Izstādes RĪGA-RĒZEKNE-RĪGA atklāšana

No 5. līdz 30. septembrim Latgales vēstniecībā GORS aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēku izstāde "Rīga – Rēzekne – Rīga", ko veido Rīgas un LMA Latgales filiāles pedagogu darbi.

Latvijas Mākslas akadēmijas rektors profesors Aleksejs Naumovs izstādi raksturo kā vienotu veselumu, kurā satiekas Rīga un Rēzekne, un tā iezīmēs jaunā mācību gada sākumu, kas tiks pavadīts ciešā sadarbībā. Rektors norāda, ka būtiski jaunajiem studentiem un plašākai sabiedrībai parādīt akadēmijas personības, lai vienkopus ieraudzītu, kā viņi strādā, kopīgo un atšķirīgo viņu darbā, kā arī veidot pamatu mijiedarbībai ar studentiem. Naumovs uzsver, ka studentu diplomdarbi tiek radīti koleģiālā kopdarbā ar pasniedzējiem, tādēļ studentiem būtiski redzēt, kādā virzienā pasniedzēji strādā, lai paši rastu iespēju atrast sevi mākslā.

Rektors atzīmē, ka došanās 240 km no Rīgas, lai eksponētu akadēmijas pasniedzēju darbus, ir cieši saistīta ar akadēmijas mērķi veicināt mākslas pieejamību, kā arī akcentēt Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles izcilo un līdzvērtīgo līmeni mākslas izglītībā un plašāk – mākslas scēnā.

Izstādē piedalās: Aija Baumane, Kristians Brekte, Vjačeslavs Fomins, Elīna Ģibiete, Māra Kalniņa, Ieva Krūmiņa, Daina Manuško, Jānis Murovskis, Aleksejs Naumovs, Juris Petraskēvičs, Guntars Sietiņš, Aivars Sprūdžs, Andris Vītoliņš, Kristaps Zariņš, Anatolijs Zelčs un Osvalds Zvejsalnieks.