KOLIMA: PA KAULU CEĻU. Dokumentālā filma

Kolima: Pa kaulu ceļu (Kolyma: Road of Bones, 2017, Vācija, Krievija, rež. Staņislavs Muha; TAG/TRAUM Filmproduktion)

“Gulašu?” pārvaicā jauna sieviete, pabāzusi galvu no hotdogu kioska ledainā Kolimas ceļmalā. Režisora Staņislava Muhas jautājums tomēr bija par gulagu, un viņu pārsteidz fakts, ka vietā, kur gadiem ilgi pletušās padomju ieslodzījuma un darba nometnes, šis vārds kādam varētu būt nezināms. Filmas veidotāji dodas īpatnējā ceļojumā pa Krievijas Tālajiem Austrumiem no ostas pilsētas Magadanas, sauktas par elles vārtiem, līdz pat Jakutskai, pasaulē aukstākajai pilsētai. Ar ironisku skatu uz absurdām situācijām filmā notverts šī reģiona mūsdienu portrets – allaž gan šķietami mūžam sasalušās pagātnes ēnā.

Politieslodzītos Kolimā sāka izvietot 1932. gadā, un pirmais Kolimas nometņu vadītājs no 1932. līdz 1937. gadam bija čekists Eduards Bērziņš. Viņa vadībā ieslodzītie strādāja zelta raktuvēs, būvēja Kolimas ceļu un Magadanas pilsētu.

Krievijas Tālo Austrumu reģionu iedzīvotāju skaita kritumu mūsdienās arī risina ar cilvēku pārvietošanu. 2014. gadā Magadanā, Jakutskā un citviet izmitināti tūkstošiem bēgļu no Donbasa Ukrainā.

Baltijas Dokumentālo filmu forums 2018

Ikgadējais Baltijas jūras dokumentālo filmu forums – starptautisks projektu tirgus dokumentālo filmu veidotājiem – šogad notiks no 5. līdz 9. septembrim. 

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums (BSD) ir nozīmīgākais dokumentālajām filmām veltītais projektu tirgus Baltijas valstīs, kas ik gadu Rīgā pulcē vairāk nekā 100 profesionāļus no aptuveni 20 valstīm. Savukārt ikvienam skatītājam Rīgā un lielākajās reģionu pilsētās BSD tradicionāli piedāvā noskatīties īpašu pēdējo gadu dokumentālo filmu programmu. Šogad filmas reģionos tiks rādītas Daugavpilī, Cēsīs, Jēkabpilī, Rēzeknē un Valmierā.

Skolēniem, studentiem, senioriem ieeja bez maksas - ielūgumus var izņemt Latgales vēstniecības GORS Informācijas centrā no 1. septembra.

Filma nav ieteicama līdz 12 gadu vecumam.

Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu arī latviski.

06. Sep 201818:00, ceturtdiena
Paredzamais ilgums1 h 25 min
Norises vietaMazā zāle
Cena1.00 €
OrganizētājsNacionālais Kino centrs
Pieslēdzies vai Reģistrējies, lai nopirktu biļetes GORS biļešu sistēmā!
Filma nav ieteicama līdz 12 gadu vecumam.