Kultūras notikumi decembrī

Decembri un pirmo adventi iesāksim ar pianista Daumanta Liepiņa koncertprogrammu “Bēthovena sonātes“. Tāpat Rēzeknē viesosies muzikālā izrāde “Rīgas gredzens“, kas ir turpinājums pērn, Latvijas simtgades gadā, skanējušajam koncertciklam “Latvijas gredzens“. Pirmssvētku sajūtu bērniem un vecākiem uzburs “Sniegavīrs Olafs“, savukārt kopīgās rotaļās ar skatītājiem dosies folkloras kopa “Vīteri“ koncertprogrammā “Vecīša cimdiņš“. Gadu Latgales vēstniecībā GORS noslēgs baleta trupa “Moscow City Ballet“ ar izrādi “Apburtā princese“ un lieliskais sešbalsīgais vīru ansamblis “The Queen’s Six“ no Lielbritānijas ar koncertprogrammu “Ziemassvētki ar The Queen`s Six“.
 
Alvīnes Bautras gleznu izstāde “Nejaušā eksistence“
Līdz 16. februārim, Mākslas galerija, bezmaksas, GORS
Māksliniece Alvīne Bautra portretē cilvēkus, kuru apveidi šķietami izšķīst tukšā telpā. Izstādē “Nejauša eksistence“ māksliniece uzdod jautājumu sev un skatītājiem – kā cilvēka prāts uztver savu esību, sevis paša eksistenci šajā pasaulē, un  - vai mūsu eksistence patiešām ir nejauša?
Svētdiena, 1. decembris 16.00, Mazā zāle 7,00–10,00 €, GORS
Daumantam Liepiņam ir neordinārs talants – smalks un iejūtīgs kamermūziķis, kam nebūt nav sveša harizmātiska solista stāja saspēlē ar orķestri. Viņa klavierspēle ir tehniski nevainojama, bet interpretācijas – saturiski pārliecinošas un emocionāli piepildītas. Koncertprogrammā viņa uzmanība vērsta uz dižā Vīnes klasiķa Ludviga van Bēthovena klaviersonātēm, trim ļoti atšķirīgiem meistardarbiem, kas tapuši dažādos komponista daiļrades posmos. 
Piektdiena, 6. Decembris 19.00, Lielā zāle 12,00–20,00 €, GORS
Koncertuzvedumu cikls “Latvijas gredzens“ četros konceptuāli atšķirīgos veidos izstāstījis, izdziedājis, izspēlējis un izdejojis katram novadam svarīgo un raksturīgo, atklājot atšķirīgo identitāti, kas dziļi iesakņojusies tur mītošos cilvēkos, valodā un kultūrtelpā. Dzejas, mūzikas, dziesmas un teātra valodā ir radīts stāsts – koncertuzvedums par Rīgu un tās lielajiem dziesminiekiem. Muzikālo izrādi veido: Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava, režisors Viesturs Kairišs u. c.
Svētdiena, 8. decembris –> Ceturtdiena, 9. aprīlis 19.00, Lielā zāle, 12,00–19,00 €
 
Sestdiena, 14. decembris 18.00, Lielā zāle 15,00–25,00 €
Koncertprogrammas “Reiz Ziemassvētkos... 2” jeb “Mīlestība ir” pamatā būs jaunas un jau pazīstamas dziesmas ar Guntara Rača vārdiem, kuras izpildīs grupas “Saldās sejas” mūziķi – Tomass Kleins, Jānis Narkevics Jr., Katrīna Bindere, Andris Alviķis, Uģis Tirzītis u. c. Visu koncertu visīpašākais viesis būs Ivo Fomins. Jaunās skaņās dzirdēsiet Ziemassvētku dziesmu klasiku, kā arī pazīstamākos hitus ar Guntara Rača vārdiem – “Eglīte”, “Nakts”, “Zvani un sveces”, kā arī pilnīgi jaunas, īpaši otrajai koncertturnejai rakstītas Raimonda Paula, Tomasa Kleina un paša Guntara dziesmas.
Svētdiena, 15. decembris 17.00, Lielā zāle 11,00–18,00 €
Šovā skatītājus sagaida satikšanās ar varoņiem – kaķēniem Karameļku, Koržiku un Kompot, nu un, protams, Kaķeni Mammu un Kaķi Tēti. Būs aizraujošas dejas, jautras dziesmas, joku jūra, aizraujošas, interaktīvas spēles ar bērniem un Jaungada eglīte svētku gaisotnē. Izrādes darbība notiks ne tikai uz skatuves, bet arī skatītāju zālē. Izrādē kaķēni kopā ar mazajiem skatītājiem uzzinās, kā vecākiem sarūpēt vislabāko dāvanu, kas patiks pilnīgi ikvienam, iemācīsies jauko Jaungada deju, nodziedās dziesmiņu un būs daudz jautrību!
Piektdiena, 20. decembris 19.00, Lielā zāle
 
