Kultūras notikumi decembrī

Ziemassvētku mēnesis Latgales vēstniecībā GORS tiks aizvadīts ar vienu no gada spilgtākajiem akadēmiskās mūzikas koncertiem - "LNSO un Rahmaņinova "Aļeko"", kur Egila Siliņa 60. dzīves jubilejai par godu, Latvijā atkal tapusi iestudēta opera "Aļeko". Neizpaliks arī īpaši koncerti bērniem, jo uz Rēzekni ciemos atkal dodas Tuta un viņas draugi, lai tiktos koncertā "Piparkūku sirds". Svētku laikam pienākas arī garda maltīte no kafejnīcas ZĪDS un Latvijas un ārzemju filmu kino seansi!

Annas Grinčukas un Valda Baškirova darbu izstāde “Linogriezums”
No 28. septembra līdz 5. decembrim, Mākslas galerija

Annu un Valdi vieno grafikas tehnika – linogriezums, taču katra individuālās iekšējās pasaules ārējās izpausmes veids mākslā ir atšķirīgs. Annas darbos dominē dzīvības formu teselācija jeb atkārtošana ģeometriskos, hipnotizējošos ritmos. Valdis veido  ilustratīvas, smalki satīriskas kompozīcijas ar dzīvnieku simboliku, tajos izskan arī trauksme par iespējamo ekoloģisko krīzi.

Sinfonietta Rīga, Dži Dži (ASV) koncerts "Bēthovens, Vasks un Auznieka koncerts elektriskajai ģitārai"
Sestdiena, 4. decembris 18.00, Lielā zāle 6,00–12,00 €

Programmas galvenā intriga ir Koncerts elektriskajai ģitārai un orķestrim, kura autors ir Ņujorkā dzīvojošais Krists Auznieks. Ģitāras koncerta pirmatskaņojumā solo uzticēts korejiešu izcelsmes amerikānietei Dži Dži (Jiji), kura latviešu komponista mūziku spēlējusi arī Ņujorkas Linkolna centrā.
 

Dejas viesizrāde "Labrys"
Otrdiena, 7. decembris 19.00, Lielā zāle, bezmaksas

Labrys” ir laikmetīgās dejas mākslinieku IevaKrish kustību un skaņas izrāde, kas sevī apvieno iekļaujošā teātra un minimālisma dejas izteiksmes formas. Darbu ritējuma noskaņas ziņā var salīdzināt ar labirintu: vietu, kurā, pat ja tā šķiet saprotami organizēta, var ļoti ātri apmaldīties. 

Egila Siliņa jubilejas koncerts "LNSO un Rahmaņinova "Aļeko""
Sestdiena, 11. decembris 18.00, Lielā zāle 15
,00–25,00 €

Viens no pasaulē pieprasītākajiem basbaritoniem vāgneristiem – starptautiski novērtēto Latvijas dziedātāju zvaigznāja lepnums Egils Siliņš šogad decembrī svinēs savu 60. jubileju. Par godu tai, 11. decembrī Latgales vēstniecībā GORS skanēs koncerts "LNSO un Rahmaņinova "Aļeko"". 

Marijas Naumovas Ziemassvētku koncertprogramma "Gavilējiet zvaigznes"
Ceturtdiena, 16. decembris 19.00, Lielā zāle 8,00–20,00 €

Koncertā skanēs gan R. Paula, gan N. Matvejeva zināmas un pavisam nedzirdētas kompozīcijas, I. Kalniņa, J. Lūsēna, U. Marhilēviča, I. Feldmaņa dziesmas, gan dziesmas no Marijas pēdējā albuma „Uz ilūziju tilta", kā arī jaunas orģinālkompozīcijas.

