Pirmo reizi GORĀ-GRUPA JUUK

8. jūnijā plkst. 19.00 Latgales vēstniecība GORS ielūdz uz tumšās folkmūzikas grupas “Juuk” koncertu “Tulkojumi”, kas būs pirmā grupas ciemošanās Rēzeknē.

Grupas dalībniece Sniedze Prauliņa par koncertu stāsta: “Grupā “Juuk” daudz darbojamies ar tulkošanu. Kā dzejoli pārtulkot mūzikā? Kā pārtulkot dažādu tautu folkmūziku latvieša ausij un dvēselei? Mēdzam arī burtiski tulkot tekstus no dažādām valodām, kā arī interpretēt citu radītas dziesmas, lai arī pašu grupā mūziku raksta trīs autori. Koncertā “Tulkojumi”, kas būs mūsu pirmā uzstāšanās Latgales vēstniecībā GORS un Rēzeknē, uzsvaru liksim uz šādi mūsu iztulkotām dziesmām un “aizkadra” stāstiem par tām, kā arī rēķināmies, ka būs jāatrod kopīga valoda ar jaunu klausītāju. Ar nepacietību gaidām šo vakaru, tas solās būt patiesi interesants.”

Tumšās folkmūzikas grupa “Juuk” izpilda pašu sacerētu mūziku un reizēm arī pa kādai dziesmai no latviešu pagrīdes un tradicionālās folkmūzikas scēnas. Grupas 2019. gadā publicētais debijas albums “Indulgenču tirgotāji” tika nominēts Austras balvai un Zelta Mikrofonam kategorijā “Labākais alternatīvās vai indie mūzikas albums”. 2021. gadā, kombinējot akadēmisko, folka un roka skanējumu, izdots albums pieaugušiem bērniem “Sikspārņi”. Jaunākais grupas albums “Muļķa stabule”, kas izdots 2023. gadā, saņēmis Zelta Mikrofona balvu kā labākais indie vai alternatīvās mūzikas albums.

Biļetes iespējams iegādāties Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmā internetā latgalesgors.lv un kasē Pils ielā 4, Rēzeknē, kā arī “Biļešu Paradīze” biļešu tirdzniecības sistēmās kasēs un internetā. 

Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.