Kultūras notikumi augustā

Augustā turpināsies dzīve uz GORS jumta - kino, mūzika piektdienās un sestdienās, kā arī vasaras noslēgums ar lirisko arfas un balss saskaņu koncertprogrammā "Sarunas ar arfu" pašās mēneša beigās. Augustā koncertzālē viesosies spilgtais saksofonu kvartets "Atomos , kā arī franču noskaņās ļaus vakaru pavadīt Ineta Rudzīte un ģitāristu duets "Bague Duo". Mēneša noslēgumā - gaidītais apvienības "Raxtu Raxti" svētku koncerts. Tāpat atgādinām, ka vairāki augustā iecerētie pasākumi vēl arvien pastāvošo ierobežojumu dēļ diemžēl nenotiks, tie ir pārcelti uz vēlāku laiku. 
 
Sesdiena, 1. augusts, 12.00 un 13.00, 1. stāva foajē, bezmaksas, GORS
Svinot Rēzeknes pilsētas svētkus, 1. augustā aicinām izmantot iespēju izzināt Latgales vēstniecību GORS un piedāvājam bezmaksas ekskursijas plkst. 12.00 un 13.00, vietu skaits grupā ierobežots. Bezmaksas ekskursijas biļetes iespējams izņemt GORS Informācijas centrā no 10. jūlija.
 
Sestdiena, 1. augusts, 22.00, Jumta terase 7,00 €, GORS
Viestura Kairiša spēlfilma vēsta par Ansi – daiļkrāsotāju, kurš ir pieprasīts visās varās, kas nomainās īsā laika posmā pagājušā gadsimta 30. gadu beigās. Starp trīs varām, kas sabradā Anša pilsētu, divām sievietēm, kuras parādās puiša dzīvē un plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle.
 
Svētdiena, 2. augusts 11.0013.00, kafejnīca ZĪDS 15,00 €
Svētdienas vēlbrokastis nu jau kļuvušas par šīs vasaras tradīciju. Katram apmeklētājam būs iespēja izvēlēties kādu no kafejnīcas ZĪDS brokastu piedāvājumiem, piedāvājuma cenā iekļauta arī kafija, tēja un/vai ūdens.
 
No 2. augusta tiks pārcelta uz 15. novembri
 
No 7. augusta tiks pārcelts uz 2021. gada 13. martu
 
Piektdiena, 7. augusts, 21.30, Jumta terase 10,00 €, GORS
60. gadu Amerika. Mazizglītots bāra apsargs saņem piedāvājumu kļūt par melnādainā pasaules līmeņa pianista šoferi. Viņi dodas braucienā, ņemot līdzi ceļvedi, kurā atzīmēti tie retie iestādījumi, kuri ir droši afroamerikāņiem. Par muzikālo gaisotni rūpēsies ģitārists Reinis Jaunais, izpildot programmu „Zeme”.
 
Sestdiena, 8. augusts 19.00, Mazā zāle 11,00–13,00 , GORS
Viens no profesionālākajiem un radoši ziņkārīgākajiem Latvijas saksofonistiem Arvīds Kazlausks ir sapulcinājis kopā uz saspēli dažus daudzsološus jaunās paaudzes saksofonistus: Aigaru Raumani, Jāni Puķīti un Eduardu Lāci. Visi kvarteta dalībnieki ir vairāku profesionālās izpildītājmākslas konkursu laureāti, kā arī aktīvi koncertējoši mūziķi. Koncertprogrammā hipnotizējošas minimālisma mūzikas lappuses vijas ar mūsdienu amerikāņu komponistu retāk dzirdētiem opusiem. Amerikas mūziku grūti iedomāties bez džeza, tāpēc koncertu atklās pazīstamākās tēmas no pasaulslavenās operas Porgijs un Besa, kuras autors ir Džordžs Gēršvins (George Gershwin).
 
Sestdiena, 8. augusts, 22.00, Jumta terase 7,00 €, GORS
Sidonija Gabriele Kolete nonāk 19. un 20. gs. mijas Parīzes intelektuāļu vidē. Vīra pierunāta, Kolete kļūst par viņa rēgu rakstnieci un uzraksta daļēji autobiogrāfisku romānu par dumpīgu lauku meiteni vārdā Klodīne. Viņa met izaicinājumu sabiedrības priekšstatiem par literatūru, dzimumu lomām, modi un seksualitāti.
 
Piektdiena, 14. augusts, 21.30, Jumta terase 10,00 €, GORS
Odesa, karsts 1970. gada augusts. Pašā sezonas plaukumā piepeši tiek izsludināta karantīna, jo noticis holeras uzliesmojums. Ekstremālā situācija saasina jūtas un vēlmes, radīdama nepieciešamību dzīvot kaislīgi un pārdroši. Par vakara muzikālo pusstundu parūpēsies māksliniece Múr.
 
Sestdiena, 15. augusts 19.00, Mazā zāle 15,00–20,00 , GORS
Dziedātāja Ineta Rudzīte un ģitāristu duets  „Bague Duo”, kurā apvienojušies ģitāristi Ēriks Upenieks un Aivars Hermanis, piedāvā franču Gypsy jazz programmu „Le Chemin”. Koncertprogramma veidota kā muzikāls  stāstu ceļojums, īpaši piedomājot par atmosfēru un vēstījuma noskaņu. Programmā iekļautas gan visiem zināmās franču dziesmas: „Le Champs elysee”, „La vie en rose”, arī Karlas Bruni izpildītā „Quelqu’un ma dit”, dziesma no multfilmas „Ratatoulee Le festin” un, protams, „Gypsy jazz”.
 
