AMĀLS UN NAKTS VIESI. LNOB operas viesizrāde visai ģimenei

Džana Karlo Menoti viencēliena opera bērniem “Amāls un nakts viesi” pirmizrādi ar tiešraidi raidsabiedrībā NBC piedzīvoja 1951. gada 24. decembrī, un kopš tā laika regulāri tiek iestudēta opernamos visā pasaulē. Latvijas Nacionālajā operā šis ir trešais šī darba iestudējums.
 
“Džans Karlo Menoti operu “Amāls un nakts viesi” radīja izrādīšanai televīzijā ASV, kur tolaik, kad šis darbs tapa, opermāksla bija modē. Menoti savā operā ir pieskāries Ziemassvētku stāstam. Gan bērnus, gan vecākus uzrunā stāsts par bērnu Amālu, kas ir klibs no dzimšanas, bet, satiekot Austrumu gudros, kas dodas ar veltēm pie Jēzus bērniņa, tiek izārstēts un sāk staigāt. Amāla lomu izpilda zēni no Rīgas Doma kora skolas. Viņi ir spilgti, interesanti, ar labām balsīm un aktieriskām dotībām,” saka jauniestudējuma muzikālais vadītājs Andris Veismanis.
 
Lai arī operas libreta pamatā ir Ziemassvētku stāsts, izrādes veidotāji saturiski šoreiz uzsvarus likuši citādi, padarot operas vēstījumu vispārīgāku. “Mūsu radošajai komandai šķita būtiski, ka pārmaiņas Amāla dzīvē notiek ne tikai ārēja brīnuma dēļ. Viņa paša izvēles un rīcība kaut ko maina, un tāpēc notiek šķietami neticamais. Bērnu izrādēs, protams, svarīgs ir arī vizuāls brīnums, tādēļ nolēmām “materializēt” personāžus, ko autors iekļāvis libretā kā Amāla iztēles stāstus mātei. Tie pavada Amālu viņa ikdienas gaitās, ļaujot arī mums nokļūt Amāla pasaulē. Tā ir atšķirīga, un tas dara raizes mātei, jo būt citādam dažkārt ir grūti. Amāls redz to, ko neredz citi, viņš redz vairāk, un savā ziņā stāsts ir arī par mākslas gaistošo dabu – mūziku vai tekstu, kas izskan, notikumu, kas saglabājas tikai skatītāja atmiņā. Paliek tikai tas, ko cilvēki ir piedzīvojuši,” stāsta režisore Anta Priedīte.
 
Iestudējumu veidojuši muzikālais vadītājs un diriģents Andris Veismanis, režisore-horeogrāfe Anta Priedīte, režisors Gundars Silakaktiņš, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa, skaņu efektu māksliniece Zane Dombrovska un gaismu mākslinieks Māris Sējāns.
 
Opera tiks izpildīta latviešu valodā. Ieteicamais skatītāju vecums – 5-10 gadi.
 

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 10% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas. Tāpat 10 % atlaide biļešu iegādei GORS vai "Biļešu Paradīze" kasēs klātienē, uzrādot derīgu ISIC vai ITIC karti. Ar karti "Goda ģimene" (3+ ģimenes karte) koncerta apmeklējumam tiek piemērota 15% atlaide.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml. 
 
Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne.lv.

30. Okt 202216:00, svētdiena
Biļetes cena
12.00 €
14.00 €
16.00 €
Paredzamais ilgums1 h
Norises vietaLielā zāle
OrganizētājsAustrumlatvijas koncertzāle, SIA