Latvijas Filmu maratons

Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē "Zīdaste" svētdien, 17. novembrī visas dienas garumā kino mīļi aicināti apmeklēt Latvijas Filmu maratonu. Diena sāksies ar īpašo seansu bērniem, kam sekos dokumentālais kino un filmas pusaudžiem. Latvijas Filmu maratona noslēgumā būs iespēja noskatīties režisora Jāņa Norda spēlfilmu "Mammu, es Tevi mīlu".

12:00 1. seanss. Animācija bērniem. Biļetes: Ls 1 (1,42 eiro)
"Vāsa" režisori Jānis Cimermanis un Māris Putniņš, 2013. gads  (7 min). "Animācijas brigādes" jaunākā filma par Avārijas brigādes piedzīvojumiem Eiropā.
Vecmeistara Arnolda Burova filmu izlase:
"Puķu Ansis" (10 min). Dārznieka dēls Ansis pēc tēva nāves kopā ar kaķi dodas pasaulē.
"Tīģeris Ņau-Ņau" (10 min). Mazais zēns ir pieradis nevīžīgi apieties ar spēļmantām. Viņš pat nomocīja savu labāko draugu- rudo kaķēnu.
"Bums un Piramidons" (9 min). Filma par mednieku Bumu un viņa uzticamo draugu suni ar iesauku Piramidons. Par to, kā viņi palīdz dzīvniekiem, putniem, mazuļiem- visiem, kas ir vājāki un neaizsargātāki.
"Si-Si-Dra" (9 min). Filmas galvenais varonis – palaidnīgs un nevīžīgs puika, kuram sivēns dod mācību, lai turpmāk viņš uzvestos pieklājīgāk.

13:00 2. seanss. Dokumentālais kino. Ieeja bez maksas
"Atmodas antoloģija", režisors Askolds Saulītis, (filmas garums 90 min). Latvijas Tautas Frontes 25. gadskārtu sagaidot, ir tapusi dokumentāla filma "Atmodas Antoloģija", kas vēsta par būtiskākajiem notikumiem un mezglpunktiem Latvijas ceļā uz valstiskās neatkarības atjaunošanu. Vienlaikus filma vēsta par nozīmīgākajām mūsdienu sabiedrības vērtībām, kas tika ieliktas atjaunotās valsts šūpulī. "Atmodas Antoloģijā" tiek skartas arī mazāk zināmas vēstures lapaspuses – jautājumi par Perestroikas procesu lomu Atmodas sākumposmā, PSRS struktūru iesaistīšanos Tautas frontes organizācijā un mēģinājumi to vadīt sev vēlamā virzienā. Filmā tiek parādīta Latvijas Tautas frontes darbība arī pēc uzvaras LPSR Augstākās Padomes vēlēšanām, tostarp 1991. gada janvāra un augusta notikumos līdz pat 5. Saeimas vēlēšanām, kas organizācijai kļuva liktenīgas.

15:00 3. seanss. Īpaši aicināti studenti un vecāko klašu skolēni. Biļetes: Ls 1 (1,42 eiro)
"Zivs", režisore Ksenija Zaķe (filmas garums 12 min), Ksenijas Zaķes veidotie videoklipi un tikšanās ar autori. Ksenija Zaķe dzimusi 1986. gadā Jūrmalā. Strādā ar ilustrāciju, video, animāciju un grafisko dizainu, grupas "Tribes of the City" soliste. Kopš 2008. gada studē Latvijas Kultūras akadēmijā, Vizuālās komunikācijas nodaļā. Veidojusi klipus grupām "Satellites LV" un "Instrumenti", kā arī "Instrumentu" koncerttūres "Tru Live 2011" lielizmēra video projekcijas. Latvijas Filmu maratonā būs iespēja noskatīties šos klipus, kā arī Ksenijas Zaķes un Undīnes Bukas jaunāko veikumu – īsfilmu "Zivs". Tikšanās ar Kseniju noteikti būs interesanta visiem, kurus interesē video un animācijas jomas – gan profesionāļiem, gan iesācējiem.
"Amatieris", režisors Jānis Nords, 2008. gads (filmas garums 80 min), Lomās: Edgars Samītis, Ksenija Zaķe, Regīna Razuma. Viktors ir talantīgs žurnālistikas students, kurš agrāk nopietni nodarbojies ar futbolu, bet tagad vienkārši bauda dzīvi un piepelnās, tirgojot marihuānu. Uzzinot, ka viņa draudzene - topošā māksliniece Iveta - gatavojas studēt Amsterdamā, Viktors vēlas doties viņai līdzi. Lai nopelnītu naudu ceļojumam, viņa rīcībā ir tikai viena vasara. Lai gan ar mātes starpniecību Viktors iegūst reportiera darbu populārā sporta laikrakstā, honorāri ir pārāk mazi. Lai atrisinātu savas finansiālās problēmas, Viktors nolemj riskēt un paplašināt savu nelegālo biznesu. Dzenoties pēc lielas naudas, nav ilgi jāgaida, līdz sākas arī lielas problēmas.

18:00 4. seanss. Spēlfilma "Mammu, es Tevi mīlu". Biļetes: Ls 2 (2,85 eiro)
2013. gadā tapusī režisora Jāņa Norda spēlfilma "Mammu, es Tevi mīlu" (filmas garums 83 min) ir dinamisks attiecību trilleris par trīspadsmitgadīgu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu nedēļu Raimonda dzīvē. Raimonds aizbēg no mājām, iekuļas apšaubāmā afērā ar lokālo prostitūtu, nonāk policijas redzeslokā un visbeidzot atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu. Galvenajās lomās: Kristofers Konovalovs, Vita Varpina, Indra Brike, Haralds Barzdins, Matiss Livcane.

 

Biļetes uz Latgales vēstniecības GORS pasākumiem iegādājamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās visā Latvijā, tai skaitā Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē, Pils ielā 4, kā arī interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.