Tikšanās ar mākslinieku JĀNI MAĻECKI

No 19. jūnija līdz 12. augustam Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā skatāma Jāņa Maļecka personālizstāde "Gleznas". Savukārt 11. augustā plkst. 20.00 pēc RIX klavieru kvarteta koncerta (ar Jāņa Maļecka piedalīšanos) gaidāma tikšanās ar pašu mākslinieku.

Jāņa Maļecka glezniecība veidojusies ciešā sasaistē ar mūziku, galveno uzdevumu saskatot jūtu un sajūtu variāciju attēlošanā.  Muzikālas tēmas un muzikālas noskaņas sastopamas jebkurā audeklā, gan vizuāli iemiesotas skaņu plūsmās figurālās gleznās "Arfiste"', "Čelliste", "Pavasara sonāte", gan smalkas gaismas vibrācijās dabas tēlojumā "Aleja", "Pienene", gan artistiski ritmiskās abstraktās kompozīcijās. Emocionāli jūtīgs un izsmalcināts kolorīts veido bagātu iespaidu, lauku un krāsu toņu saskaņa bāzējās latviešu glezniecības labākajās tradīcijās.

Jānis Maļeckis (dz. 1957. g.) ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, Friderika Šopēna Mūzikas universitātes (Varšava) viesprofesors, aktīvi koncertējošs pianists, kura otra lielā aizraušanās ir glezniecība. Viņš 1994. gadā ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju, sarīkojis vairāk nekā desmit personālizstādes.

Attēls: Karmena. 2017. g. Audekls, eļļa. 97 x 130 cm

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv.  

11. Aug 2018 20:00, sestdiena
Paredzamais ilgums1 h
Norises vieta1.st. foajē
Biļetes cenaIeeja par brīvu
OrganizētājsAustrumlatvijas koncertzāle, SIA