Latgaliešu mūzikas koncerts "Celīs, bruoļ"
Sestdiena, 18. decembris 19.00, Lielā zāle 12,00–18,00 €

Iegādātās biļetes ir jāsamaina pret biļeti ar jauno norises laiku mainītajā Lielās zāles sēdvietu plānā, kas piemērots atbilstoši šobrīd pastāvošajiem distancēšanās un pasākumu rīkošanas ierobežojumiem. Biļešu maiņu vēlams veikt līdz 13. decembrim!  
Koncertā piedalās gan jau populāri un labi pazīstami, gan arī pavisam jauni, dažādu mūzikas stilus pārstāvoši mākslinieki - Jānis Aišpurs (The Sound Poets), Arnis Slobožaņins (Dabasu durovys), Guntis Rasims un Juris Vucāns (Bez PVN), Ēriks Zeps un Madara Broliša (Rikši), Juris Ostrovskis (Dvinskas muzykanti), Jana Dudare (Piparmētra), Ingars Gusāns (Sovvaļnīks), Vinsents Kūkojs (Trikmīņs), Ansis Ataols Bērziņš (Maskačkys muzykanti), Ausmeņa Records, Veiru kuors "Graidi".

Elzas Rozentāles un Kaspara Zemīša koncerts "Tas vakars"
Svētdiena, 19. decembris 14:00, Mazā zāle 7,00–10,00 €

Koncertprogrammā “TAS vakars”, kura tiek īpaši gatavota tuvojoties Adventei un Ziemassvētkiem, tiks iekļauti šī laika noskaņai un sajūtām atbilstoši skaņdarbi – dažādu tautu Ziemassvētku dziesmas, tautā iecienītu latviešu komponistu Mārtiņa Brauna, Imanta Kalniņa u.c. dziesmas, gan arī pašu mākslinieku oriģināldarbi.

Normunda Rutuļa, Dionas Liepiņas un Rēzeknes bigbenda koncerts "Lai visiem svētku egle mirdz"
Svētdiena, 26. decembris 16:00, Lielā zāle 7
,00–12,00 €

Programmā skanēs skaistākās Ziemassvētku melodijas, pasaules hiti, Džordža Geršvina, Jesaja Berlina, Raimonda Paula un citu autoru kompozīcijas bigbenda aranžējumos. Normunds Rutulis, kurš šī gada vasarā veiksmīgi sadarbojies ar Rēzeknes bigbendu, tiek dēvēts arī par Latvijas pozitīvāko dziedātāju. TV3 šova "X Faktors" zvaigzne, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas 4. kursa audzēkne Diona Liepiņa uz GORS Lielās zāles skatuves kopā ar Rēzeknes bigbendu kāps pirmo reizi. 

Ziemassvētku koncerts "Tev tuvumā"
Otrdiena, 28. decembris 19:00, Lielā zāle 15,00–30,00 €

Ik gadu Ziemassvētku laiks ir tas brīdis, kad mēs varam kļūt gaišāki, garīgāki un iejūtīgāki pret cilvēkiem, kuri ir mums līdzās. Arī šogad Latvijas mūziķi AIJA ANDREJEVA, MARTS KRISTIĀNS KALNIŅŠ , PUTNU BALLE un aktieris ANDRIS KEIŠS turpinās sadarbību projektā "Tev tuvumā" un aicinās ikkatru no mums sajust sirds siltumu, sniegt to visiem, kas pēc šī siltuma ilgojas un atcerēties, ka patiesībā tas ir nepieciešams ik dienu visu gada garumā!

Tutas lietas koncerts "Piparkūku sirds"
Ceturtdiena, 30. decembris 13.00; 15.30; 18.00, Lielā zāle 14,00–17,00 €

Tuta uzskata, ka vislabākie Ziemassvētki ir tādi, kurus var pavadīt kopā ar draugiem – Lapsu, Feneku, Āpsīti un, protams, bērniem, kas ik dienas ar aizrautību seko līdzi Tutas lietām savās mājās. Šogad Ziemassvētku laiks pielavījies nemanot, eglīte ir skaisti izpušķota, gaiss smaržo pēc siltām piparkūkām, aiz loga lidinās sniegpārsliņas, bet zem egles, nez no kurienes, uzradies liels maiss. Nez kurš to tur ir nolicis? Varbūt tas bija pasaulē mazākais rūķītis? To Tuta kopā ar saviem draugiem mēģinās noskaidrot!

Apmeklētājus aicinām sekot līdzi informācijai GORS mājaslapā latgalesgors.lv, kā arī koncertzāles kontos @latgalesgors sociālajos tīklos “Facebook”, “Instagram” un “Twitter”.