#VASALIGORĀ satikšanās festivāls

Jau otro vasaru Latgales vēstniecība GORS ikvienu aicina uz satikšanās festivālu #VASALIGORĀ, kura programmā paredzētas gan svētdienu muzikālās brokastis kafejnīcas ZĪDS dārzā un Jumta terases kino vakari zem klajas debess, gan sestdienu ekskursijas un, protams, īpaši notikumi līdz pat septembrim!

Leonarda Laganovska izstāde “Pirmizrāde”
No 26. aprīļa līdz 20. jūnijam GORS Mākslas galerijā

Izstādē “Pirmizrāde” iekļautie Leonarda Laganovska darbi tapuši pēdējos divos gados, laikā, kad pasaule nostājusies uz neatgriezeniska pārmaiņu ceļa. Tomēr vispārcilvēciskās vērtības, kuras Laganovskis pārstāvējis visas savas daiļrades laikā, palikušas nemainīgas. Klātienes tikšanās ar mākslinieku norisināsies 16. jūnijā plkst. 17.00 GORS Mākslas galerijā. Ieeja bez maksas.

Signes Vanadziņas izstāde “Pelni ir pelēkais zelts”
No 21. jūnija līdz 15. augustam
GORS Mākslas galerijā
Nozīmīgs simbols izstādē “Pelni ir pelēkais zelts” ir pelēkā krāsa, tā kā daļa izstādes darbu ir veidoti, krāsas jaucot kopā ar pelniem. Un tieši šis pelnu pelēkums izgaismo un ļauj uz tā fona īpaši iemirdzēties un plaiksnīt citām sulīgajām gleznu krāsām – gan mākoņainā dienā un vakara krēslā, gan rīta ausmā un nakts tumsā.

Muzikālās brokastis kafejnīcas ZĪDS dārzā
12. jūnijā, 24. jūlijā un 14. augustā plkst. 11.00

Trīs vasaras svētdienu rīti GORS pakājē tiks aizvadīti ar muzikālām brokastīm, baudot īpaši izmeklētas garšas, skaņas un atmosfēru. Lietus gadījumā brokastis ZĪDS dārzā tiks atceltas. Galdiņu rezervāciju var veikt pa tālruni 28080700. Sīkāka informācija par paredzēto brokastu programmu būs pieejama www.latgalesgors.lv un kafejnīcas ZĪDS Facebook, Instagram lapās.Izzini GORU ekskursijā
Sestdienās plkst. 12.00, sākot no 18. jūnija 1,50 – 2,00

Vasaras sestdienās GORS aicina ikkatru koncertzāles viesi iepazīt apmeklētājiem ikdienā nepieejamās telpas izzinošā ekskursijā kopā ar gidu. Ekskursijas ieejas kartes iegādājamas gan www.latgalesgors.lv, gan GORS Informācijas centrā-kasē klātienē. Ekskursijas cena 2 eur, skolēniem, studentiem, senioriem, 1. un 2. grupas invalīdiem - 1,50 eur. 

Imanta Kalniņa jubilejas koncerts. Kristīne Pāže, Rūdolfs Macats un grupa “Ezeri”
Sestdiena, 18. jūnijs 19.00, Lielā zāle  10,00 – 13,00 €

2021. gadā komponistam Imantam Kalniņam apritēja 80 gadi un par godu šim notikumam tika radīta jauna koncertprogramma ar komponista zināmākajām un klausītājiem mīļākajām dziesmām, kuru aranžijas veidojusi grupa “Ezeri” sadarbībā ar mūziķiem Rūdolfu Macatu un Kristīni Pāži. Kā solisti koncertā uzstāsies Kristīne Pāže un Miķelis Putniņš. Koncertprogramma tapusi Fon Stricka villas paspārnē.

