MOCARTA BRĪNUMBĒRNĪBA. Pirmskoncerta sarunas. LNSO VASARNĪCA

Stundu pirms koncerta "Bahs un Mocarts" visi laipni gaidīti uz tikšanos ar klavesīnisti Ievu Salieti un LNSO galveno redaktoru Orestu Silabriedi “Pirmskoncerta sarunā” par tēmu “Mocarta brīnumbērnība”.

Koncerta programmā:
Johans Sebastiāns BAHS Sonāte vijolei un klavesīnam Solmažorā BWV 1019
Johans Sebastiāns BAHS Vijolsonāte solminorā pārlikumā ģitārai BWV 1001
Johans Sebastiāns BAHS Dubultkoncerts vijolei un obojai BWV 1060
Volfgangs Amadejs MOCARTS Divertisments Remažorā KV 136
Volfgangs Amadejs MOCARTS Koncerts klavesīnam un orķestrim Remažorā KV 107 nr. 1
 
Baha sonātē satiekas LNSO pirmā vijole Georgs Sarkisjans un Latgalē dzīvojošā, Vācijā un Šveicē koncertējošā klavesīniste Ieva Saliete. Baha vijolmūziku ģitārai pārliek prātīgais un neparedzamais Matīss Čudars, un Baha koncertā solo spēlē LNSO pirmais obojists Egils Upatnieks un I vijoļu grupas lieliskā mūziķe Darja Smirnova.
 
Savukārt no Mocarta klausāmies dzirkstošu izklaides serenādi un 16 gadu vecumā sacerētu elegantu klavesīnkoncertu ar Ievas Salietes solo.
 
Koncerta muzikālais vadītājs – LNSO diriģents Guntis Kuzma
 
LNSO VASARNĪCA 2018

Par tradīciju kļuvušais klasiskās mūzikas festivāls ģimenei un draugiem notiek ceturto vasaru pēc kārtas. Šogad tas mainīs norises vietu un no 24. līdz 26. augustam notiks Latgales vēstniecībā GORS. “LNSO vasarnīca” piedāvās daudzveidīgu, krāsainu programmu divos lielos vakara koncertos ar četru ģēniju mūziku, divās muzikālās izrādēs bērniem un pusaudžiem, kā arī darbnīcās un spēlēs.

LNSO direktore Indra Lūkina stāsta: “Festivāla sākotnējā ideja vienmēr bijusi doties ārpus galvaspilsētas un būt tuvāk klausītājiem jebkurā Latvijas koncertzālē. Iepriekšējos trīs gadus “LNSO vasarnīca” notika Cēsīs, bet šogad dodamies uz pašu Latgales sirdi – Rēzekni. Vēlamies sniegt spilgtu klasiskās mūzikas piedzīvojumu Latgales iedzīvotājiem, savukārt rīdziniekiem un citu novadu klausītājiem, iespēju iepazīt ne tikai šo izcilo Latgales akustisko pērli – Latgales vēstniecību GORS, bet arī ļauties citādākam vasaras noslēgumam Latgales piedzīvošanā “festivalā saimem i draugim”.

Pirms koncertiem, starpbrīžos un koncertu noslēgumā būs atvērta GORA “Jumta terase”, kur atspirdzināties un patīkami pavadīt laiku nesteidzīgās sarunās ar skatu uz vakarīgi elpojošo vasaras nogales Rēzekni.

FESTIVĀLA NOTIKUMI:
24. augustā
 
25. augustā
 
26. augustā
 
Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.
 
Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv.  
 

24. Aug 2018 18:00, piektdiena
Paredzamais ilgums45 min
Norises vieta3.st. foajē
Biļetes cenaIeeja par brīvu
OrganizētājsSIA "Austrumlatvijas koncertzāle"; VSIA "Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris"