Koncertieraksti

MAINĪGĀS FAKTŪRAS. Rihards Plešanovs

Pianista Riharda Plešanova jaunās mūsdienu mūzikas koncertprogrammas pirmatskaņojums 2020. gada 30. maijā, kurai dots nosaukums “Mainīgās faktūras”. Koncertprogrammā skanēja Imanta Zemzara, Fazila Saja, Ģērģa Ligeti, Lindas Leimanes, Olivjē Mesiāna, Pētera Vaska, Edgara Raginska un paša Riharda Plešanova skaņdarbi.

PIESKARTIES. Ieva Saliete un Anna Rancāne

Tiešraides koncerts no GORS Lielās zāles 2020. gada 29. aprīlī. Klavesīniste Ieva Saliete un dzejniece Anna Rancāne. Koncertā skan: 

Johana Sebastiāna Baha Fantāzija la minorā BWV 922
Pētera Vaska Kantāte (1980)
Johana Sebastiāna Baha Fantāzija no Hromatiskās fantāzijas un fūgas re minorā BWV 903
Riharda Dubras Super flumina Babylonis (2007)
Johana Sebastiāna Baha Čakona no partitas vijolei re minorā BWV 1004
Annas Rancānes dzeja
 

BOŅUKS 2019

Latgaliešu kultūras gada balvas BOŅUKS 2019 pasniegšanas ceremonija.

Grupas "Bez PVN" koncerts "Rūbeži"

ORGANismi. Koncertuzvedums "ORIGIN".

Piedalās Jānis Šipkēvics, Iveta Apkalna, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas meiteņu koris "Krelles"

LNSO vasarnīca. Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un "Carion" kvintets

Carion:
Dora Šereša | Dóra Seres – flauta | flute
Egils Upatnieks – oboja | oboe
Egīls Šēfers – klarnete | clarinet
Dāvids M. A. P. Palmkvists | David M. A. P. Palmquist– mežrags | horn
Nilss Anderss Vedstens-Larsens | Niels Anders Vedsten Larsen – fagots | bassoon 
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Latvian National Symphony Orchestra
Diriģents | Conductor Andris Poga
Režisors | Stage Designer Dāvis Sīmanis
Gaismu mākslinieks | Light Designer Mārtiņš Feldmanis
 
CARION TRIPTYCH
1. daļa | Part 1 Anderss Nordentofts | Anders Nordentoft "Weavings" | "Noaudumi"
2. daļa | Part 2 Brita Bīstrema | Britta Byström "Walking in the Shade" | "Staigājot paēnā"
3. daļa | Part 3 Andris Dzenītis Delta Returning | "Deltas atgriešanās"

BOŅUKS 2018

Latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks 2018" pasniegšanas ceremonija

Ziemassvētku ieskaņas koncerts "Mūzika Adventa laikam"

Ziemassvētku ieskaņas koncertam Latgales vēstniecībā GORS izvēlēta baroka laika mūzika – dižā Johana Sebastiāna Baha skaņdarbi, simboliski sasaucoties ar ilgu gadu Rēzeknes tradīciju – Baroka mūzikas dienām Rēzeknē. Piedalījās - Jolanta Strikaite-Lapiņa (soprāns), Ieva Saliete (klavesīns), Agnese Kanniņa (vijole), Andis Klučnieks (flauta), Rēzeknes kamerorķestris, J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas jauktais koris. Diriģents Jānis Stafeckis.

Raidījums "Pusnakts šovs septiņos ar Jāni Skuteli"

Ieraksts Latgales vēstniecībā GORS. Piedalās GORS vadītāja Diāna Zirniņa un žurnālists Ansis Pūpols.

Raidījums "Pusnakts šovs septiņos ar Jāni Skuteli"

Ieraksts Latgales vēstniecībā GORS. Piedalās sporta žurnālists Anatolijs Kreipāns un hip-hop mākslinieks OZOLS.

VYSI MUNI GOSTI BEJA

Latgales vēstniecības GORS 5 gadu jubilejas koncerts. Piedalās grupas "Rikši", "Tautumeitas", "Babkiny Vnuki", "Chveneburebi". Koncertu vada Ēriks Zeps, Agnese Pauniņa un Ilmārs Dreļs.

