TAYA BELL. Tikšanās ar mākslinieci

Taja Bella (Taya Bell). Personālizstāde 09.01.–22.02. 2018.

Taja Bella (dzimusi 1974. g. Semejā, Kazahstānā) līdz 2000. gadam  izglītojusies Almati, iegūstot bakalaura grādu mākslās, kā arī grādus pedagoģijā un svešvalodā. No 2010. līdz 2011. gadam Taja Bella studējusi Florences Mākslas akadēmijā Itālijā, tad turpinājusi izglītību Krievu Mākslas akadēmijā Florencē (2013–2016), kuru absolvējusi ar diplomu tēlotājmākslā, specializējoties tieši zīmēšanā un gleznošanā. Šos gadus Taja min kā “četrus fantastiskus gadus ar zīmēšanu, kompozīciju, gleznošanu, daudz dželato saldējuma, kā arī nebeidzamiem Eiropas lieliskāko mākslinieku daiļdarbu piepildītu Florences muzeju apmeklējumiem.”

Bellas daiļradē vērojama holandiešu, krievu un itāļu meistaru ietekme. Viņas mākslas darbus caurstrāvo arī aizraušanās ar ģeniālo Marku Šagālu. Tajas gleznas ataino ebreju un kristiešu tradīcijas, kā arī sievietes, mātes, mākslinieces ikdienas gaitas. “Man prieku sagādā dzīves ainu gleznošana. Reizēm viņi ir līdzsvara meklējumos, daži no viņiem pavada laiku strādājot, daži sapņojot, bet citi, tiecoties rast kaut ko diženāku un dziļāku”.

Tajas Bellas darbi bijuši izstādīti Fudži galerijā Itālijā. Mākslinieces glezna “Laiva” ir daļa no izstādes, kas nesen tikusi izrādīta Rīgā un pavisam drīz mēros ceļu uz Tallinu un Korvelisas pilsētu Oregonā, ASV.

Šobrīd Taja kopā ar savu vīru dzīvo Rīgā. Izstāde Latgales vēstniecībā GORS ir viņas pirmā ienākšana Latvijas mākslas dzīves apritē.

Foto: Andrejs Vasjukevičs/ Latgales vēstniecība GORS