LNSO vasarnīca 2018. Happy Birthday, Mr. Bernstein!

No 24. līdz 26. augustam Latgales vēstniecībā GORS norisinājās nu jau ceturtais klasiskās mūzikas festivāls ģimenei un draugiem "LNSO vasarnīca". “LNSO vasarnīca” piedāvāja daudzveidīgu, krāsainu programmu divos lielos vakara koncertos ar četru ģēniju mūziku, divās muzikālās izrādēs bērniem un pusaudžiem, kā arī darbnīcas un spēles. 
Festivāla otrajā dienā, 25. augustā, Lielajā zālē maestro Andra Pogas vadībā tika svinēta ģeniālā amerikāņu diriģenta un komponista Leonarda Bernsteina 100. jubileja. Pirms koncerta notika pirmskoncerta sarunas "Vai arī Bernsteins bija latgalietis" ar dzejnieku Raibū un Orestu Silabriedi. Koncerta godaviešņa bija mūziklos rūdītā, asprātīgā un enerģiskā amerikāņu dziedātāja un aktrise Kima Krisvela, kas savu karjeru aizsāka Ņujorkas Brodvejā un turpināja Londonā, Berlīnē un citviet, atskaņojot Bernsteina mūziku ievērojamā maestro Saimona Retla vadībā. Koncerta pirmajā daļā skanēja Sergeja Rahmaņinova Ceturtais klavierkoncerts, kurā solo spēlēja izcilais latviešu pianists Andrejs Osokins. Pēc koncerta svinības turpinājās uz Jumta terases Leonarda Bernsteina dzimšanas dienas ballītē ar grupu "Baltinos" un "Valmiermuižas alu".
Festivāla programmā tika iekļauti interesanti pasākumi arī jaunākajiem apmeklētājiem. Mazajā zālē bija iespēja noskatīties muzikālu izrādi bērniem "Vējš vītolos". Mūziku iestudējumam komponējis "Spēlmaņu nakts" balvas ieguvējs Edgars Mākens.
25. augustā notika arī meistarklase ar Vari Klausītāju, kur improvizācijas ceļā kopā ar mazajiem klausītājiem tika izveidots muzikāls stāsts, ko papildināja mākslinieka uz vietas tapušās ilustrācijas.
Lai labāk iepazītu koncertnamu GORS, bērni un pusaudži tika aicināti piedalīties aizraujošā spēlē – audiālā piedzīvojumā “Atrodi mūzikas instrumentu”. Bērniem pēc skaņas bija jāmeklē seši mūzikas instrumenti un jāmēģina pēc tembra atpazīt tos. 
 
Foto: Andrejs Vasjukevičs/ Latgales vēstniecība GORS