GORS PIECGADES SIMFONIJA. Sinfonietta Rīga. Perpetuum Ritmico 

2018. gada 5. maijā Latgales vēstniecības GORS piecu gadu dzimšanas diena tika sākta tieši ar akustikas svinēšanu, aicinot svētkus sākt tuviem koncertzāles draugiem – kamerorķestrim “Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā. Līdzās kamerorķestrim uzstājās arī klarnetists Guntis Kuzma un sitaminstrumentu ansamblis “Perpetuum Ritmico”. Koncertprogrammā, kura izskanēja tikai Latgales vēstniecībā GORS, savijās Jozefa Haidna Simfonija Remažorā Hob. I:86, Sebastiana Fāgerlunda Klarnetes koncerts, Džona Adamsa “Fearful Symmetries” un Žeroma Bosa veidotā Bastera Kītona filmu kinomontāža “Basters”, kā arī tika pirmatskaņots speciāli notikumam tapušais Emīla Zilberta jaundarbs – “Concertino sitaminstrumentu ansamblim un simfoniskajam orķestrim”.

ORGANismi. Koncertuzvedums "Viens prāts ar otru".

Piedalās Iveta Apkalna, Renārs Kaupers, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas bērnu koris

BAHS REIZ TRĪS. Ivetas Apkalnas solokoncerts festivālā "ORGANismi"

Ērģelnieces Iveta Apkalnas, soloprogramma festivālam tapusi, domājot par un ap Johanu Sebastiānu Bahu, "Svēto Trīsvienību" mūzikā, viņa nemirstīgo muzikālo mantojumu un ietekmi gadsimtu garumā. Trīs īsās koncerta daļās skanēja seši J. S. Baha "Šīblera korāļi" un komponista skaņdarbi trīsdaļu metrā  baroka ērģeļmūzikas zelta virsotne "Pasakalja" do minorā un "Čakona" no partitas vijolei solo re minorā pārlikumā ērģelēm. Lai atainotu senās un cēlās dejas pasakaljas pārtapšanu 20. gs. skatuves mūzikas valodā, izskanēja Dmitrija Šostakoviča traģikas pilnā Pasakalja no operas “Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta", kas ir vienīgais komponista oriģināldarbs ērģelēm. Programmu noslēdza romantiķa Ferenca Lista veltījums J. S. Baham – virtuozā un majestātiskā Fantāzija un Fūga par BACH tēmu.

Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienai un Latgales kongresa simtgadei veltīts svētku koncerts (AUDIO)

LAIKS ZIEDONIM. Apbalvojuma cildināšanas ceremonija

LATGALES GREDZENS. Koncertizrāde Rakstiem un skaņai

ORGANismi. Koncertuzvedums "Ja es būtu"

Jāņa Streiča jubilejas koncerts

BAROKA MŪZIKAS DIENAS 2016. Koncertuzvedums "Re:FRICS" 

Veltījums šveiciešu komponistam un vijolniekam Gasparam Fricam (Gaspard Fritz), piedalās: senās mūzikas ansamblis “Kesselberg Ensemble”; dziedātājs un komponists Kristiāns Cenders (Christian Zehnder); semplu mākslinieks Vincents Flikigers (Vincent Flückiger); tango grupas “Plant-T” dejotāji Lionels Vircs (Lionel Wirz) un Lija Džeikere (Lia Jeker); stāstnieks Jānis Pampe.

Lobs vokors GORĀ!

Latgales vēstniecības GORS trešās dzimšanas dienas koncerts. Piedalās "Latvian Voices", "Xylem Trio" un Rēzeknes kamerorķestris. Riharda Zaļupes skaņdarba "Latgales ainavas" pirmatskaņojums.

Reinis Zariņš, Kirils Burlovs GADALAIKI

Rēzeknes pūšamo instrumentu orķestra 25 gadu jubilejas koncerts "Nāk pavasars"

2016. gada 1. aprīlī Pūšamo instrumentu orķestris "Rēzekne" ar jubilejas koncertu "Nāk pavasars" svinēja savu 25 gadu jubileju.

Koncerta pirmajā daļā muzicēja pūšamo instrumentu orķestris “Rēzekne” diriģentu Sergeja Sergejeva un Jāņa Pavlovska vadībā, bet koncerta otrajā daļā – orķestra bigbenda grupa ar māksliniecisko vadītāju Lauri Amantovu. Pirmo reizi kopā ar Rēzeknes bigbendu uzstājās viena no spilgtākajām jaunajām Latvijas džeza dziedātājām Kristīne Prauliņa. Koncertu kuplināja jaunais talants no Rēzeknes Māris Jefremovs un Latvijā labi zināmā džeza dziedātāja, kas ar bigbendu sadarbojusies jau vairākos projektos, košā Diāna Pīrāgs.

Baltais koncerts. Sonora Vaice, Rēzeknes kamerorķestris un Rēzeknes bigbends

2015. gada 6. decembrī Latgales vēstniecībā GORS uz nu jau par tradīciju kļuvušo svētku gaidīšanas laika koncertu aicināja Rēzeknes kamerorķestris. Koncertā piedalījās arī pūšamo instrumentu orķestra „Rēzekne” bigbends un solisti. Koncerta programmā izskanēja Arkandželo Korelli, Volfganga Amadeja Mocarta, Georga Pelēča skaņdarbi, kā arī tradicionālās Ziemassvētku dziesmas.
 