Sestdiena, 15. augusts, 22.00, Jumta terase 7,00 €, GORS
Režisora Nīla Bērgera komēdija „Pilnīgi nesaderīgi” ir sirsnīgi humoristisks skatījums uz attiecībām starp paralizētu bagātnieku un krimināli sodītu bezdarbnieku, kas tiek nolīgts par viņa aprūpētāju.
 
Svētdienas vēlbrokastis
Svētdiena, 16. augusts 11.0013.00, kafejnīca ZĪDS 15,00 €
Svētdienas vēlbrokastis nu jau kļuvušas par šīs vasaras tradīciju. Katram apmeklētājam būs iespēja izvēlēties kādu no kafejnīcas ZĪDS brokastu piedāvājumiem, piedāvājuma cenā iekļauta arī kafija, tēja un/vai ūdens.
 
No 16. augusta tiks pārcelts uz 18. oktobri
 
Piektdiena, 21. augusts, 21.30, Jumta terase 10,00 €, GORS
Kannu kinofestivāla godalgots stāsts par vīrieti un sievieti, kuri nav sastapušies īstajā laikā un cenšas gūt virsroku pār auksto karu – sirdī, nevis cīņā.  Par spīti likteņa līkločiem viņi iemīlas viens otrā, tomēr 60. gadu aukstais karš sagrauj sapņus. Mūzika JAZZ/FUNK TRIO Lipskis/Justs/Arbidāns.
 
Sestdiena, 22. augusts, 22.00, Jumta terase 7,00 €, GORS
Filma seko rotaļīgajām un aizrautīgajām attiecībām starp gados jauno Tērneru un ekscentrisko godalgoto aktrisi Gloriju Grehemu 1978. gadā Liverpūlē. Tas, kas sākas kā spilgta dēka starp leģendāro aktrisi un viņas jauno mīļāko, ātri pāraug dziļākās attiecībās, kuras piedzīvos dažādus pārbaudījumus.
 
No 23. augusta tiks pārcelts uz citu laiku. Datums tiks precizēts!
 
Piektdiena, 28. augusts 21.30, Jumta terase 15,00 , GORS
Koncertprogrammā „Sarunas ar arfu” skanēs divu angļu mūzikas komponistu – renesanses komponista Džona Dovlanda un 20. gs. pārstāvja Bendžamina Britena – skaņdarbi. Koncertā būs dzirdama arī divu mūziķu saspēle – tenoram/kontrtenoram Mikum Abaroniņam šoreiz pievienosies arfiste Ieva Šablovska. „Sarunas ar arfu” koncepcijā izvēlēts pretnostatīt vairākas lietas – divu arfu izmantošanu (ķeltu un klasiskā), divus balss veidus – tenors un kontrtenors un arī divus angļu komponistus – Dovlandu un Britenu. Lai gan abi autori katrs pārstāv savu laikmetu, starp tiem ir zināma sintonija, jo Britens savā daiļradē ir iespaidojies no Dovlanda mūzikas.
 
Sestdiena, 29. augusts, 22.00, Jumta terase 7,00 €, GORS
Ilgus gadus profesors Ričards ir centies būt par paraugu, dzīvot pareizi. Līdz vēsts par nedziedējamu slimību visu sagriež ar kājām gaisā. Ja dzīvot atlicis maz, lai dzīve ir jautra un bezrūpīga! Viņš met izaicinājumu aizspriedumiem un sāk dzīvot tā, kā vienmēr vēlējies. Galvenajā lomā – izcilais Džonijs Deps.
 
Svētdienas vēlbrokastis
Svētdiena, 30. augusts 11.0013.00, kafejnīca ZĪDS 15,00 €
Svētdienas vēlbrokastis nu jau kļuvušas par šīs vasaras tradīciju. Katram apmeklētājam būs iespēja izvēlēties kādu no kafejnīcas ZĪDS brokastu piedāvājumiem, piedāvājuma cenā iekļauta arī kafija, tēja un/vai ūdens.
 
Svētdiena, 30. augusts 18.00, Lielā zāle 15,00–25,00
„Raxtu Raxti” muzicē jau astoto gadu, kuru laikā grupas repertuārs veidojies no labi zināmām komponista Imanta Kalniņa dziesmām, pašu dalībnieku orģināldziesmām un tautas mūzikas aranžijām. Arī šoreiz būs iespēja baudīt un kopā izdziedāt populārākās dziesmas – „Rakstu rakstus”, „Man apnikusi”, „Apkal manu kumeliņu”, „Maijas dziesma”, dziesmas no pēdējā albuma „Vēstījums rakstos”, kā arī iepazīt pavisam jaunas kompozīcijas, kas jau drīzumā būs dzirdamas grupas jaunajā albumā. Kā īpaša dāvana svētku koncertā Rēzeknē tiks atskaņotas dziesmas, kas raksturīgas arī Latgalei. „Raxtu Raxti” pamatsastāvā muzicē: Kristīne Kārkle-Kalniņa (balss, vijole, kokle), Marts Kristiāns Kalniņš (balss, klavieres, harmonium, oboja, stabules), Edgars Kārklis (balss, akordeons, dūdas, stabules), Armands Treilihs (basģitāra) un Artis Orubs (sitamie instrumenti).