Grāmatnīca Parīzē. Kino vakars uz Jumta terases*
Sestdiena, 25. jūnijs 20.30, Jumta terase 10,00
ar GORS Vēstnieka karti
Vinčenco pieder grāmatnīca Parīzē. Viņš tajā dzīvo kopā ar savu meitu Albertīni. Pēc nelaimes gadījuma viņa ir piekalta riteņkrēslam. Viss mainās, kad viņu mazajā pasaulītē iebrāžas jautrā un ekscentriskā Jolande. Viņas dzīvīgās enerģijas apburts, vīrietis atkal jūt aizmirstas, spilgtas emocijas.
*Cenā iekļauts īpašs dzēriens no kafejnīcas ZĪDS

Koncertceļojums pāri Atlantijas okeānam “AYOM”
Sestdiena, 2. jūlijs 19.00, Lielā zāle 13,00 – 15,00 €

Grupa “Ayom” sastāvā ir seši mūziķi no Angolas, Brazīlijas, Grieķijas un Itālijas, un centrā ir brazīliešu dziedātāja un perkusioniste Džabu Moraless. Sajaucot gadsimtu senas tradīcijas ar dažādu kultūru ritmisko valodu, akordeons, akustiskās un elektriskās ģitāras, brazīliešu sitaminstrumenti un nomierinošā Morales dziedāšana nodrošina karstu un garīgi piesātinātu ceļojumu pāri Atlantijas okeānam.

Īsumā par svarīgāko. Kino vakars uz Jumta terases*
Piektdiena, 8. jūlijs 20.30, Jumta terase
10,00 ar GORS Vēstnieka karti
Pēc kādas savādas tikšanās ar svešinieci Tedijs pamostas rītā pēc savām kāzām un atklāj, ka nonācis kāzu gadadienā. Viņa sieva ir stāvoklī un viņš pavadījis laulībā gadu, no kura neatceras ne mirkli. Ik pēc pāris minūtēm Tedijs attopas gadu vēlāk un cīnās pret straujiem laika lēcieniem, kamēr dzīve brūk viņa acu priekšā.
*Cenā iekļauts īpašs dzēriens no kafejnīcas ZĪDS

VASARAS KOKTEILIS. Rēzeknes bigbenda koncerts
Sestdiena, 9. jūlijs 19.00, Mazā āra skatuve, bezmaksas
Programmā latviešu komponistu zelta melodijas, aranžējumi un pasaules džeza standarti. Rēzeknes bigbends ir profesionālā pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” (dibināts 1991. gadā) mūziķu vienība. Bigbenda mākslinieciskais vadītājs – trombonists, džeza mūziķis Lauris Amantovs. Kolektīva mājvieta un regulārākā koncertvieta ir Latgales vēstniecība GORS. Ieeja koncertā bez maksas.

Spensere. Kino vakars uz Jumta terases*
Sestdiena, 23. jūlijs 20.30, Jumta terase 10,00 € ar GORS Vēstnieka karti

Princeses Diānas un prinča Čārlza attiecības jau sen kļuvušas vēsas. Klīst baumas par ārlaulības sakariem un šķiršanos, tomēr Ziemassvētkos, kas tiek pavadīti Karalienes Sendringemas muižā, tiek noslēgts pamiers. Diāna labi pārzina šo spēli, taču šogad viss notiks pavisam citādi. Filma „Spensere” uzbur iztēles ainas par to, kas būtu varējis notikt šajās pāris liktenīgajās dienās.
*Cenā iekļauts īpašs dzēriens no kafejnīcas ZĪDS

Andreja Osokina un Ģirta Krūmiņa koncertizrāde “Sudraba laikmets mūzikā un dzejā”
Sestdiena, 30. jūlijs 19.00, Lielā zāle 10,00 – 13,00 €

Šajā koncertizrādē savijas emocionāli piesātinātā Marinas Cvetajevas un Velgas Kriles mīlestības dzejā izteiktā jūtīgā pasaules uztvere ar Lūcijas Garūtas, Aleksandra Skrjabina, Sergeja Rahmaņinova, Pētera Čaikovska, Nikolaja Metnera un Jāņa Mediņa skaņdarbiem, kurus vieno izsmalcinātība, spēcīga emocionalitāte un neparasta krāsu palete, kas bija raksturīga mūzikas sudraba laikmeta skaņdarbiem. Šī ir brīnišķīga dzejas, aktiermeistarības un mūzikas simbioze, kas skatītājus aizved pasaulē, kas izteikta vārdos, skaņā un ritmā.

