Latvijas skolas soma

Latgales vēstniecība GORS programmas "Latvijas skolas soma" piedāvājums

01.01.2020.-31.05.2020.

Īpašs piedāvājums skolām programmai „Latvijas skolas soma”, kas paredz biļešu cenas uz Latgales vēstniecības GORS rīkotiem pasākumiem skolēnu grupām līdz 7,00 EUR.

Pieteikšanās kārtība un noteikumi:

 • Pieteikšanās uz pasākumiem, biļešu rezervācija: e-pasts: koncertzale [at] rezekne [dot] lv, telefons +371 64633303. Darbalaiks 12.00-18.00 darbadienās, sestdien un svētdien 12.00-16.00. Ja Informācijas centrs-kase nav sazvanāma un vēlaties, lai Jums atzvana, tad nospiediet taustiņu „1”.
 • Informācijas centrā-kasē tiek veikta biļešu rezervācija uz kādu no pasākumiem. Lai saglabātu veikto rezervāciju līdz pasākumam, 2 darba dienu laikā nepieciešama garantijas vēstule, ko var iesniegt ieskenētu e-pastā, taču 2 nedēļu laikā nepieciešams iesniegt garantijas vēstules oriģinālu.
 • Garantijas vēstule – juridisks dokuments/vēstule, kas garantē rezervētā pasākuma apmaksu. Pasākumiem, kas norisināsies 2020. gada janvārī un maijā apmaksa jāveic līdz 2020. gada 31. janvārim. Garantijas vēstulei jābūt uz skolas veidlapas ar parakstiem.
 • Uz noteiktiem pasākumiem biļešu skaits ir ierobežots.
 • Īpašais kultūras skolas somas piedāvājums nesummējas ar citām Latgales vēstniecības GORS piedāvātajām atlaidēm.
 • Skolotājam vai grupu pavadošai personai – ieeja bez maksas. No 1. līdz 5. klasei uz 15 skolēniem vienam skolotājam ieeja bezmaksas. 6.-12. klasei uz 20 skolēniem vienam skolotājam ieeja bezmaksas.

Programmas piedāvājums Latgales vēstniecībā GORS var tikt papildināts!

ZIEMASSVĒTKI AR THE QUEEN`S SIX
Sestdiena, 28. decembris 18.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - vidusskola
IEROBEŽOTS VIETU SKAITS!
 

“The Queen’s Six” ir sešbalsīgs vīru ansamblis, kas dibināts 2008. gadā, kad Lielbritānija atzīmēja 450. jubilejas gadu kopš Karalienes Elizabetes I kronēšanas, iedvesmojot ansambļa nosaukuma rašanos. Ansambļa “The Queen’s Six” dalībnieki ir Vindzoras pils Svētā Džordža kapelas kora dalībnieki. Koris piedalās karaliskās ģimenes norisēs, kuru vidū arī nesenākais lielais notikums – prinča Harija un Meganas Mārklas, Saseksas hercogu pāra, kāzas. Pateicoties intensīvajam mēģinājumu un koncertu grafikam, ansamblim piemīt īpaši izkopts un sabalansēts skanējums. Kolektīva repertuārs aptver ļoti plašu diapazonu, sākot ar viduslaiku vienbalsīgiem dziedājumiem, renesanses daudzbalsībai, krāšņiem madrigāliem un tautasdziesmām un beidzot ar džeza mūziku un populārās mūzikas skaņdarbu aranžējumiem.

Plašāk par pasākumu: TE

RĪGAS GREDZENS
Muzikāla izrāde
Piektdiena, 6. decembris 19.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - 9. klase, vidusskola

Koncertuzvedumu cikls “Latvijas gredzens“ četros konceptuāli atšķirīgos veidos izstāstījis, izdziedājis, izspēlējis un izdejojis katram novadam svarīgo un raksturīgo, atklājot atšķirīgo identitāti, kas dziļi iesakņojusies tur mītošos cilvēkos, valodā un kultūrtelpā. Dzejas, mūzikas, dziesmas un teātra valodā ir radīts stāsts – koncertuzvedums par Rīgu un tās lielajiem dziesminiekiem. Muzikālo izrādi veido: Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava, režisors Viesturs Kairišs u. c.

