OSOKINS – BĒTHOVENAM. Pianista Andreja Osokina koncerts tiešraidē

Tiešraidē no Latgales vēstniecības GORS skanēs pianista Andreja Osokina soloprogramma “Osokins – Bēthovenam”, kurā talantīgais pianists atskaņos ne vien Ludviga van Bēthovena mūziku, bet arī Roberta Šūmaņa, Friderika Šopēna, Sergeja Rahmaņinova skaņdarbus. Koncerta intriga – Kristapa Pētersona Bēthovenam veltītā skaņdarba pirmatskaņojums.

Turpinoties COVID-19 ierobežojumiem, martā plānotais klātienes koncerts tika atcelts, tomēr ceram, ka tiešsaistes satikšanās ar mākslinieku spēs klātienes pasākumu gaidīšanu padarīt nedaudz vieglāku.

Koncerta tiešraidi varēs vērot šajā lapā vai GORS facebook lapā.

Ludviga van Bēthovena 250. jubilejas gadā būt par vēstnesi sava iemīļotā komponista mūzikai uzņēmās viens no Latvijas talantīgākajiem pianistiem Andrejs Osokins. Programmā līdzās zināmākajai Bēthovena fantāzijai "Sonata quasi una fantasia" jeb Mēnesnīcas sonātei skanēs vēl divu 2020.gada jubilāru - Roberta Šūmaņa un Friderika Šopēna romantiska apcerīguma un mīlas jūsmas pārņemtās miniatūras, Sergeja Rahmaņinova jaunības sacerējums – zvanu skaņām piesātinātā Prelūdiju dodiēz minorā, kā arī trausli maigā solo dziesmas “Ceriņi” transkripcija klavierēm.

“Bēthovena mūzikai veltīto koncertu es gaidu ar īpašu satraukumu un saviļņojumu. Kopā ar klausītājiem vērosim Bēthovena monumentālās personības ietekmi uz visu turpmāko Eiropas mūzikas attīstību,” saka Andrejs Osokins.

“Latgales vēstniecībā GORS man būs liels gods pirmatskaņot Kristapa Pētersona veltījumu Bēthovenam. Manuprāt, šis komponista darbs ir ļoti vērtīgs pienesums latviešu klaviermūzikas pūrā. Kristapa Pētersona mūzikas valodas intonatīvā novitāte tieši atbilst šo vārdu fonētiskajai saspēlei, jo viņa Veltījumā Bēthovenam klasisko skanējuma vērienu Pētersons paplašina tam pievienojot savu skaņraža fantāziju caur plaukstu un pirkstu piesitieniem, klauvējieniem un pieskārieniem it kā modinot arvien jaunas klavieru dimensijas.” gaidāmo pirmatskaņojumu komentē Andrejs Osokins.

Andrejs Osokins

Pianists Andrejs Osokins izceļas ar savu daudzpusību – gan kā spilgts un harizmātisks solists Berlīnes filharmonijā un citās lielākajās Eiropas koncertzālēs sadarbībā ar izciliem pasaules orķestriem, gan solo programmās un laikmetīgās mūzikas interpretācijās. Andrejs ir arī uzticams skatuves partneris operdziedātājām Marinai Rebekai un Inesei Galantei un aizrautīgs kamermūziķis ansamblī. Zīmīgi, ka viņš ir pasaules nozīmīgāko pianistu konkursu laureāts - tostarp Artura Rubinšteina Starptautiskā pianistu konkursa Telavivā, Longas – Tibo starptautiskā konkursā Parīzē, Līdsas Starptautiskā pianistu konkursa un Karalienes Elizabetes Starptautiskā pianistu konkursa Briselē.

07. Мая 2021 19:00, пятница
Предполагаемая продолжительность1 h 30 min
МестоположениеMazā zāle
Стоимость билетаВход бесплатный
OрганизаторAustrumlatvijas koncertzāle, SIA