KĀDAS SĒKLAS STĀSTS. Dokumentālā filma

Kādas sēklas stāsts (SEED: The Untold Story, 2016, ASV, Rež.: Tagarts Sīgels (Taggart Siegel), Džons Becs (Jon Betz), Collective Eye Films)

Brīnumainas un dzīvības pilnas, sēklas ir pielūgtas un lolotas jau kopš cilvēces pirmsākumiem. Tomēr daudzas no sēklu šķirnēm pagājušā gadsimta laikā ir izzudušas, un, piemēram, ASV vairs nav atrodami 94% kādreiz audzēto dārzeņu sēklu. Filma seko entuziastiem, kas cenšas saglabāt mūsu 12 000 gadu seno mantojumu. Laikā, kad lielās biotehnoloģiju kompānijas peļņas nolūkos izplata hibrīdus un ģenētiski modificētas sēklas, zemnieki, zinātnieki un veco šķirņu sēklu glabātāji iesaistās Dāvida un Goliāta cienīgā cīņā par mūsu pārtikas nākotni. Gruzdošs un iedvesmojošs stāsts, kas mudina novērtēt sēklu fantastisko daudzveidību.

2015. gadā Pasaules Veselības organizācija paziņoja, ka lauksaimniecībā plaši izmantotais glifosāts (herbicīda Roundup galvenā sastāvdaļa) visdrīzāk ir kancerogēns. ES atbildīgās iestādes tomēr apgalvo, ka tā nav, un pagājušā gada nogalē ES dalībvalstis nobalsoja par glifosāta izmantošanas pagarinājumu ES par 5 gadiem. Izšķirīga šajā balsojumā bija Vācijas atbalstošā pozīcija. 2018. gada jūnijā vācu biotehnoloģiju kompānija Bayer kļuvusi par Roundup ražotāja, pasaulē lielākās sēklu kompānijas Monsanto īpašnieku.

Baltijas Dokumentālo filmu forums 2018

Ikgadējais Baltijas jūras dokumentālo filmu forums – starptautisks projektu tirgus dokumentālo filmu veidotājiem – šogad notiks no 5. līdz 9. septembrim. 

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums (BSD) ir nozīmīgākais dokumentālajām filmām veltītais projektu tirgus Baltijas valstīs, kas ik gadu Rīgā pulcē vairāk nekā 100 profesionāļus no aptuveni 20 valstīm. Savukārt ikvienam skatītājam Rīgā un lielākajās reģionu pilsētās BSD tradicionāli piedāvā noskatīties īpašu pēdējo gadu dokumentālo filmu programmu. Šogad filmas reģionos tiks rādītas Daugavpilī, Cēsīs, Jēkabpilī, Rēzeknē un Valmierā.

Skolēniem, studentiem, senioriem ieeja bez maksas - ielūgumus var izņemt Latgales vēstniecības GORS Informācijas centrā no 1. septembra.

Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu arī latviski.

05. Sep 201818:00, trešdiena
Paredzamais ilgums1 h 34 min
Norises vietaMazā zāle
Cena1.00 €
OrganizētājsNacionālais Kino centrs
Pieslēdzies vai Reģistrējies, lai nopirktu biļetes GORS biļešu sistēmā!