Latvijas skolas soma

Latgales vēstniecība GORS programmas "Latvijas skolas soma" piedāvājums

Līdz ar ārkārtas situāciju valstī, pasākumi līdz 2021. gada 7. februārim nenotiek!

Īpašs piedāvājums skolām programmai „Latvijas skolas soma”, kas paredz biļešu cenas uz Latgales vēstniecības GORS rīkotiem pasākumiem skolēnu grupām līdz 7,00 EUR.

Pieteikšanās kārtība un noteikumi:

  • Pieteikšanās uz pasākumiem, biļešu rezervācija: e-pasts: koncertzale [at] rezekne [dot] lv, telefons +371 64633303. Darbalaiks 12.00-18.00 darbadienās, sestdien un svētdien 12.00-16.00. Ja Informācijas centrs-kase nav sazvanāma un vēlaties, lai Jums atzvana, tad nospiediet taustiņu „1”.
  • Informācijas centrā-kasē tiek veikta biļešu rezervācija uz kādu no pasākumiem. Lai saglabātu veikto rezervāciju līdz pasākumam, 2 darba dienu laikā nepieciešama garantijas vēstule, ko var iesniegt ieskenētu e-pastā, taču 2 nedēļu laikā nepieciešams iesniegt garantijas vēstules oriģinālu.
  • Garantijas vēstule – juridisks dokuments/vēstule, kas garantē rezervētā pasākuma apmaksu. Apmaksa jāveic 10 dienu laikā pēc elektroniskā rēķina saņemšanas.
  • Uz noteiktiem pasākumiem biļešu skaits ir ierobežots.
  • Īpašais kultūras skolas somas piedāvājums nesummējas ar citām Latgales vēstniecības GORS piedāvātajām atlaidēm.
  • Skolotājam vai grupu pavadošai personai – ieeja bez maksas. No 1. līdz 5. klasei uz 15 skolēniem vienam skolotājam ieeja bezmaksas. 6.-12. klasei uz 20 skolēniem vienam skolotājam ieeja bezmaksas.

Programmas piedāvājums Latgales vēstniecībā GORS var tikt papildināts!

Fake News!
Teātra trupas KVADRIFRONS viesizrāde
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 
Mērķauditorija: 8.-9. klase, vidusskola
 
Pasākums no 13. novembra pārcelts uz 2021.gada 12. februāri!
 
Kādā siltā, lietainā pēcpusdienā divi aktieri, horeogrāfe un scenogrāfs nolēma uztaisīt izrādi par to, kā viss ir patiesībā. Izrādījās, ka patiesībā viss ir vis kaut kā, jo patiesību ir ļoti daudz. Reizēm tās viena otru izslēdz, citreiz neizslēdz, dažkārt palīdz dzīvot vai vismaz netraucē, citkārt – garlaiko, samulsina vai nogalina. Patiesību netrūkst. Jāsaprot tikai, ko ar tām iesākt.Mēnešiem ilgi viņi pētīja, skrollēja, lasīja un stāstīja, gremdējās atmiņās un paredzēja nākotni, zīmēja, dejoja, rakstīja dzejoļus un rādīja burvju trikus. Tomēr kaut kas joprojām bija ne tā.
Aktieri: Reinis Boters, Arīna Buboviča, Andris Kaļiņins, Ance Strazda
 
Plašāk par pasākumu: TE
MEŽA DZIESMAS
Koncertprogramma bērniem
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - sākumskola
 
Pasākums no 24. novembra pārcelts uz 2021. gadu!
 
