BĒTHOVENA SONĀTES. Pianists Daumants Liepiņš

Pianists Daumants Liepiņš turpina studenta gaitas Latvijā un Zviedrijā, apžilbina prestižu konkursu žūrijas un vienaldzīgu neatstāj nevienu, kam palaimējies dzirdēt viņa spēli. Neordinārs talants – smalks un iejūtīgs kamermūziķis, kam nebūt nav sveša harizmātiska solista stāja saspēlē ar orķestri. Viņa klavierspēle ir tehniski nevainojama, bet interpretācijas – saturiski pārliecinošas un emocionāli piepildītas. Šīs kvalitātes novērtējusi arī Lielās mūzikas balvas žūrija, pasludinot viņu par 2016. gada “Jauno mākslinieku”.

Šajā koncertprogrammā Daumanta Liepiņa uzmanība vērsta uz dižā Vīnes klasiķa Ludviga van Bēthovena klaviersonātēm, trim ļoti atšķirīgiem meistardarbiem, kas tapuši dažādos komponista daiļrades posmos. Sākot ar pastorāli gaišo 15. sonāti, turpinot ar dramatisko 23. jeb “Apasionātu”, un noslēdzot ar filozofisku pārdomu caurausto 32. – pēdējo ģēnija klaviersonāti... Klausītājiem šī būs iespēja arī salīdzināt Bēthovena rakstības stilu vidējā un vēlīnajā daiļrades periodā, ejot cauri trīs dažādiem sonātes cikla variantiem – četrdaļīgam, trīsdaļīgam un divdaļīgam, pēdējā sonātē iekļaujot arī fūgas elementus. Pianists par gaidāmo koncertprogrammu saka: “Šajā programmā esmu “iekodējis” cilvēka dzīves gājumu filozofiskā skatījumā – šajā dzīvē ienākam kā baltas, nevainīgas lapas ar savām cerībām un gaidām, kurām jātop pārbaudītām un izkristalizētām caur dažādām grūtībām un neveiksmēm, beigās tiecoties iegūt vispārēju harmoniju un mieru...”

Programmā:
Ludvigs van Bēthovens Sonate Nr. 15, Op. 28, in G-dur
Ludvigs van Bēthovens Sonate Nr. 23, Op. 57, in f-moll
Ludvigs van Bēthovens Sonate Nr. 32, Op. 111, in c-moll
 
GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 30% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.
 
Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.
 
Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.
 
Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv.
 
01. Dec 201916:00, svētdiena
Biļetes cena
10.00 €
Paradzamais garums1 h 30 min
Nūtikšonys vītaMazā zāle
OrganizātuojsAustrumlatvijas koncertzāle, SIA
Dasaslēdz ci Pīsaregistrej, kab nūpierktu beletus GORS biļešu sistēmā!
Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.