Skanēs Elīnas Garančas solokoncerts

Ar solokoncertu šī gada 13. oktobrī Latgales vēstniecībā GORS pirmo reizi uzstāsies viena no pieprasītākajām operdziedātājām pasaulē, mecosoprāns Elīna Garanča. Slavenās dziedātājas skatuves partneris Latvijas koncertos būs viens no pasaulē labākajiem koncertmeistariem – izcilais skotu pianists Malkolms Martino (Malcolm Martineau).
 
“Elīna Garanča ir viena no pieprasītākajām dziedātājām uz Zemes – pasaulē šobrīd ir tikai daži mecosoprāni, kuri spētu viņai līdzināties vokāli, muzikāli vai dramatiski,” par latviešu dziedātāju raksta medijs “New York Classical Review”. Rudenī Latvijā gaidāmi divi dziedātājas koncerti – 10. oktobrī Liepājas “Lielajā dzintarā” un 13. oktobrī Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē. Abās koncertvietās būs pasaulslavenās latviešu mākslinieces debija. Elīna Garanča  Latvijā uzstāsies ar kamermūzikas programmu. Dziedātājas skatuves partneris, pianists Malkolms Martino pazīstams kā koncertmeistars labākajām pasaules operas dīvām –  Annai Ņetrebko, Annei Sofijai fon Oterei, Andželai Georgiū u.c. Kopā ar Elīnu Garanču viņi aizvadījuši spožus koncertus prestižākajās zālēs pasaulē – Vigmora zālē Londonā, Kārnegī zālē Ņujorkā, Musikverein koncertzālē Vīnē u. c.
 
Abu mākslinieku skatuviskā partnerība tiek dēvēta par maģisku. “Elīnas Garančas balss smalkajā klavieru pavadījumā ne tikai aizkustina, bet arī apreibina – tajā ir viss krāsu un emociju spektrs. Tā ir balss, kura ir sasniegusi briedumu, taču nav zaudējusi maigumu, vieglumu un elastīgumu,” raksta kritiķi. Koncerta programma tiks precizēta.
 
Koncerta biļešu cena no 30,00 līdz 60,00 €. GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetēm 30 % atlaide, kā arī 30 % atlaide grupām ar vairāk nekā 20 skatītājiem. Biļetes nopērkamas Latgales vēstniecības GORS un “Biļešu Paradīze” biļešu sistēmās, plašāk: http://latgalesgors.lv.