Koncertprogrammu “Meža dziesmas” komponists Edgars Raginskis radījis, iedvesmojoties no tēlainajiem un labestīgajiem Jāņa Baltvilka dzejoļiem bērnu auditorijai. Dzejoļu tematika veltīta dabas iepazīšanai, saudzēšanai un iemīlēšanai, kā arī dažām pilsētas dzīves ainām. Skaņdarbi paredzēti diezgan plašai vecuma grupai – klausītājiem no 4 līdz 10+ gadu vecumam. Programmā piedalās Madara Botmane (mecosoprāns), Arvīds Kazlausks (saksofoni, balss) un Rihards Plešanovs (taustiņinstrumenti, balss). Sadarbībā ar mākslinieci un dizaineri Madaru Krieviņu tapusi koncertprogrammas vizuālā identitāte, bet Madara Botmane (LMA Modes mākslas nodaļas maģistrantūras absolvente) radījusi “Meža dziesmām” pieskaņotus tērpus. “Meža dziesmas” ir bērnus un vecākus iesaistoša izrāde, kurā ikviens aicināts piedalīties jau no koncertzālē ienākšanas mirkļa.
 
OSOKINS – BĒTHOVENAM 
Pianista Andreja Osokina solo programma
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija:  9. klase, vidusskola
 
Pasākums no 27. novembra pārcelts uz 2021. gada 26. martu!
 
Pianista Andreja Osokina soloprogramma. Būt par vēstnesi sava iemīļotā komponista mūzikai. Šo godu Ludviga van Bēthovena 250. jubilejas gadā uzņēmies viens no Latvijas talantīgākajiem pianistiem Andrejs Osokins. Koncerta programmas iedvesmas pamatā ir veltījums un fantāzija – savienojot nostalģisku, apcerīgu muzikālo pārdzīvojumu ar visbrīvāko, visstihiskāko un improvizācijai pateicīgāko mūzikas un domas formu.
 
 
Plašāk par pasākumu: TE
LĀCIS UN VIŅA DRAUGI
Radošā apvienība “Teātris un Es”
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija: 1.-2. klase
 
Pasākums no 2. decembra pārcelts uz 2021. gadu!
 
Lācis ir nolēmis atkal satikt savus mīļos draugus – Sivēnu, Trusi, Ēzelīti un Pūci. Vispirms viņš dosies ceļā pie Sivēna. Viņi abi cīnīsies ar bitēm, lai tiktu pie medus. Tad, viņi apciemos Trusi, kurš nu nemaz nebūs gaidījis tik ēdelīgus ciemiņus! Un skat, laiks doties pie drauga  Ēzelīša, kuram izrādās šodien ir dzimšanas diena! Nu tikai ir jāatrod dāvanas, jāsatiek Pūce un dzimšanas diena būs izdevusies!
Šī izrāde ir domāta visiem - gan lieliem, gan maziem, jo kurš gan nezina mīļo, jauko Lāci? Tiekamies leļļu izrādē LĀCIS UN VIŅA DRAUGI!
Režisors: Armands Ekštets
 
REINAS ZEMES IEDVESMOTIE
Aurēlija Šimkus un Rēzeknes kamerorķestris
Latvijas skolas somas piedāvājums: 5,00
Mērķauditorija - 8.-9. klase, vidusskola
 
Pasākums no 5. decembra pārcelts uz 2021. gadu!
Koncertprogrammas “Reinas zemes iedvesmotie” iedvesma gūta tieši tur, Reinas zemē. Koncertā skanēs šī gada jubilāru – vācu komponistu Roberta Šūmaņa, kuram svinētu 210. jubileju, un Ludviga van Bēthovena, kuru šogad godina 250. dzimšanas dienā, – skaņdarbi. Līdzās Šūmaņa 3. “Reinas” simfonijai izskanēs Bēthovena 4. koncerts klavierēm ar orķestri, kurā klavieru solo atskaņos Aurēlija Šimkus, kura šobrīd studē Vācijā, Ķelnes Mūzikas augstskolā.
Programmā:
Ludviga van Bēthovena 4. koncerts klavierēm ar orķestri.
Klavieru solo – Aurēlija Šimkus
Roberta Šūmaņa 3. ”Reinas” simfonija

DZEIVIS GRAIDI 
Koncertuzvedums 
Latvijas skolas somas piedāvājums: 5,00 €
Mērķauditorija - pamatskola, vidusskola

Pasākums no 11. decembra ir pārcelts uz 2021. gadu!

