ORGANismi | DUBULTAIS ESPRESSIVO. Iveta APKALNA (ērģeles) un Martynas LEVICKIS (akordeons)

Iveta Apkalna, gan Martynas Levickis, uzstājoties uz pasaules koncertzāļu skatuvēm, saviem instrumentiem nodrošina to slavu un ievērību, ko tie ir pelnījuši. Ērģeles un akordeons ir rets, tomēr pēdējos gados arvien biežāk sastopams duets. Īpaši spilgts tad, ja abi mākslinieki ir personības un sava instrumenta virtuozi pārvaldītāji.
 
Martynas Levickis (1990) ir lietuviešu izcelsmes mūziķis–superzvaigzne, kurš saņēmis godalgas dažādos pasaules akordeonistu čempionātos, vairāk nekā 30 starptautiskus apbalvojumus. Viņa debijas albums ieņem pirmo vietu Lielbritānijas klasiskās mūzikas topos, viņš ir pirmais akordeonists, kurš paraksta līgumu ar izdevniecību Decca Classics.
 
Šobrīd Martynas Levickis ir viens no pieprasītākajiem akordeona solistiem pasaulē. Pēc duetā, ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu, nospēlētiem koncertiem Ķīnā un Vācijā, šī būs pirmā abu mūziķu kopīgā uzstāšanās Latvijā.
 
ORGANismi
Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi” Rēzeknē pirmo reizi izskanēja 2015. gada oktobrī, parādot ērģeļu kā koncertinstrumenta dažādību un iespējas. Festivālu, sadarbojoties ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu, rīko Latgales vēstniecības GORS komanda. Festivāla dzimšanas iemesls ir digitālo ērģeļu “Johannus Eclessia” iegāde 2014. gadā, ļaujot Latgales vēstniecībai GORS kļūt par pirmo koncertzāli Latvijā, kurā līdz ar jauno instrumentu bija iespējams atskaņot vēl plašāku muzikālo repertuāru, īstenot jaunas sadarbības formas un skanējumus. Spēlējoties ar vārdiem organ (grieķu val. ērģeles) un organismi, festivāla rīkotāji atklāj vēl nenojaustās ērģeļu un citu mākslu, gadsimtu, stilu saspēles iespējas.
 
 
Gors vēstnieka un "Goda ģimeņu" karšu īpašniekiem

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 10% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.

Tāpat tiek piešķirta 15 % atlaide uzrādot derīgu "Goda ģimene" (3+ ģimenes karte) GORS vai "Biļešu Paradīze" kasēs klātienē.

 

Noderīga informācija

 

Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne.lv

06. Okt 2023

18:00, piektdiena
Paredzamais ilgums2 h
Norises vietaLielā zāle
Organizētājs: Austrumlatvijas koncertzāle, SIA

Biļetes cena

15.00 €
18.00 €