Pasaulē sliktākais cilvēks. Kino vakars uz Jumta terases*
Sestdiena, 13. augusts 20.30, Jumta terase
10,00 ar GORS Vēstnieka karti
Tuvojoties Jūlijas 30. dzimšanas dienai, viņa no jauna rod talantus un karjeras ceļus. Uzsākot attiecības ar nedaudz vecāko grafisko noveļu autoru Akselu, abiem ir ideāla saderība, kas pieprasa stabilitāti, tomēr Jūliju arvien vairāk piepilda nemiers. Maldīdamās starp to, ko vēlas pati un sagaida citi, viņa vienu nakti sastop Eivinnu. Savu untumu svētīta, viņa ir gatava pamest visu.
*Cenā iekļauts īpašs dzēriens no kafejnīcas ZĪDS

Marija un zibens. KVADRIFRONS izrāde
Piektdiena, 19. augusts 19.00, GORS stāvlaukums, bezmaksas

Marijai bērnībā iespēra zibens. Zibens atstāja divas rētiņas, tādus kā punktiņus uz Marijas ciskas. Pa vienu rētiņu zibens ienāca, bet pa otru - izgāja ārā. Viņa to nevienam nav teikusi, lai gan tas būtu neslikts ballīšu prikols. Viņai nez kāpēc ir tāds kā kauns. Šovasar Marija satiks Loti. “Seksīgas rētiņas,” sacīs Lote, “Tev ne par ko nav jākaunas.” Izrāde tapusi Valmieras Vasaras teātra festivāla ietvaros un to atbalsta “British Council” pārstāvniecība Latvijā.

Koncertcikls “Atmosfēras” I Vasara I Līva Dumpe un kvintets
Sestdiena, 20. augusts 19.00, Lielā zāle 15,00 €

Jaunās komponistes daiļrade ir emocionālu notikumu sakopojums muzikālās formās. Mazu, iekšēju pārdzīvojumu un globālu problēmu sintēze. Vienkāršas melodijas un teksti latviešu valodā kontrastē bravūrīgus un brīžiem izaicinošus izsaucienus gan angliski, gan izmantojot improvizētu valodu. Tāpat koncerta dienā visiem interesentiem būs pieejama meistarklase kopā ar Līvu Dumpi.

Supervaroņi. Kino vakars uz Jumta terases*
Piektdiena, 26. augusts 20.30, Jumta terase
10,00 ar GORS Vēstnieka karti
Stāsts par impulsīvu karikatūristi Annu un fizikas skolotāju Marko, kurš ir pārliecināts, ka visu dzīvē vada kāda veida formula. Viņu abu mīlestība apstiprina, ka Anna un Marko ir supervaroņi, tā kā īstā superspēja ir mīlestība mūža garumā.
*Cenā iekļauts īpašs dzēriens no kafejnīcas ZĪDS

Osedžas zeme. Valmieras drāmas teātra viesizrāde
Sestdiena, 3. septembris 17.00, Lielā zāle 13,00 – 18,00 €

Dziļi aizkustinošs, reizē skumjš un uzjautrinošs, melnā humora piepildīts stāsts par Vestonu ģimeni, kad bēres atkal sasien viņus visus kopā bērnības mājā Oklahomā - bumbā ar laika degli, kur uzsprāgst viss līdz galam neizrunātais, pagātnes aizvainojumi un pāridarījumi, atsienot ne tikai vienu konfliktu pēc otra, bet radot arī jaunas atklāsmes. Režisors Dž. Dž. Džilindžers.GORS Vēstnieku karšu un ISIC/ITIC karšu īpašniekiem tiek piemērota 10% atlaide GORS organizēto pasākumu biļešu iegādei.

Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.