Kultūras notikumi jūnijā

Jūnija sākumā Latgales vēstniecībā GORS viesosies slavenā Amsterdamas Concertgebouw orķestra “jaunākais brālis” Concertgebouw džeza orķestris, lai kopā ar dziedātāju Madelinu Bellu izpildītu spilgtu koncertprogrammu ar Reja Čārlza un Stīvija Vondera labākajām dziesmām. Ar savu 50 gadu jubilejas koncertu uzstāsies viens no visslavenākajiem krievu mūziķiem Leonīds Agutins.  Tāpat jūnijā būs skatāma jauna izstāde – Rolands Krutovs. PIETAUVOT BEZGALĪBU. Savukārt mēneša noslēgumā viesosies režisora Intara Rešetina viesizrāde “Skroderdienas Silmačos”, kura ir viena no populārākajām latviešu lugām.
 
Svētdiena, 2. jūnijs 16.00, Lielā zāle 12,00–20,00 €, GORS
Amsterdamas džeza orķestris “Jazz Orchestra of the Concertgebouw” un dziedātāja Madeline Bella ar Reja Čārlza un Stīvija Vondera labākajām dziesmām koncertprogrammā “Tribute to Ray Charles and Stevie Wonder”. Orķestris, kuru dēvē arī par Eiropā labāko bigbendu, ir pasaulē slavenā Asterdamas “Concertgebouw” simfoniskā orķestra “jaunākais brālis”.
 
4. jūnijs līdz 18. augusts, Mākslas galerija
Izstāde ir par vēlmi aptvert neaptveramo, kaut mazliet pietuvoties dzīves nozīmei, jēgai, simboliski pietauvot savu Bezgalības sajūtu. Svarīgi ir apjaust, apzināt un piepildīt sev ko būtisku – kas liek meklēt sevi, dzīves turpinājumu… Bezgalības simbols, savijies astotniekā kā nesaraujama tauva, simbolizē arī to, ka vienā daļā tai paplašinoties, otra kļūst mazāka. Izstādē aplūkojamie darbi ir vēstījums vispirms sev, savā pašatklāsmē, esības apziņā, vienlaikus katrs darbs ir kā metafora skatītājam, ar aicinājumu ielūkoties paša sevī, apjaust savu bezgalības stāstu.
 
Piektdiena, 7. jūnijs 20.00, Lielā zāle 18,00–32,00 €
Sestdiena, 8. jūnijs 19.00, Lielā zāle 18,00–32,00 €
Koncertā izskanēs Intara Busuļa un Kārļa Lāča dziesmas no albumiem "Nākamā pietura", klausītāju iemīļotāko dziesmu izlase no albumiem “Kino”, “Akts”, “citā©” jaunās aranžijās, kā arī maestro Raimonda Paula un Jeļenas Vaengas rakstītās dziesmas Intaram. Piedalās: Intars Busulis, Kārlis Lācis, Kaspars Zemītis, Gints Pabērzs, Edvīns Ozols, Kaspars Grigalis, Karīna Tropa, Vineta Elksne, Alise Kante-Onzule, Liepājas simfoniskais orķestris u.c. viesi.
 
Ceturtdiena, 13. jūnijs 19.00, Lielā zāle 45,00–67,00 €, GORS
Leonīds Agutins ir tāds dziedātājs, kas neiekļaujas nekādās skatuviskās klišejās, tieši tāpēc izceļas un ieņem savu savrupu vietu starp visslavenākajiem krievu mūziķiem. Viņš ir dzejnieks romantiķis ar rokenrola skanējumu, kurš jūt, kas atbalsosies pielūdzēju sirdīs – un pielūdzēju viņam ir tūkstošiem, visu paaudžu un ar visdažādākajām muzikālajām gaumēm.
 
Otrdiena, 18. jūnijs 19.00, Lielā zāle 12,00–20,00 €
Skroderdienas ir ne tikai visu laiku populārākā latviešu luga, bet tradīcija, kas jāpiedzīvo jebkura vecuma latvietim, lai Līgo svinības būtu patiesi smeķīgas un pilnīgas. Režisors Intars Rešetins par šo iestudējumu saka: “Blaumaņa trāpīgais cilvēcības, mīlestības, latvietības kods, kas caurstrāvo viņa daiļradi, ir pāri visam! Skroderdienas Silmačos ir visiem zināma, jautra, muzikāla, viegla, bet tai pat laikā smeldzīga un patiesa fabula!”.
 
Ceturtdiena, 20. jūnijs 18.00, Lielā zāle 5,00–9,00 €
Nacionāla līmeņa kultūras projekts “Latvijas Princese un Princis”, kas paredzēts 20 bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadi. Piedalās bērni no Rēzeknes, Rīgas, Ludzas, Saldus, Ķekavas, Krāslava un Jēkabpils. Projekts ir sava veida nometne bērniem, kas ir vērsta uz dalībnieku vispārēju izglītošanu, talantu izkopšanu, Latgales kultūras vērtību apzināšanos un saglabāšanu, Latvijas pārstāvēšanu pasaules līmeņa konkursos. Par galvenajiem vērtēšanas kritērijiem tiek uzskatīti: talants, artistiskums, iznesība un centība.