FLAUTA UN VIJOLĪTES

7. jūlijā plkst. 16.00 Latgales vēstniecība GORS ielūdz uz kamerorķestra Kremerata Baltica un leģendārā vijolnieka Gidona Krēmera koncertu “Flauta un vijolītes”. Koncerta īpašais viesis – grieķu izcelsmes flautists un diriģents Statis Karapanos.

Latgales vēstniecības GORS vasaras satikšanās festivāls #VASALIGORĀ turpina priecēt savus apmeklētājus ar augstvērtīgiem mūzikas notikumiem. Koncertā “Flauta un vijolītes” kamerorķestris Kremerata Baltica kopā ar savu nemainīgo māksliniecisko vadītāju, leģendāro vijolnieku Gidonu Krēmeru atskaņos Karla Filipa Emanuela Baha, Ludviga van Bēthovena, Sofijas Gubaiduļinas, Gražinas Bacevičas un Franca Šūberta mūziku. Koncerta īpašais viesis – grieķu izcelsmes flautists un diriģents Statis Karapanos.

Kamerorķestris “Kremerata Baltica” pirmo koncertu piedzīvoja 1997. gada vasarā Austrijā, kur Lokenhausas festivālā Rīgā dzimušais pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers iepazīstināja ar jauno projektu – kamerorķestri, kurā apvienojušies jaunie mūziķi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Kopš tā laika orķestris, kurš spēlē ar nevaldāmu prieku un pārsteidz ar neierobežotu iztēli programmas izvēlē, ir savaldzinājis klausītājus visā pasaulē. Orķestris, kas ir arī “Grammy” balvas laureāts, ir atzīts par vienu no izcilākajiem starptautiskajiem mūziķu kolektīviem Eiropā.

Koncerta viesis, grieķu izcelsmes flautists un diriģents Statis Karapanos, apņēmies kļūt par flautas solistu 5 gadu vecumā un jau agrā bērnībā iestājās Atēnu konservatorijā, kā arī vēlāk tika uzņemts Bulgārijas Nacionālajā Ļubomira Pipkova mūzikas skolā. Paralēli mācībām regulāri muzicējis, piedalījies un uzvarējis dažādos starptautiskos konkursos un šobrīd ir sevi pierādījis kā vienu no interesantākajiem mūsdienu solistiem. Viņa nerimstošā vēlme meklēt iedvesmu ir likusi viņam apgūt un interpretēt pikolo, alta, basa un kontrabasa flautas mūziku daudzos mūsdienu stilos, pat brīvajā džezā un smagajā rokā. Koncertā mūziķi iepazīsim gan flautista, gan arī diriģenta lomā.

Biļetes iespējams iegādāties Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmā internetā latgalesgors.lv un kasē Pils ielā 4, Rēzeknē, kā arī “Biļešu Paradīze” biļešu tirdzniecības sistēmās kasēs un internetā. Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.