Koncertā piedalījās:
Sonora Vaice (soprāns)
Rihards Plešanovs (klavieres)
Rēzeknes kamerorķestris (diriģents Jānis Stafeckis)
Rēzeknes bigbends (vadītājs Lauris Amantovs)

Latvijas Radio korim 75. Koncerts "Jubilejas portrets"

2015. gada 28. novembrī Latgales vēstniecībā GORS savu 75 gadu jubileju svinēja Latvijas Radio koris. Jubilejas koncertā “Latvijas Radio korim 75. Jubilejas portrets.” bez gaviļniekiem piedalījās arī kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”. Koncertu veidoja režisors Uģis Brikmanis, videomākslinieks Roberts Rubīns, diriģents Sigvards Kļava, bet pie gaismu režijas pults - Mārtiņš Feldmanis. Īpašā koncerta programmā izskanēja Ērika Ešenvalda, Pētera Vaska, Riharda Dubras, Emīla Dārziņa un citu izcilu Latvijas komponistu darbi. Gaviļnieki noturēja solījumu nodrošināt pārsteigumiem bagātu koncertu.

Valsts Svētku koncerts 18. novembrī

ORGANismi. Deja. Ēnas. Improvizācija

ORGANismi. Uzvedums "Saule. Bērni. Rainis"

Uzveduma SAULE. BĒRNI. RAINIS pamatā Jāņa Raiņa bērnības epus “Saules gadi” (1924–1925) par kura ieceri autors raksta: “Neteikt arī tik daudz, ka tā mana dzīve, bet uzsvērt, ka tā katra dzīve vai ka tādai jābūt principā bērnībai.”

Poetiskuo roka apvīneibys "Kapļi" albuma "Ašņa dasys" prezentacejis koncerts

BOŅUKS 2014

Grupas "Dabasu Durovys" koncerts "Bāka"

Literāri muzikāls uzvedums "Francis"

Uzvedums, kurš veltīts Franča Trasuna 150 gadu jubilejai, veidoja: režisore Māza Zaļaiskalns, scenārija autore Anna Rancāne, mūzikas konsultante Ilona Rupaine, tērpu un scenogrāfijas autore Ināra Apele, skaņotājs Ints Salmiņš, gaismotājs Ervīns Šaicāns, kustību režisori Ilmārs un Inga Dreļi, smilšu animāciju veidotāja Guna Zandere (Smilšu kino), tajā piedalījās Rēzeknes Tautas teātra aktieri, deju kopas “Dziga” dalībnieki, J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas jauktais koris.

X BAROKA MŪZIKAS DIENAS RĒZEKNĒ. Opera paticcio "Māja Mītelim"

Opera pasticcio “Māja Mītelim” ir stāsts par izcilā komponista dzīvi 18. gadsimta Rīgā un viņa vietu, viņa “mājām” cilvēku apziņā šodien. Uzvedums „Māja Mītelim” veidota kā opera pasticcio jeb „opera pastēte”.Šāds operas paveids radies tieši baroka laikā Itālijā un parasti apvieno dažādu komponistu skaņdarbu fragmenus. Rēzekniešu veidotā opera ir multimediāls uzvedums, kurā satiekas Johana Gotfrīda Mīteļa skaņdarbi ar Cīrihē dzīvojoša vācieša Burkharda Kinclera oriģinālmūziku un Mīteļa solodziesmu mūsdienīgiem apdarinājumiem, šveicieša Vincenta Flikigera semplu kompozīcijas datoram un latgaliešu tautasdziesmas. Operā pasticcio “Māja Mītelim” uzstājas starptautisku atzinību guvuši senās mūzikas interpreti, kuri jau vairākkārt uzstājušies BMD koncertos. Opera veidota tieši festivālam, un tā ir “Kesselberg Ensemble” projekts, kas tapis sadarbībā ar Latgales vēstniecību GORS, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolu un Rēzeknes Tautas teātri un kas ir veltīts festivāla Baroka mūzikas dienas Rēzeknē un “Kesselberg Ensemble” 10 gadu jubilejai.

Ērģēlu "Johannus Eclesia" ieskandināšanas koncerts. 

Piedalās ērģelniece Iveta Apkalna un kamerorķestris "Sinfonietta Rīga"

Latgales vēstniecības GORS atklāšanas koncerts

I daļa. Latgales pasaka "Ķēniņmeita"

II daļa. Liepājas Simfoniskais orķestris, Vestards Šimkus, Guntra Kuzmina, Krišjānis Norvelis, Iveta Apkalna.