Sestdiena, 21. decembris 16.00, Lielā zāle 6,00–12,00 €, GORS
Jautrais sniegavīrs Olafs no populārās animācijas filmiņas “Frozen” jeb “Ledus sirds” ir ieradies, lai izklaidētu savus mazos un lielos fanus. Sniegavīrs ir gatavs uzburt pirmssvētku sajūtu un izklaidēt savus mazos un lielos skatītājus muzikālā izrādē “Sniegavīrs Olafs“.
Svētdiena, 22. decembris 16.00, Lielā zāle 18,00–28,00 €
Zigfrīds Muktupāvels Ziemassvētku koncertprogrammā ir vienīgais solists, kurš kopā ar Maestro Raimondu Paulu, vokālo kvartetu “Neaizmirstulītes” un instrumentālo grupu izpildīs Raimonda Paula klausītāju iemīļotās melodijas. Dziesmām ar Alfrēda Krūkļa, Jāņa Petera, Pētera Brūvera, Jāņa Poruka, Māras Zālītes, Ziedoņa Purva u.c. latviešu dzejnieku vārdiem ir radīti ziemasvētku noskaņām niansēti aranžējumi instrumentālajai grupai – Raimonds Macats – taustiņinstrumenti un mutes harmonijas, Oskars Sproģis – basa ģitāra, Artis Orubs – sitamie instrumenti, vibrafons un Maestro Raimonds Pauls – klavieres.
Pirmdiena, 23. decembris 16.00, Mazā zāle 7,00 €
Ziemas jautrību piepildītā izrādē mazie un lielie skatītāji tiksies ar folkloras kopu “Vīteri“ un dejotājiem. Būs arī Ziemassvētku vecītis un citi pasaku tēli. Kopā ar viņiem, stāstot pasakas, rotaļājoties un dejojot, dosimies īsta Ziemassvētku brīnuma meklējumos. Ziemassvētku vecītis priecāsies par bērnu sagatavotiem dzejoļiem un dziesmiņām, dāvanā solot kraukšķīgu piparkūku!
Ceturtdiena, 26. decembris 17.00, Lielā zāle 25,00–35,00 €, GORS
Balets “Apburtā princese” ir pasaka par simtgadu miegā aizmigušu skaistu princesi Auroru, ko atmodina drosmīga prinča Florimunda skūpsts. Čaikovska mūzika skatītājus vedīs uz brīnumzemi, kurā mīt pasaku tēli, fejas, princeses un ļaundari. Baletā saglabāta Mariusa Petipā oriģinālā horeogrāfija un librets. Krievijas dejotāju meistarība un grācija, brīnišķīgie, krāsainie tērpi un, protams, lieliskā Pētera Čaikovska mūzika aizraus gan rūdītus baleta mākslas mīļotājus, gan skatītājus, kas baletu apmeklēs tikai pirmoreiz.
Piektdiena, 27. decembris 19.00, Lielā zāle 15,00–23,00 €
Ik gadu Ziemassvētku laiks ir tas brīdis, kad mēs varam kļūt gaišāki, garīgāki un iejūtīgāki pret cilvēkiem, kuri ir mums līdzās. Arī šogad Latvijas mūziķi turpinās sadarbību projektā “Tev tuvumā“ un aicinās ikkatru no mums sajust sirds siltumu, sniegt to visiem, kas pēc šī siltuma ilgojas un atcerēties, ka patiesībā tas ir nepieciešams ik dienu visu gada garumā! 
Sestdiena, 28. decembris 18.00, Lielā zāle 12,00–20,00 €, GORS
“The Queen’s Six” ir sešbalsīgs vīru ansamblis, kura mājvieta ir karaliskās Vindzoras pils Svētā Džordža kapela. Šī ansambļa mūziķi arī individuāli ir spoži dziedātāji un regulāri piedalās citos mūzikas projektos. Koris piedalās karaliskās ģimenes norisēs, kuru vidū arī nesenākais lielais notikums – prinča Harija un Meganas Mārklas, Saseksas hercogu pāra, kāzas. Koncertā skanēs visā pasaulē zināmās Ziemassvētku dziesmas “Klusa nakts, svēta nakts”, “Winter Wonderland”, “Let it Snow”, “Zvaniņš skan”, “Last Christmas” un daudzas citas.