Latvijas skolas soma

Latgales vēstniecība GORS programmas "Latvijas skolas soma" piedāvājums

01.09.2019.-31.12.2019.

Īpašs piedāvājums skolām programmai „Latvijas skolas soma”, kas paredz biļešu cenas uz Latgales vēstniecības GORS rīkotiem pasākumiem skolēnu grupām līdz 7,00 EUR.

Pieteikšanās kārtība un noteikumi:

 • Pieteikšanās uz pasākumiem, biļešu rezervācija: e-pasts: koncertzale [at] rezekne [dot] lv, telefons +371 64633303. Darbalaiks 12.00-18.00 darbadienās, sestdien un svētdien 12.00-16.00. Ja Informācijas centrs-kase nav sazvanāma un vēlaties, lai Jums atzvana, tad nospiediet taustiņu „1”.
 • Informācijas centrā-kasē tiek veikta biļešu rezervācija uz kādu no pasākumiem. Lai saglabātu veikto rezervāciju līdz pasākumam, 2 darba dienu laikā nepieciešama garantijas vēstule, ko var iesniegt ieskenētu e-pastā, taču 2 nedēļu laikā nepieciešams iesniegt garantijas vēstules oriģinālu.
 • Garantijas vēstule – juridisks dokuments/vēstule, kas garantē rezervētā pasākuma apmaksu. Pasākumiem, kas norisināsies 2019. gada septembrī un oktobrī apmaksa jāveic līdz 2019. gada 30. septembrim. Garantijas vēstulei jābūt uz skolas veidlapas ar parakstiem.
 • Uz noteiktiem pasākumiem biļešu skaits ir ierobežots.
 • Īpašais kultūras skolas somas piedāvājums nesummējas ar citām Latgales vēstniecības GORS piedāvātajām atlaidēm.
 • Skolotājam vai grupu pavadošai personai – ieeja bez maksas. No 1. līdz 5. klasei uz 15 skolēniem vienam skolotājam ieeja bezmaksas. 6.-12. klasei uz 20 skolēniem vienam skolotājam ieeja bezmaksas.

Programmas piedāvājums Latgales vēstniecībā GORS var tikt papildināts!

GRAŅONKA
Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra viesizrāde
VIETU NAV!
 
Piektdiena, 15. novembris 18.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: parters 7,00 €, balkons 5,00 €
Mērķauditorija - pamatskola, vidusskola (12+)
IEROBEŽOTS VIETU SKAITS!
 
Vīrs atgriežas mājās vēlāk nekā parasti un iedzēris. Šoreiz sieva ir nolēmusi – pār slieksni vīrs netiks laists. Kas liek viņai pēdējā brīdī mainīt lēmumu? Bailes, žēlums, mīlestība? Tā ir tikai viena sadzīves aina, bet izrādes „Graņonka” pamatā ir dažādas situācijas, kas mums ir zināmas ne tikai no literatūras un kino. Izrādes varoņi – vi
enkārši cilvēki, tāpēc arī situācijas, kuras izspēlē aktieri, ir kā no dzīves. Visās ainās tā vai citādi klātesošs ir alkohols. Taču stāsts jau nav par to, bet par cilvēkiem, kas kādā brīdī saka: „Vai iedzersim?”. Šajā izrādē ir improvizācijas, aktieru vērojumi, personiskie stāsti – pati dzīve kļuvusi par izrādes dramaturģijas pamatu.
Režisors: Elmārs Seņkovs
Aktieri: Jekaterina Frolova/Veronika Plotņikova, Dana Bjorka, Aleksandrs Maļikovs, Aleksejs Korgins, Vadims Grosmans
 
Plašāk par pasākumu: TE
 
MĀJA ZEM VARAVĪKSNES
Radošā apvienība "Teātris un Es" izrāde
VIETU NAV!

Otrdiena, 26. novembris 14.00 un 18.00, Mazā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - sākumskola
IEROBEŽOTS VIETU SKAITS!

