Andreja Osokina tiešsaistes koncerts

7. maija vakarā plkst. 19.00 tiešraidē no Latgales vēstniecības GORS skanēs pianista Andreja Osokina soloprogramma “Osokins – Bēthovenam”. Programmā būs klausāma, ne tikai Ludviga van Bēthovena mūzika, bet arī Roberta Šūmaņa, Friderika Šopēna, Sergeja Rahmaņinova skaņdarbi. Koncerta intriga – Kristapa Pētersona Bēthovenam veltītā skaņdarba pirmatskaņojums un saruna ar komponistu.
 
GORS Mākslinieciskās un pasākumu nodaļas vadītāja Ilona Rupaine par gaidāmo koncertu stāsta: “Soloprogramma tapusi par godu Ludviga van Bēthovena 250. jubilejai. Ierobežojumu dēļ jau 2020. gadā plānotais koncerts klātienē diemžēl tika atcelts. Tomēr šogad tas tomēr notiks – cerībā, ka tiešsaistes satikšanās ar mākslinieku spēs klātienes pasākumu gaidīšanu padarīt nedaudz vieglāku. Koncertprogrammā līdzās zināmākajai Bēthovena fantāzijai "Sonata quasi una fantasia" jeb Mēnesnīcas sonātei skanēs vēl divu 2020. gada jubilāru – Roberta Šūmaņa un Friderika Šopēna romantiska apcerīguma un mīlas jūsmas pārņemtās miniatūras, Sergeja Rahmaņinova jaunības sacerējums – zvanu skaņām piesātinātā Prelūdiju dodiēz minorā, kā arī trausli maigā solo dziesmas “Ceriņi” transkripcija klavierēm.”
 
Par tiešraides pārsteigumu, Kristapa Pētersona Bēthovenam veltīto skaņdarbu, Andrejs Osokins saka: “Man būs liels gods Latgales vēstniecībā GORS pirmatskaņot Kristapa Pētersona veltījumu Bēthovenam. Manuprāt, šis komponista darbs ir ļoti vērtīgs pienesums latviešu klaviermūzikas pūrā. Kristapa Pētersona mūzikas valodas intonatīvā novitāte tieši atbilst šo vārdu fonētiskajai saspēlei, jo viņa Veltījumā Bēthovenam klasisko skanējuma vērienu Pētersons paplašina, tam pievienojot savu skaņraža fantāziju caur plaukstu un pirkstu piesitieniem, klauvējieniem un pieskārieniem, it kā modinot arvien jaunas klavieru dimensijas.”
 
Pianists Andrejs Osokins izceļas ar savu daudzpusību – gan kā spilgts un harizmātisks solists Berlīnes filharmonijā un citās lielākajās Eiropas koncertzālēs sadarbībā ar izciliem pasaules orķestriem, gan solo programmās un laikmetīgās mūzikas interpretācijās. Andrejs ir arī uzticams skatuves partneris operdziedātājām Marinai Rebekai un Inesei Galantei, un aizrautīgs kamermūziķis ansamblī. Pianists plūcis laurus nozīmīgos pianistu konkursos, tostarp Artura Rubinšteina Starptautiskajā pianistu konkursā Telavivā, Longas-Tibo Starptautiskajā konkursā Parīzē, Līdsas Starptautiskajā pianistu konkursā un Karalienes Elizabetes Starptautiskajā pianistu konkursā Briselē.
 
“Bēthovena mūzikai veltīto koncertu es gaidu ar īpašu satraukumu un saviļņojumu. Kopā ar klausītājiem vērosim Bēthovena monumentālās personības ietekmi uz visu turpmāko Eiropas mūzikas attīstību,” tā Andrejs Osokins.
 
Tiešsaistes koncerts “Osokins – Bēthovenam” un saruna būs klausāmi un skatāmi GORS mājaslapā – latgalesgors.lv/tiesraides un sociālajā tīklā “Facebook” (facebook.com/latgalesgors).
 
Papildu informācija par šī brīža norisēm Latgales vēstniecībā GORS – mājaslapā http://latgalesgors.lv, sociālajos tīklos “Facebook” http://facebook.com/latgalesgors un “Instagram” http://facebook.com/latgalesgors
 
Foto: Jānis Romanovskis