORS pakājē tiks aizvadīti ar muzikālām brokastīm, baudot īpaši izmeklētas garšas, skaņas un atmosfēru. Lietus gadījumā brokastis ZĪDS dārzā tiks pārceltas uz iekštelpām. Galdiņu rezervāciju var veikt pa tālruni 28080700. Sīkāka informācija par paredzēto brokastu programmu būs pieejama www.latgalesgors.lv un kafejnīcas ZĪDS Facebook, Instagram lapās.

Teātra trupas KVADRIFRONS izrāde “Marija un zibens”
Piektdiena, 19. augusts 19.00, GORS Stāvlaukums, ieeja bezmaksas

Izrāde saņēmusi 2020. /2021. gada sezonas Spēlmaņu nakts balvu “par meistarību izcili kodolīgā stāstā huligāniskā atsperīgumā ar paaudzes vienojošu asprātību izteikt jauna cilvēka pieaugšanas, sevis un otra atrašanas mokas, mulsumu, kaunu un vientulību, kad vienīgais orientieris ir vien maza zibens atstāta rētiņa uz ciskas.”

Koncertcikls “Atmosfēras” I Vasara I Līva Dumpe un kvintets
Sestdiena, 20. augusts 19.00, Lielā zāle 15,00 €

Jaunās komponistes daiļrade ir emocionālu notikumu sakopojums muzikālās formās. Mazu, iekšēju pārdzīvojumu un globālu problēmu sintēze. Vienkāršas melodijas un teksti latviešu valodā kontrastē bravūrīgus un brīžiem izaicinošus izsaucienus gan angliski, gan izmantojot improvizētu valodu. 

Tutas burvīgais koncerts
Svētdiena, 21. Augusts 15.00, Lielā zāle 8,00 – 15,00 €

Kā uzburt īstu jautrību? To vislabāk zina Tuta un mazais Āpsītis. Tam būs nepieciešama: vismaz viena burvju nūjiņa, Lapsa un Feneks, burvju lāde, vilcieniņš, talantīgā dziedātāja un pianiste Laura Polence, lielais flīģelis, brīnišķīgu mūziķu ansamblis, bungas, skanīga ģitāra, kontrabass un… un pēdējais, bet pats galvenais – Tutas mazie draugi, kas stundas garumā gatavi klausīties, dziedāt un dejot līdzi visskaistākajām Tutas dziesmām.

Supervaroņi. Kino vakars uz Jumta terases*
Piektdiena, 26. augusts 20.30, Jumta terase
10,00 ar GORS Vēstnieka karti
Stāsts par impulsīvu karikatūristi Annu un fizikas skolotāju Marko, kurš ir pārliecināts, ka visu dzīvē vada kāda veida formula. Viņu abu mīlestība apstiprina, ka Anna un Marko ir supervaroņi, tā kā īstā superspēja ir mīlestība mūža garumā.
*Cenā iekļauts īpašs dzēriens no kafejnīcas ZĪDS

GORS Vēstnieku karšu un ISIC/ITIC karšu īpašniekiem tiek piemērota 10% atlaide GORS organizēto pasākumu biļešu iegādei. Goda ģimenes (3+ ģimenes) karšu īpašniekiem tiek piemērota 15% atlaide GORS Kino seansu apmeklējumiem, kā arī 20. augusta koncertam “Atmosfēras. Līva Dumpe un kvintets”.

Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.