Plašāk par pasākumu: TE

SNIEGAVĪRS OLAFS 
Muzikāla izrāde 
Sestdiena, 21. decembris 16.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - sākumskola, pamatskola
 
Jautrais sniegavīrs Olafs no populārās animācijas filmiņas “Frozen” jeb “Ledus sirds” ir ieradies, lai izklaidētu savus mazos un lielos fanus. Muzikāla izrāde bērniem vai bērniem kopā ar vecākiem ar populāru aktieru piedalīšanos.
 
Plašāk par pasākumu: TE
 

LV vs RU. Vēsturisks mīlasstāsts
Teātra trupas KVADRIFRONS viesizrāde
Otrdiena, 28. janvāris 14.00 un 18.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - 8.-9. klase, vidusskola

“LV vs RU“ ir vēsturisks mīlasstāsts par latviešu un krievvalodīgo attiecībām. Izrāde balstīta stāstos par radošās komandas dzīves laikā piedzīvoto. Ikdienišķas atzīšanās mīsies ar aizspriedumainām etīdēm, dokumentāliem video fragmentiem, apcerīgu mūziku, mīlēšanu un lamāšanos. Iestudējuma tapšanas procesā aktieri apgūst viens otra dzimtās valodas. Igors Nazarenko apgūst latviešu un Jānis Kronis krievu valodu, lai varētu uzrunāt to sabiedrības daļu, ar kuru līdz šim ir izvairījušies sazināties valodas barjeras dēļ. 

Pirmās 80 biļetes uz katru no izrādēm bezmaksas.

Plašāk par pasākumu: TE

MAZĀ RAGANIŅA
Latvijas Leļļu teātra viesizrāde
Otrdiena, 11. februāris 18.00, Lielā zāle 
Latvijas skolas somas piedāvājums: parters 
7,00 €, balkons  4,50 €
Mērķauditorija - sākumskola, pamatskola
Šī izrāde ir par izvēlēm. Mazā raganiņa vēl ir ļoti jauna, viņai ir tikai 127 gadi. Kādu dienu viņa nonāk izvēles priekšā - ir jāsaprot, kas tad īsti ir labas un kas ir nelabas lietas. Vai labās lietas tiešām ir labas, vai tomēr ne... Kad rodas šis jautājums, pat burvestības īsti nepalīdz atrast pareizo atbildi, tādēļ labi, ka blakus vienmēr ir gudrais draugs krauklis Abrakss, kurš zina visu... gandrīz visu.
 
Plašāk par pasākumu: TE
 
BĒTHOVENS, VASKS UN AUZNIEKA KONCERTS ELEKTRISKAJAI ĢITĀRAI
Sinfonietta Rīga, Dži Dži (ASV)
Piektdiena, 20. marts 18.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums:
parters  7,00 €, balkons  5,00 €
Mērķauditorija - 8.-9. klase, vidusskola
 
Ludviga van Bēthovena dzīves laikā par viņa “Lielo fūgu” kritiķi neizpratnē grozījuši galvas, tomēr kopš 20. gadsimta sākuma šo opusu uzskata par vienu no dižā meistara daiļrades virsotnēm. Par pārlaicīgām vērtībām vēsta arī Pētera Vaska mūzika, kas kā allaž vēršas pie līdzcilvēkiem, piedāvājot garīgu mierinājumu. Tomēr šīs programmas galvenā intriga ir Koncerts elektriskajai ģitārai un orķestrim, kura autors ir Ņujorkā dzīvojošais Krists Auznieks. Ģitāras koncerta pirmatskaņojumā solo uzticēts korejiešu izcelsmes amerikānietei Dži Dži (Jiji), kura latviešu komponista mūziku spēlējusi arī Ņujorkas Linkolna centrā.
 
Plašāk par pasākumu: TE
 
POLIANNA
Liepājas teātra viesizrāde
Piektdiena, 17. aprīlis 18.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: parters – 7,00 €, balkons – 5,00 €
Mērķauditorija – 1.-7. klase
 

Liepājas teātra izrādes bērniem “Polianna“ režisors ir Dž. Dž. Džilindžers. Lomās: Elizabete Marija Brante, Signe Dancīte, Leons Leščinskis un citi. Izrāde nominēta 2018./2019. sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai 2 nominācijās: “Gada izrāde bērniem” un “Gada scenogrāfs” (Aigars Ozoliņš). Kādā depresijas māktā pilsētā ierodas vienpadsmit gadus veca meitene Polianna, lai ar prieka spēles palīdzību pierādītu apkārtējiem, ka pasaule ir ļoti jauka vieta, kurā dzīvot. It sevišķi savai krustmātei Pollijai, kura nocietinājusi savu sirdi un neļaujas nedz priekam, nedz emocijām.

