SARUNAS AR ARFU. Mikus Abaroniņš un Ieva Šablovska

Vasaras noslēgumā GORS apmeklētājus gribam aicināt uz nedaudz maģiskas sajūtas piedzīvošanu – vasaras vakars, atklātas debesis, arfa un liriska mūzika Mikus Abaroniņa un Ievas Šablovskas koncertprogrammā “Sarunas ar arfu”.

Koncertprogrammā “Sarunas ar arfu” skanēs divu angļu mūzikas komponistu – renesanses komponista Džona Dovlanda (John Dowland, 1563–1626) un 20. gs. pārstāvja Bendžamina Britena (Benjamin Britten (1913–1976)) – skaņdarbi. Koncertā būs dzirdama arī divu mūziķu saspēle – tenoram/kontrtenoram Mikum Abaroniņam šoreiz pievienosies arfiste Ieva Šablovska. “Sarunas ar arfu” koncepcijā izvēlēts pretnostatīt vairākas lietas – divu arfu izmantošanu (ķeltu un klasiskā), divus balss veidus – tenors un kontrtenors un arī divus angļu komponistus – Dovlandu un Britenu. Lai gan abi autori katrs pārstāv savu laikmetu, starp tiem ir zināma sintonija, jo Britens savā daiļradē ir iespaidojies no Dovlanda mūzikas.

Oriģināli Dovlands savu mūziku ir rakstījis lautai un balsij, bet šajā koncertā lautas vietā skanēs mazā ķeltu arfa, kas skanējuma ziņā līdzinās renesanses instrumentiem un klausītājiem sniegs citu redzējumu un interpretāciju šai mūzikai. Kā pāreja no Dovlanda saldsērīgajām dziesmām būs Britena četru tautasdziesmu aranžijas, kurās var saskatīt šo Britena ietekmēšanos no renesanses mūzikas. Koncerta noslēgumā skanēs Britena dziesmu cikls “A Birthday Hansel”, kurš ir tapis kā pasūtījums Karalienes Elizabetes II dzimšanas dienai.

Koncertā sēdvietas būs bez norādītas vietu numerācijas, sēdvietu brīvi varēs izvēlēties uz vietas.

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 10% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.
 
Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana.
 Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.
 
Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv.

28. Aug 202021:30, piektdiena
Paredzamais ilgums1 h
Norises vietaJumta terase
Cena15.00 €
OrganizētājsAustrumlatvijas koncertzāle, SIA
Pieslēdzies vai Reģistrējies, lai nopirktu biļetes GORS biļešu sistēmā!
Kamēr pastāv ‘Covid-19’ izplatības mazināšanai noteiktie ierobežojumi pasākumu apmeklēšanā, biļetes uz pasākumiem jāiegādājas KATRAM apmeklētājam neatkarīgi no vecuma. Bērni līdz 7 gadu vecumam var netikt ielaisti. Tāpat ierobežojumu dēļ pagaidām nevaram nodrošināt arī bērnistabas darba atsākšanos. Paldies par sapratni!