Kam mājās ir Sunītis un Kaķīte, zina, cik daudz mīlestības un prieka tie sniedz mājiniekiem. Bet, vai Sunītis un Kaķīte spēj sadzīvot tikai divi vien, kad neviena nav mājās? Ko tad viņi dara? Spēlējas vai tieši otrādi – ķīvējas? Varbūt viņi pa kluso atver ledusskapi un apēd visus gardumus? Vai, varbūt viņiem ir slepena eja, pa kuru viņi nemanāmi izslīd uz ielas? To un daudz ko citu jūs noskaidrosiet, ja atnāksiet uz izrādi.
Šī ir jautra izrāde bērniem un skolotājām, kurā izrādes varoņi  interaktīvi iesaista mazos skatītājus izrādes notikumos. Kopā ar bērniem viņi centīsies noskaidrot: Kas ir draudzība un kam tā vispār ir vajadzīga? Kāpēc ir jāmācās? Un kas ir labāk - kārtība vai nekārtība? Izrādē MĀJA ZEM VARAVĪKSNES gan varoņus, gan skatītājus sagaidīs daudz palaidnību un interesantu piedzīvojumu! 
 
Plašāk par pasākumu: TE
 
BĒTHOVENA SONĀTES. Pianists Daumants Liepiņš
VIETU NAV!
 
Svētdiena, 1. decembris 16.00, Mazā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 6,00 € 
Mērķauditorija - vidusskola
IEROBEŽOTS VIETU SKAITS!
 
Daumanta Liepiņa koncertprogrammas uzmanība ir vērsta uz dižā Vīnes klasiķa Ludviga van Bēthovena klaviersonātēm, trim ļoti atšķirīgiem meistardarbiem, kas tapuši dažādos komponista daiļrades posmos. Sākot ar pastorāli gaišo 15. sonāti, turpinot ar dramatisko 23. jeb “Apasionātu”, un noslēdzot ar filozofisku pārdomu caurausto 32. – pēdējo ģēnija klaviersonāti... Klausītājiem šī būs iespēja arī salīdzināt Bēthovena rakstības stilu vidējā un vēlīnajā daiļrades periodā, ejot cauri trīs dažādiem sonātes cikla variantiem – četrdaļīgam, trīsdaļīgam un divdaļīgam, pēdējā sonātē iekļaujot arī fūgas elementus. 
Daumanta Liepiņa klavierspēle ir tehniski nevainojama, bet interpretācijas – saturiski pārliecinošas un emocionāli piepildītas. Šīs kvalitātes novērtējusi arī Lielās mūzikas balvas žūrija, pasludinot viņu par 2016. gada “Jauno mākslinieku”.
 
Plašāk par pasākumu: TE
 
ZIEMASSVĒTKI AR THE QUEEN`S SIX
Sestdiena, 28. decembris 18.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - vidusskola
IEROBEŽOTS VIETU SKAITS!
 

“The Queen’s Six” ir sešbalsīgs vīru ansamblis, kas dibināts 2008. gadā, kad Lielbritānija atzīmēja 450. jubilejas gadu kopš Karalienes Elizabetes I kronēšanas, iedvesmojot ansambļa nosaukuma rašanos. Ansambļa “The Queen’s Six” dalībnieki ir Vindzoras pils Svētā Džordža kapelas kora dalībnieki. Koris piedalās karaliskās ģimenes norisēs, kuru vidū arī nesenākais lielais notikums – prinča Harija un Meganas Mārklas, Saseksas hercogu pāra, kāzas. Pateicoties intensīvajam mēģinājumu un koncertu grafikam, ansamblim piemīt īpaši izkopts un sabalansēts skanējums. Kolektīva repertuārs aptver ļoti plašu diapazonu, sākot ar viduslaiku vienbalsīgiem dziedājumiem, renesanses daudzbalsībai, krāšņiem madrigāliem un tautasdziesmām un beidzot ar džeza mūziku un populārās mūzikas skaņdarbu aranžējumiem.