Izrādes idejas autors ir vīru kora “Graidi” diriģents Jānis Mežinskis, kurš, vēloties rosināt komponistus jaunu vīru kora dziesmu radīšanai, šim darbam uzrunāja vairākus Latgalē dzīvojošus komponistus. Nu tapušas desmit oriģināldziesmas ar Ilonas Rupaines un Guntras Kuzminas-Juknas mūziku un Inetas Atpiles-Juganes un Oskara Orlova (pseidonīms – Raibīs) tekstiem. Koncertizrādes galvenie varoņi – kora “Graidi” dziedošie vīri un pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” mūziķu grupa. Teicēja lomā – latgaliešu literāts un multimākslinieks Oskars Orlovs. Nosaukumā “Dzeivis graidi” atklāsies koncertizrādes galvenā ideja – vīru radošā kopdarbība, dzīves ainas, piedzīvojumi un pārdzīvojumi ir kā krāsains dzīpars dzīves audeklā.

RĒZEKNES BIGBENDS
Koncertsekcija "Cauri laikiem. No džeza klasikas līdz mūsdienu pophītiem. Muzikāls ceļojums kopā ar bigbendu"
Mērķauditorija - 7.-12. klase
Pēc pieprasījuma!
 
Rēzeknes bigbenda koncerts ar stāstījumiem par džeza vēsturi, komponistiem, stiliem.
Rēzeknes bigbends ir profesionālā pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” mūziķu vienība, kas darbojas jau vairāk kā 20 gadus. Bigbenda mākslinieciskais vadītājs ir trombonists, džeza mūziķis Lauris Amantovs. Kolektīva mājvieta un regulārākā koncertvieta ir Latgales vēstniecība GORS. Rēzeknes bigbends atskaņo latviešu un ārvalstu komponistu estrādes un džeza mūzikas kompozīcijas.
 
Iespējams piesaistīt arī dažādus Latvijā populārus solistus, piemēram,  dziedātājus Kristīni Prauliņu, Diānu Pīrāgs, Andri Ērgli un citus.
 
Plašāka informācija par piedāvājumu, kā arī pieteikšanās, zvanot 64633303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv
LATVIEŠU FILMU SEANSI
 

Programmā „Latvijas skolas soma” Latgales vēstniecībā GORS iespējams noskatīties dažādas Latvijā veidotas filmas.  Minimālais skolēnu skaits, lai nodrošinātu filmas seansu, ir 100 skolēni. Cena katram filmas seansam individuāla un atšķiras no skolēnu skaita.

Plašāka informācija par piedāvājumu, kā arī pieteikšanās filmām zvanot 64633303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv

 
EKSKURSIJA LATGALES VĒSTNIECĪBĀ GORS
 
Latgales vēstniecība GORS piedāvā doties organizētās ekskursijās, lai labāk iepazītu koncertzāli un tās piedāvātās iespējas.
Ekskursijas laikā, kura ilgst vienu stundu, tiek iepazīta Lielā zāle “Gors”, Mazā zāle “Zīdaste”, semināru zāles, Mēģinājumu zāle, Horeogrāfijas zāle, tāpat ir iespēja pabūt aizskatuves zonā un ielūkoties mākslinieku grimētavās. Ekskursijas noslēgumā ikviens tiek laipni aicināts aplūkot aktuālo izstādi pirmā stāva Mākslas galerijā.
 
Ekskursiju pieteikšana
Darba dienās: 12.00–18.00
Sestdienās, svētdienās: 12.00–16.00
 
Ekskursiju apmeklējuma laiks
Katru dienu no 9.00-17.00, izņemot pasākuma dienās pēdējais laiks 2h pirms pasākuma sākuma
 
Cena
Grupām, kurās interesentu skaits ir 10 un vairāk – ekskursijas maksa ir 2,00 € personai (skolēniem 1,50 €). Skolēnu grupām uz 10 skolēniem vienam skolotājam kā pavadošajai personai ieeja ir bez maksas.