Kultūras notikumi jūlijā

Jau otro mēnesi atsākusies aktīva koncertu un kino dzīve Latgales vēstniecībā GORS. Jūliju sākam ar Annas Rancānes jaunās lugas Meklējiet sievieti” pirmizrādi, turpinām ar Rīgas Krievu teātra viesošanos un pirmo tautas mūzikas grupas Muosys” koncertprogrammu, bet jūlija vidū koncertu un kino norises vasaru svinēs uz GORS jumta. Turpinoties noteiktajiem ierobežojumiem, izmaiņas jūlijā un augustā skar arī GORS Lielajā zālē plānoto pasākumu programmu – dažus notikumus pārceļam uz vēlāku laiku.
 
No 16. jūnija līdz 30. augustam GORS Mākslas galerija, bezmaksas
Ritas Ļegčiļinas-Brokas darbu personālizstāde „Apraksti” parāda Ikšķilē dzīvojošās tekstilmākslinieces centienus savus radošos meklējumus veikt sasaistē ar padziļinātu teorētisko izpēti, tā iezīmējot Latvijas tekstilmākslā unikālus vaibstus.
 
No 30. maija līdz 29. augustam 13.00, 1.st. foajē 1,50–2,00 , GORS
Turpinot jau vairākus gadus veiksmīgi iesākto tradīciju, arī šovasar no 30. maija līdz 29. augustam, katru sestdienu pulksten 13.00, notiks izzinošās ekskursijas, kurās nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Informācijas centrā gaidīs gids, kura vadītajai ekskursijai varēs pievienoties ikviens gribētājs – gan biļetes nopērkot iepriekšpārdošanā, gan tieši pirms ekskursijas. Vietu skaits katrā ekskursijā ir ierobežots, tādēļ apmeklētāji aicināti biļetes sarūpēt laikus. Pirmā ekskursija būs 30. maijā plkst. 13.00, jūnijā ekskursijas notiks 6., 13., 20. un 27. jūnijā, jūlijā – 4., 11., 18. un 26. jūlijā, savukārt augustā ekskursijas paredzētas 1., 8., 15., 22. un 29. augustā.
 
Trešdiena, 1. jūlijs, un ceturtdiena, 2. jūlijs, 19.00, Mazā zāle 7,00 €, GORS
Annas Rancānes luga „Meklējiet sievieti” ir grotesks vēstījums par cilvēku attiecībām, par vientulību un mākslinieka talanta spēku, par uzdrīkstēšanos un ticību brīnumam, kas var mainīt pasauli. Galvenais varonis ir parasts ikdienas cilvēks, kāda mākslas muzeja Apsargs provinces pilsētiņā. Muzejā vīrietis satiek neparastu Sievieti, kura liek viņam palūkoties uz savu dzīvi no pavisam cita skatu punkta – sievietes dēļ viņš pat nokļūst neikdienišķā situācijā – policijas izolatorā, kur sastopas ar citiem bēdubrāļiem. Šī Sieviete var kardināli pārveidot Apsarga dzīvi un darīt to laimīgu, bet vai viņš spēj noticēt šai iespējai un ļauties brīnumam?
 
Sestdiena, 4. jūlijs 19.00, Mazā zāle 12,5025,00 €, GORS
Režisores Danas Bjorkas „kvartirņiks“ (квартирник - mājas koncerts) “Lūk, istaba šī...“ ir veltīts dzejnieka un dziesminieka Bulata Okudžavas daiļradei. Tas ir vakars ar dziesmām un dzeju, kas atmodina visdažādākās sajūtas, gan satrauc, gan dāvā cerību. Vakars, kad dvēsele runā ar dvēseli vienā, patiesu jūtu valodā, vakars, kurā kļūstam tuvāki viens otram. „Lūk, istaba šī...” – rinda no Okudžavas dzejoļa, kas visprecīzāk izsaka jaunā spēles laukuma būtību – „lūk, istaba šī...”. Izrādē piedalās: Dana Bjorka, Nikolajs Gruničevs, Anna Marija Ivana un Niķita Osipovs.
 