Plašāk par pasākumu: TE

RĪGAS GREDZENS
Muzikāla izrāde
Piektdiena, 6. decembris 19.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - 9. klase, vidusskola

Koncertuzvedumu cikls “Latvijas gredzens“ četros konceptuāli atšķirīgos veidos izstāstījis, izdziedājis, izspēlējis un izdejojis katram novadam svarīgo un raksturīgo, atklājot atšķirīgo identitāti, kas dziļi iesakņojusies tur mītošos cilvēkos, valodā un kultūrtelpā. Dzejas, mūzikas, dziesmas un teātra valodā ir radīts stāsts – koncertuzvedums par Rīgu un tās lielajiem dziesminiekiem. Muzikālo izrādi veido: Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava, režisors Viesturs Kairišs u. c.

Plašāk par pasākumu: TE

SNIEGAVĪRS OLAFS 
Muzikāla izrāde 
Sestdiena, 21. decembris 16.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - sākumskola, pamatskola
Jautrais sniegavīrs Olafs no populārās animācijas filmiņas “Frozen” jeb “Ledus sirds” ir ieradies, lai izklaidētu savus mazos un lielos fanus. Muzikāla izrāde bērniem vai bērniem kopā ar vecākiem ar populāru aktieru piedalīšanos.
Plašāk par pasākumu: TE
 
Vestards Šimkus un LNSO. Čaikovskis, Grīgs un Rahmaņinovs 
Piektdiena, 3. aprīlis 19.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - 9. klase, vidusskola

Čaikovska mūzika ataino šekspīrisku kaislību vētru. Grīga klavierkoncertā apvienojas grandiozs plašums, cildenums, melodiskums, vienkāršība un pāri plūstoša enerģija. Bet Rahmaņinovs, atkal atgriežoties pie simfonijas žanra, radījis absolūta skaistuma paraugu uz 20. gadsimta traģiskās robežas. Koncerta programmā: Pēteris Čaikovskis “Vētra“, Edvards Grīgs Klavierkoncerts un Sergejs Rahmaņinovs Otrā simfonija. Koncerta diriģents – Ainārs Rubiķis.

Plašāk par pasākumu: TE

LATVIEŠU FILMU SEANSI
 
Programmā „Latvijas skolas soma” Latgales vēstniecībā GORS iespējams noskatīties dažādas Latvijā veidotas filmas:
 • Bille;
 • Vectēvs, kas bīstamāks par datoru;
 • Homo Novus;
 • Tēvs nakts;
 • Vecā dārza noslēpums;
 • u.c.
Minimālais skolēnu skaits, lai nodrošinātu filmas seansu, ir 100 skolēni. Cena katram filmas seansam individuāla un atkarīga no skolēnu skaita, robežās no 2,50-5,00 €. Plašāka informācija par piedāvājumu, kā arī pieteikšanās filmām, zvanot 64633303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv
 
EKSKURSIJA LATGALES VĒSTNIECĪBĀ GORS
 
Latgales vēstniecība GORS piedāvā doties organizētās ekskursijās, lai labāk iepazītu koncertzāli un tās piedāvātās iespējas.
Ekskursijas laikā, kura ilgst vienu stundu, tiek iepazīta Lielā zāle “Gors”, Mazā zāle “Zīdaste”, semināru zāles, Mēģinājumu zāle, Horeogrāfijas zāle, tāpat ir iespēja pabūt aizskatuves zonā un ielūkoties mākslinieku grimētavās. Ekskursijas noslēgumā ikviens tiek laipni aicināts aplūkot aktuālo izstādi pirmā stāva Mākslas galerijā.
 
Ekskursiju pieteikšana
Darba dienās: 12.00–18.00
Sestdienās, svētdienās: 12.00–16.00
 
Ekskursiju apmeklējuma laiks
Katru dienu no 9.00-17.00, izņemot pasākuma dienās pēdējais laiks 2h pirms pasākuma sākuma
 
Cena
Grupām, kurās interesentu skaits ir 10 un vairāk – ekskursijas maksa ir 2,00 € personai (skolēniem 1,50 €). Skolēnu grupām uz 10 skolēniem vienam skolotājam kā pavadošajai personai ieeja ir bez maksas.