Filmas Ar Latgali sirdī pirmizrāde

"Latvijas sākums ir Latgale. Tieši sākums, nevis nostūris, nomale vai beigas. Caur Daugavu, kas ietek Piedrujā, sākas mūsu valsts. Latgale ir spoža zvaigzne Latvijas novadu zvaigznājā, bezgala skaista un sirsnīga," tā par Latgali un tās cilvēkiem saka ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu tapušās filmas "Ar Latgali sirdī" autori un varoņi. Filma savu pirmizrādi piedzīvos pašā valsts svētku priekšvakarā, 17. novembrī Latgales vēstniecībā GORS.

Piedzīvojumā pa Latgali filmas skatītājus vedīs rīdzinieks Dīvs Reiznieks un rēzekniete Sandra Stare, aicinot iepazīt Režisora Jāņa Streiča dzimto pusi Preiļos un gūt iedvesmu no ļaudīm, kas atgriezušies Latgalē.

"Tas, kā skatāmies uz Latgali un tās iespējām, kā šīs iespējas izmantojam, ir atkarīgs no mums pašiem," saka uzņēmīgie latgalieši, kuri stāsta par savu reģionu un ar piemēriem demonstrē, ka plāns "Iespēju Latgale"  nav tikai kārtējais tukšais dokuments.

Filma "Ar Latgali sirdī"  ir tapusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iniciētā rīcības plānā "Iespēju Latgale". Kopumā plānā iekļauti pasākumi 2012.-2013. gadam, kas paredz iedzīvotāju izglītības līmeņa un kvalifikācijas uzlabošanu, kā arī atbalsta pasākumus vietējiem un topošajiem Latgales uzņēmējiem.

Sadarbībā ar "Skuba films" un Latgales plānošanas reģionu tapusī filma kā dāvana valsts svētkos tiks pasniegta latgaliešiem un visai Latvijai – filma savu pirmizrādi piedzīvos 17. novembrī plkst. 13 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē. Ieeja pasākumā būs bez maksas. Pasākuma laikā uzņēmīgi latgalieši tiks apbalvoti ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas goda rakstiem, pasākumu krāšņāku darīs latgaļu mūziku un amatnieku tirdziņš.