REINAS ZEMES IEDVESMOTIE. Aurēlija Šimkus un Rēzeknes kamerorķestris

 
REINAS ZEMES IEDVESMOTIE

Uz koncertu aicina Rēzeknes kamerorķestris, kuram diriģenta Jāņa Stafecka vadībā, pievienosies pianiste Aurēlija Šimkus.

Programmā:
Ludviga van Bēthovena 4. koncerts klavierēm ar orķestri. Klavieru solo – Aurēlija Šimkus
Roberta Šūmaņa 3. ”Reinas” simfonija
 
Koncertprogrammas “Reinas zemes iedvesmotie” iedvesma gūta tieši tur, Reinas zemē. Koncertā skanēs šī gada jubilāru – vācu komponistu Roberta Šūmaņa, kuram svinētu 210. jubileju, un Ludviga van Bēthovena, kuru šogad godina 250. dzimšanas dienā, – skaņdarbi. Līdzās Šūmaņa 3. “Reinas” simfonijai izskanēs Bēthovena 4. koncerts klavierēm ar orķestri, kurā klavieru solo atskaņos Aurēlija Šimkus, kura šobrīd studē Vācijā, Ķelnes Mūzikas augstskolā.
 
Aurēlija Šimkus
 
Jaunā un talantīgā pianiste Aurēlija Šimkus dzimusi 1997. gadā. Plašākas auditorijas priekšā viņa debitēja 11 gadu vecumā Latvijas deviņdesmitgadei veltītajā koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī, kurā uzstājās arī viņas brālis Vestards Šimkus, Elīna Garanča, Gidons Krēmers un citi izcili Latvijas mūziķi. Klavierspēli sākusi apgūt četru gadu vecumā, Aurēlija Šimkus koncertos uzstājas jau kopš septiņu gadu vecuma. Ar panākumiem piedalījusies Latvijas jauno mūziķu kamermūzikas konkursos. Uzstājusies kopā ar Kauņas Filharmonisko orķestri, Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri un Valsts Akadēmisko kori “Latvija”. Par savu otro solo albumu “Bach – Ich ruf’ zu dir”, kura izdevēja ir vācu firma “RS Produktion”, ieguvusi prestižo Vācijas mūzikas balvu “Echo Klassik”.
 
Rēzeknes kamerorķestris
 
Rēzeknes kamerorķestrī, kura diriģents no 2011. gada ir Jānis Stafeckis, muzicē Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi, pedagogi un absolventi. Koncertprogrammu iestudēšanai tiek piesaistīti arī labākie Latvijas profesionālo orķestru mūziķi. Tieši ar Rēzeknes kamerorķestra koncertu 2013. gada 19. maijā aizsākās arī Latgales vēstniecības GORS darbība. Orķestris regulāri iepriecina Latgales vēstniecības GORS apmeklētājus ar dažādas mūzikas programmām – pērn Lieldienu laikā skanēja koncertprogramma “Stabat Mater” ar dziedātāju Agneses Pauniņas un Ilzes Grēveles-Skaraines piedalīšanos, speciāli festivālam “LNSO vasarnīca” 2019. gada vasaras izskaņā gatavota sešu jauno komponistu pirmatskaņojumu, kuru iedvesma rasta Ziemeļlatgales tradicionālajā mūzikā, programma, tāpat pirms tam veidotas koncertprogrammas gan ar operdziedātāju Inesi Galanti, vijolnieku Daniilu Bulajevu, franču vijolnieci Olīviju Šteindleri, kā arī Rēzeknes bigbendu, operdziedātāju Sonoru Vaici un citiem mūziķiem.
 
Orķestra diriģents Jānis Stafeckis ir arī “Sinfonietta Rīga” kontrabasu grupas koncertmeistars jau kopš orķestra dibināšanas 2006. gadā. Vēl mirkli pirms tam, no 2002.–2006. gadam, Jānis muzicējis orķestrī “Rīgas kamermūziķi”, kā arī no 2004.–2008. gadam Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra sastāvā. Jānis pats ir Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas koledžas absolvents, 2004. gadā ieguvis bakalaura grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA), kam 2006. gadā pievienots arī maģistra diploms. Šopavasar Stafeckis absolvēs JVLMA Simfoniskā orķestra diriģēšanas katedras maģistrantūru. Jānis bieži manāms ārpus akadēmiskās mūzikas skatuves, koncertējot kā ansambļu “Brokastis četratā“, “Tango sin Quinto” un “Positive Jazz trio” dalībnieks.
 
GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 30% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.
 
Rēzeknieša kartes īpašniekiem  50% atlaide, veicot pirkumu Latgales vēstniecības GORS vai "Biļešu Paradīze" kasēs. Lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.
Uz šo koncertu tiekamies ar apmeklētājiem, kuri ir izslimojuši vai vakcinējušies!
 
Ienākšana koncertā ar derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu, kas parāda, ka persona (ieskaitot bērnus) ir:

  • Vakcinējusies pret Covid-19
  • Pēdējā pusgada laikā ir pārslimojusi Covid-19.

Lūgums pirms pasākuma apmeklējuma pārliecināties, ka Jūsu Covid-19 sertifikāts ir derīgs, jo pretējā gadījumā pasākuma apmeklēšana būs liegta. Digitālo Covid-19 sertifikātu var iegūt https://covid19sertifikats.lv/. QR kodam ir jābūt digitālam vai papīra formātā. 

 
Bērnistaba, kamēr spēkā ierobežojumi, diemžēl nebūs pieejama. 

 
Vēršam apmeklētāju uzmanību tam, ka tiks ievēroti visi valsts noteiktie drošības pasākumi. Aicinām izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt pasākumu, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.
 
Iegādājoties biļeti uz šo pasākumu, Jūs apliecināt, ka:
- ievērosiet visus 'Covid-19' izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, informācija par kuriem būs pieejama arī koncerta norises vietā;
- respektēsiet koncerta organizatoru norādījumus norises vietā - par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u. c.
 
Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml. 
 
Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv

04. Nov 202118:00, ceturtdiena
Biļetes cena
7.00 €
10.00 €
Paredzamais ilgums1 h 30 min
Norises vietaLielā zāle
OrganizētājsAustrumlatvijas koncertzāle, SIA

Pasākuma veids: pārslimojušajiem un vakcinētajiem, ar maskām.

Biļete jāpērk katram apmeklētājam, neatkarīgi no vecuma.