Rokgrupas DDT koncerts

27. novembrī Latgales vēstniecībā GORS ar koncertprogrammu "Soļnik" viesosies viena no Krievijas slavenākajām rokgrupām "DDT" un tās harismātiskais līderis Jurijs Ševčuks.

Koncerta apmeklētājus "DDT" priecēs ar koncertprogrammu "Soļnik", kas tapusi pirms diviem gadiem. Koncertprogrammas ideja radās līdz ar Jurija Ševčuka grāmatas "Soļnik" izdošanu. Pirmo reizi tā izskanēja Sanktpēterburgas Filharmonijas Lielajā zālē, savukārt Maskavā programma tika prezentēta Estrādes teātrī. Programma "Soļnik" izpelnījās masu mediju un mūzikas kritiķu simpātijas, īpaši tika izcelta Jurija Ševčuka melodeklamācija un bekvokālistes Aļonas Romanovas solo, kā arī Alekseja Fedičeva komponista talants, kura instrumentālās kompozīcijas bagātina koncertprogrammu "Soļnik".

Divu gadu laikā "DDT" ar koncertprogrammu "Soļnik" koncertējusi dažādās Krievijas pilsētās un ārvalstīs, un ikreiz tā skan citādāk. Tūres laikā koncertprogramma mainījusies, apaugot ar detaļām, jaunām muzikālām improvizācijām, dziesmām un dzeju. Šobrīd programmas formāts vairāk līdzinās audio teātrim - tas nav vienkāršs dziesmu salikums, bet gan harmonisks dzīva teksta un mūzikas savienojums. Koncertprogramma "Soļņik" vairāk radīta kamerzālēm, tāpēc ļauj ieraudzīt roka mūziku no citas puses - kā filozofiju ar dziļu, poētisku domāšanu, kā mūziku, kas nav vienaldzīga pret cilvēku likteņiem.

Grupa "DDT" dibināta 1980. gadā Ufā. Gadu laikā ir mainījusies ne tikai grupas nosaukuma interpretācija, bet arī mūziķu sastāvs. Patlaban "DDT" turpina spēlēt tikai viens sākotnējā sastāva mūziķis - grupas līderis Jurijs Ševčuks, dedzīgs Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīma kritizētājs, viens no redzamākajiem Krievijas rokenrola līderiem līdzās Viktoram Cojam un Borisam Grebenščikovam. Jurijs Sevčuks publiku lutina ne tikai ar iedvesmojošiem un dedzīgiem sociāliem vēstījumiem, bet arī ar filozofiskiem un liriskiem skaņdarbiem, kas, lai arī šķietami vedina uz emocionālu smeldzi un skumjām, tomēr galu galā rosina iedziļināties un domāt, atstājot paliekošu, tikai sev raksturīgu pēcgaršu.

Grupas "DDT" koncerts notiks trešdien, 27. novembrī plkst. 19, Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē. Biļetes uz koncertu iegādājamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās visā Latvijā, tai skaitā Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē, Pils ielā 4, kā arī interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.