STARP DŽEZA UN KLASISKĀS MŪZIKAS PASAULĒM. KENO HERIHAUZENA kvartets

Pianists Keno Harihauzens, saksofonists Kārlis Auziņš, čelliste Maija Frīdmane un kontrabasists Andris Mainigs ķeras pie lietas bez gariem aplinkus ievadiem. Jau no pirmajām notīm viņi skaidri pasaka, par ko te būs runa. Neuzbāzīga aizrautība viņu mūzikā apvienojas ar uzstājīgu skaidrību. Mūzika pārņem klausītāju savā varā ar katru toni, katru elpas vilcienu, katru kustību. Tā atsakās neiejaukties, ne brīdi nepaliek neitrāla, nav ar mieru uzkavēties fonā. Keno Harihauzens un viņa muzikālie domubiedri no Vācijas, Latvijas un Krievijas atļaujas aizraut klausītāju. 
 
Jau pats kvarteta sastāvs uzskatāmi parāda grupas neparasto raksturu. Tenorsaksofona, čella, kontrabasa un klavieru kombinācija vedina domāt drīzāk par mūsdienīgu kamermūzikas ansambli nekā džeza grupu. Taču pianistu un komponistu Keno Harihauzenu jau arī neinteresē tipiski džeza formāti.
 
Daudz runāts par kompozīcijas un improvizācijas attiecībām [džezā], tāpēc kvartetam veltīti atzinības vārdi par to, ka ikviena improvizācija vienlaikus izskan kā spontāna kompozīcija, var izklausīties pēc nolietotas klišejas. Taču Keno Harihauzena kvarteta pieeju no līdzīgiem citu mūziķu centieniem atšķir tas galēji sakāpinātais līmenis, kādā [katrs no dalībniekiem] ik brīdi apzinās grupas kolektīvo priekšnesumu. Ikviens no kvarteta mūziķiem jebkurā acumirklī intuitīvi sajūt, kur ir viņa vieta un kādu lomu viņš spēlē šai elastīgajā muzikālajā kopumā. Turklāt arī lielākas brīvības brīžos viņi savā improvizācijā neaiztraucas kaut kur nekurienē. Visi četri mūziķi precīzi zina ne tikai, kurp viņi grib doties, bet arī to, ka viņi tur tiešām nonāks. Viņi ļoti precīzi noturas savas mūzikas robežās un neļauj nekādām idejām no ārpasaules novērst no tām uzmanību. Lai cik augstu sarežģītības pakāpi sasniegtu kvarteta mūzika, viss tajā attīstās saskaņā ar ļoti dabisku loģiku. 
Gors vēstnieka kartes īpašniekiem

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 10% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas. Tāpat 10 % atlaide biļešu iegādei GORS vai "Biļešu Paradīze" kasēs klātienē, uzrādot derīgu ISIC vai ITIC karti.

Noderīga informācija

 

Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne.lv

22. Okt 2023

19:00, svētdiena
Paredzamais ilgums2 h
Norises vietaMazā zāle
Organizētājs: Austrumlatvijas koncertzāle, SIA

Biļetes cena

15.00 €
18.00 €