Reiņa Zariņa solo koncerts

14. novembrī Latgales vēstniecībā GORS solo koncertu sniegs izcilais, pasaulē atzītais latviešu pianists Reinis Zariņš. Šī būs īpaša koncertprogramma, un tā izskanēs vienīgi Latgales vēstniecībā GORS. Zīmīgi, ka koncertā skanēs vienīgi latviešu komponistu mūzika. Programmā iekļauti Jāzepa Vītola, Romualda Grīnblata, Jāņa Ivanova, Imanta Zemzara, Gundegas Šmites, Georga Pelēča un Pētera Vaska skaņdarbi.

Rīdzinieks Reinis Zariņš klavierspēles studijas sāka septiņu gadu vecumā, bet jau desmit gadu vecumā debitēja kā solists ar orķestri. Pianists ar izcilību absolvējis Jāzepa Mediņa, Emīla Dārziņa, Jēla Universitātes mūzikas skolas (ASV), kā arī Londonas Karalisko Mūzikas akadēmiju. Reinis Zariņš savu skolotāju vidū izceļ Borisu Bermanu, Kristoferu Eltonu, Rafi Haradžanjanu un Renē Salaku.

Reinis Zariņš aktīvi koncertē Eiropā, ASV un nesen arī Dienvidāfrikā. 2011. gadā Reinis Zariņš saņēma Lielo Mūzikas balvu par izcilu interpretāciju, un līdz šim paguvis plūkt laurus 11 starptautiskos pianistu konkursos. Pianists ir izdevis trīs augsti novērtētus diskus – studijas albumus "Circus & Magic" un "Jāzeps Vītols – Works for solo piano", kā arī koncerta ierakstu no Londonas Vigmora zāles.

Reinis Zariņš ir sadarbojies ar Jēlas Universitātes filharmoniķiem, Ukrainas RSO, "Masterworks Philharmonia", Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, kamerorķestri "Sinfonietta Rīga", Liepājas Simfonisko orķestri. Pianists ir strādājis kopā ar tādiem diriģentiem kā Andris Poga, Atvars Lakstīgala, Andris Veismanis, Ainārs Rubiķis, Pjērs Bulēzs, Pēters Etvešs, Deivids Geirs, Djego Masons, Ariels Cukermans, Džons Gibonss.

Reiņa Zariņa spēja pārliecinoši interpretēt gan klasiķus, gan pēdējā gadsimta darbus sajūsminājusi klausītājus daudzviet, arī pasaules prestižākajās koncertzālēs – Amsterdamas "Concertgebouw", Ņujorkas Kārnegija un Steinveja zālēs, kā arī Londonas Vigmora zālē. Šajā sezonā Vigmora zālē un citviet Londonā Reinis Zariņš piedalīsies modernās dejas projektā, kā arī muzicēs, atklājot Rīgas kā Eiropas galvaspilsētas gadu.

Reiņa Zariņa solokoncerts norisināsies ceturtdien, 14.  novembrī plkst. 18 Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē. Koncerts noritēs divās daļās, pasākuma ilgums 1 stunda 40 minūtes. Biļetes iegādājamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās visā Latvijā, tai skaitā Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē, Pils ielā 4, kā arī interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.