Sestdiena, 11. jūlijs 19.00, Mazā zāle 8,5017,00 €, GORS
Trīs māsas – Laima Maslova, Liene Brence un Marta Igaune ir radošas personības, kuras kopā ir ne tikai dažādos dzīves brīžos, bet arī mūzikā. Koncertprogrammas „Zynu, zynu tāva sātu“ kodolu veido latgaliešu tautasdziesmas, to apdares, kā arī oriģināldarbi. Savu redzējumu mūzikā viņas nodot dziedot, spēlējot dažādus mūzikas intrumentus – vijoli, mandolīnu, flautu, ģitāru, kokli u.c.
 
Piektdiena, 17. jūlijs 19.00, kafejnīca ZĪDS 35,00 €, GORS
Eksperiments kafejnīcā ZĪDS – nesteidzīgs kokteiļu vakar, kuru uzburs viens no Latvijas labākajiem bārmeņiem – Gvido Elksnis, sniedzot dzērienu pagatavošanas paraugdemonstrējumus. Cenā iekļauti īpaši pagatavoti „Hendrick's” džina kokteiļi un tiem pieskaņoti ēdieni/uzkodas. Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme!
 
No 17. jūlija tiek pārcelta uz 30. decembri!
 
Piektdiena, 17. jūlijs 21.30, Jumta terase 15,00 , GORS
Divu mūziķu Birutas Ozoliņas un Uģa Prauliņa apvienība ir abpusēji sen lolots sapnis, jo abu tautas mūzikas iedvesmojuma hronoloģija ir ļoti līdzīga. Pirmo reizi kopējā projektā “Draudzīgas identitātes“ mūziķi apvienojās 2019. gadā. „Draudzīgas identitātes“ – no vienas puses tie ir akadēmiskās mūzikas ieliktie gaumes kritēriji, dažādi sociāli adaptētāki mūzikas stili, bet otrā svaru kausā – tautas etniskā mūzika.
 
Sestdiena, 18. jūlijs 22.00, Jumta terase 7,00 €, GORS
Vasaras kino vakaru programmas pirmā filma – romantiska komēdija „Nakts bez kroņa“. 1945. gada 8. maijs – Otrā pasaules kara uzvaras diena Eiropā. Arī Londona pošas atzīmēt miera iestāšanos, un britu karaļnama princeses Elizabete un Mārgareta saņem atļauju piedalīties svinībās. Šajā naktī princeses ir tikai jaunas sievietes, kas kopā ar visiem nododas svinībām.
 
Piektdiena, 24. jūlijs 21.30, Jumta terase 10,00 €, GORS
Žans atgriežas dzimtajā Burgundijā. Gaidāmā vīna ražas novākšana dod viņam iespēju atjaunot attiecības ar māsu un brāli. Sekojot gadalaiku mijai un darbiem vīnsaimniecībā, atjaunojas ģimenes saites. Par muzikālo gaisotni rūpēsies džeza trio „Ave JahBahus”.
 
Sestdiena, 25. jūlijs 18.00, Lielā zāle 5,00 €, GORS
„Dynamic Hit” ir pirmā neatkarīgā deju studija Rēzeknē. Studijas dejotāji uzstājušies gan tepat Rēzeknē, gan citās Latvijas vietās, gan arī ārzemēs. Koncertā vairāk nekā 120 dejotāji izpildīs gan jaunākās, gan publikai jau zināmas un iemīļotas horeogrāfijas hip-hop, šova un laikmetīgās dejas žanros.
 
Sestdiena, 25. jūlijs 22.00, Jumta terase 7,00 €, GORS
Oligarha dēlam Grigorijam jau sen neviens žogs nav par augstu un dzīve atgādina paradīzi zemes virsū – viss ir soļa attālumā tepat un tūlīt. Pēc dēla pēdējā piedzīvojuma oligarha pacietības mērs ir pilns, un tiek īstenots ģeniāls pāraudzināšanas plāns.
 
Piektdiena, 31. jūlijs 21.30, Jumta terase 10,00 €, GORS
Patiess stāsts par burātāju-amatieri Donaldu Krohērstu, kurš startēja 1968. gada burāšanas sacensībās, cerībā kļūt par pirmo cilvēku, kas vienatnē apbraucis apkārt pasaulei bez apstāšanās. Galvenajā lomā – Kolins Fērts. Pasākuma pirmā pusstunda kopā ar pūšamo insturmentu orķestra „Rēzekne” kvintetu.