PROJEKTS – VECMĀMIŅAS! Dokumentālā filma

Projekts – Vecmāmiņas! (Granny Project, 2017, Ungārija, Lielbritānija, rež. Bālints Rēvēss (Bálint Révész), Gallivant Film, Új Budapest Filmstudió)

Trīs jauni puiši apņemas tuvāk iepazīt savas vecmāmiņas – vienam tā ir holokaustā izdzīvojusi ungāru komuniste, otram bijusī angļu spiedze, trešajam – dejotāja, kas uzaugusi nacistiskās Vācijas laikā. Kopā ar mazdēliem vecmāmiņas dodas netipiskā pagātnes ceļojumā un atkal iejūtas savās jaunības dienās. Filmas pamatā ir atklāts un dzirkstošs paaudžu dialogs, kas jauneklīgā, rotaļīgā valodā uzsver vecvecāku un mazbērnu attiecību vērtību.

Filmas varoņi kļuvuši par draugiem, kopā studējot universitātē. Studiju ietvaros viņi devušies filmēt īsfilmu Serbijā, un kādu vakaru pēc filmēšanas Bālints draugiem pastāstījis par savu vecmāmiņu un viņas neticamo dzīvi. “Vecīt, pagaidi, kad dzirdēsi par manējo,” viens pēc otra turpinājuši abi pārējie…

Baltijas Dokumentālo filmu forums 2018

Ikgadējais Baltijas jūras dokumentālo filmu forums – starptautisks projektu tirgus dokumentālo filmu veidotājiem – šogad notiks no 5. līdz 9. septembrim. 

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums (BSD) ir nozīmīgākais dokumentālajām filmām veltītais projektu tirgus Baltijas valstīs, kas ik gadu Rīgā pulcē vairāk nekā 100 profesionāļus no aptuveni 20 valstīm. Savukārt ikvienam skatītājam Rīgā un lielākajās reģionu pilsētās BSD tradicionāli piedāvā noskatīties īpašu pēdējo gadu dokumentālo filmu programmu. Šogad filmas reģionos tiks rādītas Daugavpilī, Cēsīs, Jēkabpilī, Rēzeknē un Valmierā.

Skolēniem, studentiem, senioriem ieeja bez maksas - ielūgumus var izņemt Latgales vēstniecības GORS Informācijas centrā no 1. septembra.

Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu arī latviski.

07. Sep 201818:00, piektdiena
Paredzamais ilgums1 h 29 min
Norises vietaMazā zāle
Cena1.00 €
OrganizētājsNacionālais Kino centrs
Pieslēdzies vai Reģistrējies, lai nopirktu biļetes GORS biļešu sistēmā!