Plašāk par pasākumu: TE

ĢĒRBĒJS
Liepājas teātra viesizrāde
Sestdiena, 18. aprīlis 18.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija – vidusskola
 

Liepājas teātra izrādes-ilūziju drāmas “Ģērbējs“ režisors ir Dmitrijs Petronko. Lomās: Edgars Pujāts, Rolands Beķeris, Inga Apine, Herberts Laukšteins un citi. Izrāde nominēta 2018./2019. sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai 2 nominācijās: “Gada aktieris” (Rolands Beķeris) un “Gada muzikālās partitūras autors” (Arturs Maskats). Vai maz kāds zina, cik daudz enerģijas prasa ģērbēja amats? Nākas ne tikai tīrīt kostīmus, bārdas un ūsas, bet risināt arī aktiera personiskās problēmas, lai viņš vispār spētu kāpt uz skatuves. Normans, kurš savā amatā kalpojis kungam 16 gadus, zina visu, kas notiek teātrī un kunga galvā.

Plašāk par pasākumu: TE

ČAIKOVSKIS, GRĪGS UN RAHMAŅINOVS
Vestards Šimkus un LNSO
Piektdiena, 3. aprīlis 19.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - 9. klase, vidusskola
 

Čaikovska mūzika ataino šekspīrisku kaislību vētru. Grīga klavierkoncertā apvienojas grandiozs plašums, cildenums, melodiskums, vienkāršība un pāri plūstoša enerģija. Bet Rahmaņinovs, atkal atgriežoties pie simfonijas žanra, radījis absolūta skaistuma paraugu uz 20. gadsimta traģiskās robežas. Koncerta programmā: Pēteris Čaikovskis “Vētra“, Edvards Grīgs Klavierkoncerts un Sergejs Rahmaņinovs Otrā simfonija. Koncerta diriģents – Ainārs Rubiķis.

Plašāk par pasākumu: TE

LATVIEŠU FILMU SEANSI
 
Programmā „Latvijas skolas soma” Latgales vēstniecībā GORS iespējams noskatīties dažādas Latvijā veidotas filmas:
 • Animācijas filma "Projām";
 • Bille;
 • Vectēvs, kas bīstamāks par datoru;
 • Homo Novus;
 • Tēvs nakts;
 • Vecā dārza noslēpums;
 • u.c.
Minimālais skolēnu skaits, lai nodrošinātu filmas seansu, ir 100 skolēni. Cena katram filmas seansam individuāla un atkarīga no skolēnu skaita, robežās no 2,50-5,00 €. Plašāka informācija par piedāvājumu, kā arī pieteikšanās filmām, zvanot 64633303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv
 
EKSKURSIJA LATGALES VĒSTNIECĪBĀ GORS
 
Latgales vēstniecība GORS piedāvā doties organizētās ekskursijās, lai labāk iepazītu koncertzāli un tās piedāvātās iespējas.
Ekskursijas laikā, kura ilgst vienu stundu, tiek iepazīta Lielā zāle “Gors”, Mazā zāle “Zīdaste”, semināru zāles, Mēģinājumu zāle, Horeogrāfijas zāle, tāpat ir iespēja pabūt aizskatuves zonā un ielūkoties mākslinieku grimētavās. Ekskursijas noslēgumā ikviens tiek laipni aicināts aplūkot aktuālo izstādi pirmā stāva Mākslas galerijā.
 
Ekskursiju pieteikšana
Darba dienās: 12.00–18.00
Sestdienās, svētdienās: 12.00–16.00
 
Ekskursiju apmeklējuma laiks
Katru dienu no 9.00-17.00, izņemot pasākuma dienās pēdējais laiks 2h pirms pasākuma sākuma
 
Cena
Grupām, kurās interesentu skaits ir 10 un vairāk – ekskursijas maksa ir 2,00 € personai (skolēniem 1,50 €). Skolēnu grupām uz 10 skolēniem vienam skolotājam kā pavadošajai personai ieeja ir bez maksas.